ЖИТТЯ

Як ефективно організувати свій час: кілька корисних порад

Вміння керувати своїм часом – це не просто важлива річ. Це необхідність для людей, які хочуть встигати все. 

Детальніше про те, як організувати свій час, розповість Інформатор.

Список планів тримайте поруч. Список ваших справ на день повинен завжди бути у вас під рукою. Неважливо, чи будете ви писати їх ручкою в блокнот або ж записувати в додаток на смартфоні, головне, щоб ви могли зазирнути туди буквально в будь-який момент. Завдання в списку розміщуйте в порядку пріоритетності і робіть спочатку те, що потрібно виконати в першу чергу. Цей найпростіший, але геніальний підхід до планування використовував письменник Джек Кенфілд. Також він радить розділяти завдання на робочі і особисті.

Визначте пріоритети. Коли плануєте щось глобальне й масштабне, одного листка може забракнути: у голові безліч ідей, а у світі багато можливостей. Не варто намагатися побувати відразу всюди, пройти всі онлайн-курси й відвідати всі тренінги: так можна легко розпорошитися й нічого не досягти. Стан, наче увесь час зайнятий, а результатів мало, якраз стосується цього.

Плануйте свій день з вечора. Розплануйте свій завтрашній день, складіть розклад і запишіть його в щоденнику. Так, щоденник потрібний не лише людям, котрі працюють в офісі, та бізнесменам. Щоденник – це помічник, щоб боротися за вільні хвилини. Завдяки нотатнику ви не забудете про важливі справи, а менш значущі просто “відфільтруєте”.

Намагайтеся не робити кілька справ одночасно. Фокусуйтеся тільки на чомусь одному. Багатозадачність – це підхід тих людей, які хочуть зробити багато, але не піклуються про якість виконаного. Тільки роблячи одну справу за раз, ви зможете бути максимально ефективні.

Підбивайте підсумки щодня. Ну от буває, що ввечері ви можете викреслити з нотатника лише дві справи з десяти запланованих. Це демотивує, тому щодня записуйте усе, що вам вдалося зробити. Так точно побачите, що ваш час був витрачений на виконання несподіваних завдань, які довелося вирішувати негайно. Наприклад, замість фінального затвердження курсової можна сидіти й переписувати добірку літератури, яку завернув керівник.

Не ставте собі занадто суворих дедлайнів. Існує велика спокуса запланувати на один день чи тиждень мільйон справ і біля кожної поставити плюсик у щоденнику. Втім, згодом стає зрозуміло, що успіхів менше, ніж хотілося, невиконані справи накопичуються, а нотатник так і проситься вилетіти через вікно. Причина – занадто суворі дедлайни.

Нагору