Переяслав Перейти на сайт

У жовтні в Україні можуть зрости тарифи на інтернет: у чому причина та як цьому зарадити

Українці можуть зіштовхнутися зі значним зростанням тарифів та проблемами з доступом до інтернету, якщо телекомунікаційних провайдерів переведуть на загальну систему оподаткування з 1 жовтня.

За словами провайдерів, з 1 жовтня від них вимагають переходу на загальну систему оподаткування, хоча більшість з них зараз працюють як фізичні особи-підприємці (ФОП) та сплачують єдиний податок. Вони вважають, що таке рішення є спробою створити умови для домінування великих компаній на ринку. Про це повідомляє Інформатор Україна.

Найбільше під цей удар потрапляють провайдери у невеликих селах та селищах. Історично, така географія не цікава великим представникам телекомунікаційної галузі через малу економічну вигоду, тому інтернетом там опікуються невеликі компанії.

“Це ж і підтвердило Міністерство цифрової трансформацїї, залучивши таких операторів до національної субвенції по зменшенню цифрового розриву. Такі мікрокомпанії змушені будуть оперативно розширяти штат для адміністрування загальної системи оподаткування. І всі ці додаткові затрати, відповідно, будуть перекладені на кінцевого споживача. Загалом, це торкнеться всіх абонентів, але в селах послуга і так дорожча, ніж у містах. Та наразі очікується додаткове здорожчання”, – вважає організатор Української Конференції Операторів та Сервісів інтернет (УКОС) Олександр Петруня.

Інформатор писав, що ініціатива змусити провайдерів сплачувати більше йде від народного депутата, голови податкового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева. Він тисне на компанії, вимагає їх відмовитися від спрощеної системи оподаткування та змушує сплачувати більше податків, бо вважає, що вони заробляють шалені кошти.

Щоб завадити Гетманцеву “вбити” інтернет-бізнес, представники телекомунікаційної галузі об’єдналися та зареєстрували петицію. У ній вони вимагають “заморозити” ініціативу із загальною системою оподаткування до кінця війни.

“Складається враження, що така антиконкурентна “політика” стосовно малого та середнього бізнесу саме сфери електронних комунікацій має іншу мету, зокрема, поглинання цього бізнесу, або його знищення та, як наслідок, позбавлення споживача доступних за ціною та якістю послуг доступу до мережі Інтернет”, – йдеться у тексті петиції до Кабміну.

Наразі ініціативу провайдерів вже підтримали понад 16 тисяч українців. А для того, щоб петицію розглянув уряд, потрібно зібрати 25 тисяч голосів. До 1 жовтня залишилось мало часу і саме від українців залежить, чи відбудеться здорожчання, чи ні.

Поки податкова тисне на бізнес, провайдери шукають гроші, як не залишити клієнтів без доступу до мережі під час відключень світла. Якщо компанії порахують, що їм невигідно продовжувати працювати у таких умовах, то українці можуть залишитися без доступу до актуальних новин, особливо у прифронтових містах. Чи справді цього хочуть у податковому комітеті ВР?

Олена Скобцева, Інформатор Україна

Партнерський матеріал

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.