В університеті театральна студія StudWay показала благодійну виставу “Кайдашева сім’я”. Як це було?
30 квітня в актовій залі Університету Григорія Сковороди в Переяславі театральна студія StudWay під керівництвом Валентина Герасименка показала благодійну виставу “Кайдашева сім’я” за мотивами твору Івана Нечуя-Левицького. На ній зібрали 3 тисячі 627 гривень на ЗСУ. Про це повідомляє Інформатор.
У залі зібралося близько сотні гладачів, а на сцені панувала атмосфера XVIII-XIX століття. Цікаво, що їжу у виставі використали справжню – борщ готували самі студентки. Тривало дійство близько 30 хвилин, за цей час актори-аматори віддалися грі на повну. Глядачі із захватом спостерігали за розвитком сюжету та палкими суперечками між головними героями.
Наприкінці вистави керівник студії StudWay, студент університету, фахівець відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Ташанської сільської ради Валентин Герасименко сказав глядачам, що виставу довелося трішки скоротити, адже мали багато змін у акторському складі. Двоє хлопців, які грали головні ролі, за два тижні до прем’єри відмовилися, тож команда намагалася знайти їм заміну. Загалом же студія мала місяць на підготовку вистави. Півтора місяця до цього зайняли акторські заняття, щоб зрозуміти, хто на що здатен.
Роль баби Палажки зіграла Катерина Кравченко, баби Параски – Вікторія Ліберда, українських файних дівчат – Інна Примак, Олена Кулябіна, Сабріна Ревега, Кайдашихи – Вікторія Кунашко, Мелашки – Ольга Богданець, Лавріна – Ростислав Ронін, Мотрі – Діана Артемчук, Карпа – Руслан Бобот, Кайдаша – Валентин Герасименко, суфлеркою була Анна Сташенко.
Валентин Герасименко розповів Інформатору, що ідея вистави виникла у голови Студентської ради університету Богдана Цупка: “Ми якось за кавою із ним зустрілися, і він запросив мене відновити театральну студію. Спочатку я відмовився, а потім, напевно, через пів року ми знову зустрілися і я погодився. Раніша студія називалася Broadway, а зараз StudWay, тому що вона все ж таки студентська. Саме виставу “Кайдашева сім’я” захотів акторський склад. Я ж хотів зовсім іншу, адже вже мав змогу працювати із п’єсою “Кайдашева сім’я” Івана Нечуя-Левицького. Проте не міг відмовити своїм акторам, до того ж у нас вже був підготовлений сценарій”.
Герасименко зазначив, що глядачів прийшло навіть більше, ніж він очікував: “Аншлагу на перших виставах ніколи не буває. Ми ж не театр Івана Франка чи Лесі Українки. Мої актори справилися на всі 100 відсотків, навіть на 200, бо на підготовку витратили місяць і зустрічалися лише два рази на тиждень. Хочу сказати, що очікування перевершили себе, актори зіграли без помилок.
За лаштунками було хвилювання. Я взагалі прийшов сюди о першій годині дня і ні з ким не говорив. Переодягнувся одразу, розставив декорації з акторами і ми сіли в гримерці та просто мовчали. Вже за півтори-пів годинки почали спілкуватися. Ми налаштовувалися, дуже хвилювалися. За лаштунками – все як у театрі: хтось психує, хтось плаче, хтось сміється. А мені, як керівнику, треба всіх заспокоїти, підтримати. Але результат підняв всім настрій”.
Ректор університету Віталій Коцур привітав студентів-акторів із відновленням роботи театральної студії: “Ми довго хотіли, щоб театральна студія відновила свою роботу, адже це відображення нашої культури, наших традицій, нашої творчості, любові до нашої держави, любові до сучасності. Ми не просто граємо ролі, ми віддаємо себе, донатимо на Збройні сили, підтримуємо і волонтеримо. Знаю, що ви хвилювалися. Хочеться, щоби було трішки більше людей, але ж це лише початок. Ще коли театральна студія створювалася, то також було небагато людей, а пізніше глядачі не могли вміститися в зал. Чекаємо від вас нових вистав та творчих злетів”.
Нагадаємо, що 27 квітня у Переяславі в музеї просто неба частували українськими стравами та збирали гроші на ЗСУ. Деталі – тут.
Валерія Бобровська
Фото: Валентин Шеремет
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.