ЖИТТЯ

Цікаві поради: 4 справи, які варто зробити перед сном

Перетворивши всього чотири заняття в обов’язковий ритуал, ви зможете зробити свій наступний ранок набагато простішим, а день – активнішим.

Про ці прості, але важливі ритуали докладніше дізнайтеся від Інформатора.

Прокрутіть у голові минулий день

Ще у піфагорійців була така практика: перед сном прокручувати в голові минулий день і оцінювати кожен свій вчинок. Це розвиває пам’ять і допомагає оцінити, що ви зробили правильно, яких помилок припустилися, що могли, але не зробили, і чому. У метушні дня багато подій можуть загубитися, а прокручуючи все ситуації перед сном, в спокійній обстановці і нікуди не поспішаючи, ви зможете заново поглянути на проблеми і навіть пригадати щось, що потрібно зробити завтра. Можна поєднувати ці спогади з вдячністю за певні події минулого дня.

У 2005 році дослідники Селігман, Стін і Петерсон проводили експеримент під назвою “Три хороші речі в житті”. Учасників розділили на дві групи. Одній з них дали завдання щоночі перед сном записувати три хороші події тижня, що минув, за які вони були вдячні. Треба було не просто згадати їх, але обґрунтувати для кожної події причину подяки, що такого хорошого в цій події.

Експеримент проводився протягом тижня, а спостереження за групами велося цілий місяць. Виявилося, що учасники, які виконують завдання весь тиждень, були щасливішими і менше впадали в депресію не тільки на цьому “тижні подяк”, а й протягом наступних 3-6 місяців.

А всього-то треба згадати три речі, за які ви вдячні. Щоб отримати яскравий ефект, згадайте відразу п’ять. Щоправда, ця справа загрожує раптовим засинанням. Навіть не помічаєш, як провалюєшся в сон.

Плануйте наступний день

Ще одна практика піфагорійців полягала в тому, щоб подумки передбачати події наступного дня. Думати, кого зустрінеш, що скажеш і зробиш. Все це повинно поставати в розумі так чітко і ясно, ніби вже відбулося в реальності. Так передбачення подій перетворювалося в їх формування.

Звичайно, у вас не так багато часу, щоб детально продумувати події наступного дня, але ви цілком можете прокрутити основні моменти. Перед сном подумайте, що треба зробити завтра (перегляд минулого дня в цьому допоможе, напевно згадаються якісь обов’язкові справи), визначте для себе основні завдання, які обов’язково треба виконати, можете навіть уявити кілька позитивних результатів: підйом без зусиль о 7:00 , дорога до роботи без заторів і “товкучки” в транспорті, вдала зустріч з клієнтами і тому подібне. До речі, можна зробити це і вранці, якщо у вас, звичайно, залишається час на такі роздуми.

Приготуйте все на завтра

Відразу пригадуються шкільні роки, коли ввечері треба було збирати портфель із підручниками та іншим приладдям. Ця звичка давно вже відійшла в минуле разом з портфелем і підручниками, але ж вона була дуже корисною.

У 2011 році проводили дослідження, в якому визначили час на вибір одягу у чоловіків і жінок вранці. Як не дивно, виявилося, що чоловіки вибирають одяг на 3 хвилини довше, ніж жінки, які витрачають на цей ритуал близько 10 хвилин.

Ви можете звільнити ці 10-15 хвилин вранці, продумавши свій образ на наступний день перед сном. Просто вирішіть, в чому завтра підете на роботу, згадайте, чи не брудна ця річ і чи готові всі аксесуари до неї. Всього хвилина роздумів, і ви більше не будете бігати по квартирі, спішно прасувати щось або надягати пом’яті речі.

Обід на завтра

Якщо ви давно хотіли перейти на здорове харчування і перестати забивати голод пиріжками і шоколадками, пора починати. Зрозуміло, що ранок – не найкращий час для приготування обіду, тому зробіть це заздалегідь і упакуйте в контейнер. Все, що залишиться вранці, – перекласти його з холодильника в сумку і насолоджуватися здоровою домашньою їжею.

Після всіх цих справ у вас залишиться відчуття завершеності, ви будете спокійні наступного дня.

До речі, проєкт для мандрівників Call of travel зовсім скоро проведе першу зустріч. Вже завтра ви зможете дізнатися чимало цікавого про подорожі та їхню монетизацію від Андрія Ніколаєва.

Нагору