У Переяславі відкрилася виставка авторської ляльки “Княгині та князівни України”. Чим вона особлива?
7 червня у меморіальному музеї Григорія Сковороди в Переяславі відкрили виставку авторської ляльки “Княгині та князівни України”. Представили 80 ляльок, які уособлюють княгинь та князівн України-Руси. Роботи виконали 50 майстринь з України та 3 із Норвегії, Бразилії та Канади. Триватиме виставка до 28 червня. Побачити її можна з 9:00 до 17:00 (вихідні – понеділок, п’ятниця). Про це повідомили на сайті Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав”, передає Інформатор.
Куратором виставки є Ніна Хаген (м. Осло, Норвегія). Спочатку майстрині ділилися світлинами своїх робіт у Facebook на сторінках “Авторська лялька-мотанка” та “Українські ляльки мандрують світом”, а у вересні 2022 року ляльки вирушили містами України. Ця виставка вже експонувалася у Національному заповіднику “Софія Київська”, Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра”, Острозькому замку, Дубенському замку, краєзнавчих музеях міст Рівне, Нетішин, Хмельницький, Трипільському етно-історичному комплексі, Волинському академічному обласному театрі ляльок у Луцьку, Кропивницькому.
Старша наукова співробітниця науково-дослідного відділу історичного краєзнавства НІЕЗ “Переяслав” Наталія Ревега власноруч створила та презентувала на виставці авторську ляльку Анна (Янка) Всеволодівна. Адже саме остання згадка у літописах про Янку Всеволодівну пов’язана з околицями Переяслава, про Янчине сільце, назва якого вказує на його приналежність Янці Всеволодівні. Це сільце, очевидно, було подароване переяславським князем Всеволодом Ярославичем новонародженій князівні Янці (Іоанні) Всеволодівні, що підтверджує факт її народження саме у Переяславі.
“Історія України сповнена багатьма звитяжними і трагічними сторінками. Ласкаво просимо до подорожі у добу Київської Русі (ІХ–ХІІІ століття). Спробуймо лялькою розказати про відомих нам київських князів та про жінок, пов’язаних із княжим життям та з історичним минулим нашої країни. Свої роботи зібрали найкращі лялькарки з усієї України, вони створили образи на основі вузлової ляльки і розповіли про історичні факти. Ляльки виконані не як історичні копії, а як стилізовані образи, засновані на власних дослідженнях”, – повідомляють організатори заходу.
Нагадаємо, що 23 травня у Переяславі відкрили виставку художниці-психологині Людмили Башук про збірку Шевченка “Три літа”. Деталі – тут.
Фото: сайт НІЕЗ “Переяслав”
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.