Інформатор Переяслав

ЖИТТЯ

Енергосистема в Україні поступово відновлюється, проте дефіцит залишатиметься: повідомлення “Укренерго”

Енергосистема України поступово відновлюється після масових російських ракетних атак.

Після чергової масованої хвилі російських ракетних ударів енергосистема в Україні поступово відновлюється. Про це розповіли в пресслужбі “Укренерго“, передає Інформатор.

“Ціллю вчорашньої атаки були переважно об’єкти генерації, що спричинило системну аварію та масові знеструмлення споживачів в Україні та Молдові. Енергосистема Україні і Молдови наразі об’єднана і працює синхронно з європейською континентальною мережею”, – йдеться у повідомленні.

Укренерго зазначили, що в Україні ситуація залишається складною, але контрольованою: “Це означає, що НЕК “Укренерго” реалізує відповідний протокол дій по поверненню блоків електростанцій в роботу та разом з обленерго застосовує резервні схеми заживлення споживачів”.

У першу чергу заживлюються об’єкти критичної інфраструктури по всій країні: водоканали, теплокомуненерго, системи водовідведення тощо. Ремонтні бригади “Укренерго” та обленерго не припиняють аварійно-відновлювальні роботи з моменту завершення атаки.

В повідомленні пояснили, що через специфіку атаки, яка спричинила зупинку атомних електростанцій, відновлення живлення в країні триває довше, ніж після попередніх атак. Наразі всі електростанції в Україні поступово повертаються в роботу: спочатку гідро та теплоелектростанції, пізніше – атомна генерація. На вечір 24 листопада диспетчерський центр Укренерго прогнозує зменшення дефіциту в системі.

Проте дефіцит в енергосистемі все одно залишатиметься. Для того, щоб тримати її стабільну роботу в таких умовах, “Укренерго” продовжує застосовувати графіки обмежень споживання. А споживачів, яким вже повернули енергоживлення, закликають не нехтувати заходами економії електроенергії.

Нагадаємо, що ми склали актуальний перелік закладів Переяслава, які працюють коли немає електроенергії. Детальніше читайте за посиланням.

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору