17 липня в світі відзначається кілька цікавих свят. Також в цей день відбулося багато важливих подій.
Інформатор розповість вам про найголовніші з них.
У СВІТІ В ЦЕЙ ДЕНЬ
Всесвітній день емоджі. Цей день святкують щорічно з 2014 року і в основному в інтернеті. Свято придумав творець емоджіпедії Джеремі Берг. Емоджі – дуже популярні символи, які використовуються для спілкування у соцмережах.
День етнографа України. День етнографа досить різноманітне свято. У кожній організації існують свої традиції відзначення цього дня. Етнографічні музеї проводять безкоштовні виставки та екскурсії. Дитячі організації влаштовують заходи для підростаючого покоління, тим самим залучаючи і зацікавлюючи їх унікальною дисципліною – етнографією. Навчальні заклади, які спеціалізуються в цій галузі, запрошують знаменитих гостей, проводять семінари, майстер-класи. Етнографічні експедиції часто стартують саме в цей день з розрахунком на неодмінний успіх.
Іменини сьогодні святкують Олександра, Олексій, Анастасія, Андрій, Богдан, Георгій, Дмитро, Іван, Марія, Марк, Марфа, Михайло, Микола, Ольга, Сава, Тетяна, Федір, Федот.
ЦЕЙ ДЕНЬ В ІСТОРІЇ
709 до н. е. — перший опис повного сонячного затемнення, зроблений китайцем Чу Фу.
1754 — у Нью-Йорку відкрився Королівський коледж. В цьому вищому навчальному закладі було десять студентів і один професор. У 1784 змінив свою назву на Колумбійський, а у 1896 став університетом. Сьогодні це один із найбільших і найпрестижніших вишів США.
1854 — в Австрійській імперії запущена в експлуатацію перша у світі гірська залізниця.
1868 — японська столиця перенесена з Кіото в Токіо.
1915 — німецька імперія і Австро-Угорська імперія підписали секретний договір про співпрацю з Болгарським царством.
1917 — виступ полуботківців у Києві з метою проголошення незалежності України.
1918 — розстріляний останній російський імператор Микола ІІ.
1933 — після закінчення будівництва Дніпрогесу та ліквідації порогів на Дніпрі з Києва до Херсона вийшов у перший рейс пасажирський пароплав.
1941 — наказом Гітлера Східна Галичина перейшла в підпорядкування до Генерального Губернаторства як окремий дистрикт “Галичина”.
1942 — почалася Сталінградська битва.
1997 — Україна ратифікувала Європейську конвенцію з прав людини.
2014 — російським зенітним ракетним комплексом “Бук” біля Тореза Донецької області з території так званої Донецької народної республіки збито рейсовий пасажирський літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, загинули всі пасажири та екіпаж (загалом 298 осіб).
2020 — Верховна Рада України затвердила скорочення кількості адміністративних районів України від 490 до 138.
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ В ЦЕЙ ДЕНЬ
1797 — Поль Деларош (помер в 1856), французький живописець, основоположник натуралістичної історичного живопису.
1849 — Олена Пчілка (справжнє ім’я Ольга Петрівна Косач) (померла в 1930), українська письменниця, редакторка, мати Лесі Українки.
1894 — Жорж Леметр (помер в 1966), бельгійський астроном і математик, автор теорії Великого вибуху, який породив Всесвіт.
1918 — Карлос Мануель Арана Осоріо (помер в 2003), гватемальський політичний діяч, президент Гватемали.
1954 — Ангела Меркель, німецький політик, 8-й Федеральний канцлер Німеччини і 34-й канцлер Німеччини.
Юлія Кравченко