Фахівці ДСНС нагадали правила поведінки з вибухонебезпечними предметами працівникам “Ниви Переяславщини”. Як це було?
10 липня у Переяславському (Студениківська ТГ) на СП ТОВ “Нива Переяславщини” начальник відділу організації профілактичної роботи районного управління ГУ ДСНС України в Київській області Сергій Лисенко та головний інспектор відділу організації профілактичної роботи, майор служби цивільного захисту Олександр Бутенко провели для працівників підприємства інструктаж щодо правил поводження з вибухонебезпечними предметами та на воді. Про це повідомляє Інформатор.
Фахівці зазначили, що зараз є обов’язковим знання правил поведінки з вибухонебезпечними предметами. Нагадали, що потрібно робити у разі виявлення їх:
- у жодному разі не торкатися та не пересувати підозрілий предмет руками;
- позначити палицями (одягом, камінням тощо) місце, де лежить підозрілий предмет;
- попередити про знахідку інших осіб поруч, відвести їх та відійти самим на безпечну відстань (не менше 100 метрів);
- не користуватися телефонами або іншими засобами радіозв’язку поблизу підозрілого предмета;
- не намагатися розібрати підозрілий предмет, витягти з нього вибухову речовину або детонатор;
- повідомити до спецслужб за номерами 101 або 102, вказати свої особисті дані (номер телефону, прізвище та ім’я) та місце перебування.
Також додали, що на небезпечну знахідку можна натрапити у неочікуваних місцях (поля, ліси, водойми, городи та руїни). А активувати вибухонебезпечні предмети може навіть найменший зовнішній вплив (удар, струс, тертя, нагрівання тощо).
“Особливо розповідайте про це також дітям, адже сучасні гранати можуть мати різний вигляд. Такі предмети вже не часів Другої світової війни, а нові, завезені зі сходу України. Тому, якщо ви виявили підозрілий предмет, негайно повідомляйте відповідні служби”, – закликав Сергій Лисенко.
Також фахівці ДСНС нагадали правила поведінки на воді:
- відпочинок на воді повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;
- безпечніше відпочивати на воді у світлу пору доби;
- заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води. У воді варто перебувати не більше 15 хвилин;
- після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні;
- не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів;
- пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
Нагадаємо, що волонтери із Переяслава відкрили збори на Starlink, тепловізор та Fpv-дрони. Як допомогти, дізнавайтесь за посиланням.
Вікторія Холошевська
Фото: Мар’яна Невертій
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.