Переяслав Перейти на сайт

У Переяславі продають саджанці дерев та кущів: які саме, скільки коштують та як за ними доглядати

З настанням весни у Переяславі почали продавати саджанці дерев та кущів. Містяни охоче ними цікавляться.

У Переяславі на вулиці Шкільній біля “київського майданчику” почали продавати саджанці різноманітних дерев та декоративні кущі. Підприємець Павло Гребенюк, якого журналісти Інформатора зустріли тут 20 березня, торгує з понеділка по суботу з 7:00 до 17:00. Під час недільного базару розміщується навпроти великого “ЕКО-маркету”. Ми дізнались про асортимент саджанців, які ціни та якого догляду потребують вони.

Павло розповів, що з батьком Валерієм вирощує декоративні та плодові дерева різних сортів: “Є яблуні, груші, абрикоси, персики, черешні, вишні, сливи, кісточкові, насінні дерева, кущі смородини, порічки, аґрус, декоративні туї, самшити, ялівці. Наш палісадник розміщується на кордоні між Вінницькою і Чернівецькою областями біля міста Новодністровськ. Займаємось вирощуванням дерев ми вже давно, а їздимо до Переяслава не перший рік навесні й восени. Я їжджу з 2003 року, а мій батько з 1996-го. Весною приїжджаємо на 2 місяці, а восени – на місяць-півтора”.

Ціни на саджанці кущів і дерев коштують від 60 до 200 гривень (в залежності від віку дерева). Декоративну переплетену вербу продають по 800 гривень.

Павло Гребенюк на прикладі саджанця персика розповів про догляд та посадку рослини:

– Корінь аличі росте цілий рік, а потім ми до нього прищіпуємо персик, зрізаємо, залишаючи одну бруньку і починає рости саджанець, який зростає 2 роки, – зазначив Павло. – Починаючи з перших років, я раджу обрізати всі гілочки на 3-4 бруньки, потім проростають 2-3 гілочки, які знову підрізаємо.  На третій рік ми обрізаємо деякі гілочки на пеньочок, залишаючи нижні, для того, щоб виросли молоді гілочки. А через 5-6 років центральне дерево вже товсте, а бокові гілки не товстіші, ніж палець. Тоді ввесь сокорух із центрального ствола йде відразу в плід, а не через гілки в плід. Кожного року ми можемо замінити гілку, яка відродила на ту, яка має рости. За рахунок цього дерево живе довше і краще вродить.

Також підприємець-садівник зауважив, що дерево потрібно обробляти, адже воно не даватиме плодів: “На ранній весні раджу обробляти препаратом 30 або 30Б, який на основі олії, покриває деревце плівкою та вбиває шкідників. Під час цвітіння можна обробити препаратом “Актара”, він вбиває комах, які виїдають цвіт. Третій раз варто обробити препаратом “Скор”, який допомагає дереву гарно рости”.

Розповів і про те, як робити не варто: “У Переяславі прийнято обрізати на кінці гілочки, там потім проростає 2-3 гілочки, а на другий рік нижні бруньки дають урожай, а на зрізі ростуть ті дві гілочки. Наступного року знову обрізають на кінці гілочок, тоді дає плоди другий ярус. Але через 3-4 роки гілочки стають деревовидними, як і другий ярус, а плоди дозрівають на кінці гілок. Виходить, для того, щоб дереву потягнути сокорух до того персика, який у вас має вродити, йому потрібно багато води і сокоруху. Таким чином дерево пропадає”.

У Переяславі на вулиці Шкільній продають саджанці дерев та кущів

Різноманітність саджанців велика

Є яблуні, груші, абрикоси, персики, черешні, вишні, сливи, кісточкові, насінні дерева, кущі смородини, порічки, аґрусу, декоративні туї, самшити, ялівці

Багато переяславців цікавляться саджанцями

Підприємець Павло Гребенюк розповів про догляд та вирощування саджанця персика

Нагадаємо, що на базарі у Переяславі також починають продавати саджанці квітів та кущів. Репортаж читайте тут.

Оксана Симоненко

Фото: Валентин Шеремет

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.