Переяслав Перейти на сайт

З полону повернулися ще 95 українських захисників, серед них – незаконно засуджені: що позитивного було цього тижня

Німеччина надала нову військову допомогу Україні, а Міноборони сертифікувало першу приватну школу операторів БпЛА. Що ще позитивного трапилося за останні сім днів?

24 лютого 2022 року на Україну підступно напала Росія, на території нашої країни тривають бойові дії. Однак серед страшних подій є багато перемог нашого народу. Їх просто слід помічати. Інформатор традиційно згадує найпозитивніші новини тижня, що минає.

Україна звільнила з полону 95 захисників

У ніч проти 19 жовтня відбувся 58-й обмін військовополоненими між Україною та росією. Додому повернулися 95 українських захисників. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.

Звільнені військові захищали Маріуполь і “Азовсталь”, Донеччину, Луганщину, Харківщину, Київщину, Чернігівщину, Херсонщину. Це нацгвардійці, військові моряки, воїни ЗСУ, прикордонники та представники інших підрозділів Сил безпеки та оборони, розповіли у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.

Серед тих, хто повернувся додому, – 69 солдатів і сержантів та 26 офіцерів. Зокрема, звільнили 34 військовослужбовців “Азову”, що боронили Маріуполь, розповів командир бригади Денис Прокопенко.

Додому повертаються чимало українців, які отримали незаконні вироки. 28 захисників були засуджені до тривалих термінів, а ще 20 – до довічного ув’язнення.

У Коордштабі кажуть, що більшість із звільнених мають серйозні захворювання та наслідки важких поранень, а також велику втрату ваги через катування та недостатнє харчування.

Німеччина надала нову військову допомогу Україні

У новому пакеті військової допомоги Берлін посилив українське військо технікою та снарядами, а також зміцнив протиповітряну оборону анонсованими раніше системами IRIS. Про це повідомили в німецькому уряді.

В оновленому переліку військової допомоги зазначено, що Україні передали:

  • 8 бойових танків Leopard 1 A5 із запчастинами у межах спільного проєкту з Данією;
  • 20 бойових машин піхоти Marder із запчастинами;
  • боєприпаси для танків Leopard 1 та Leopard 2;
  • боєприпаси для БМП Marder;
  • 4 броньовані військові автомобілі MRAP;
  • один зенітно-ракетний комплекс IRIS-T SLM, а також один комплекс IRIS-T SLS;
  • ракети для IRIS-T SLM;
  • корабельні зенітні ракети малої дальності Sea Sparrow;
  • 6 самохідних гаубиць Panzerhaubitze 2000 із запасними частинами;
  • 24 тисячі снарядів калібру 155 мм;
  • 30 безпілотників Vector із запчастинами;
  • один мостоукладальний танк Beaver із запчастинами;
  • 2 танки для розмінування Wisent 1 із запчастинами;
  • 100 портативних систем розмінування H-PEMBS;
  • 90 міношукачів;
  • один очисний плуг;
  • 2 системи мобільних антен;
  • 57 лазерних далекомірів;
  • 3000 переносних протитанкових засобів RGW 90;
  • 25 тисяч боєприпасів калібру 40 мм;
  • 460 штурмових гвинтівок MK 556;
  • 90 високоточних гвинтівок HLR 338;
  • 30 гвинтівок CR 308;
  • 3000 пістолетів SFP9.

Окрім того, війську передали 75 тисяч джгутів та 150 000 оклюзійних пов’язок.

Єврокомісія виділяє 3 мільйони євро для роботи МАГАТЕ на українських АЕС

Європейська комісія виділила 3 мільйони євро для роботи моніторингових місій МАГАТЕ на атомних електростанціях України. Ці кошти спрямують для місій на підстанціях, що є критичними для забезпечення роботи АЕС. Про це повідомили у Міністерстві енергетики.

За словами єврокомісарки з питань енергетики Кадрі Сімсон, кошти виділяють у межах Європейського інструменту міжнародного співробітництва у сфері ядерної безпеки.

“Російські атаки на критично важливі для роботи українських АЕС підстанції створюють серйозні загрози. Ми підтримуємо роботу місій МАГАТЕ на таких підстанціях, і для забезпечення відповідних потреб виділяємо 3 мільйони євро”, – зазначила Кадріф Сімон. Також вона запевнила, що ЄС і надалі підтримуватиме український енергосектор, зокрема у підготовці та проходженні майбутньої зими.

Міноборони сертифікувало першу приватну школу операторів БпЛА

Приватна школа операторів безпілотників отримала перший офіційний дозвіл від Міністерства оборони України. Це київська школа Global Drone Academy. Про це повідомили в Міноборони.

Після отримання дозволу заклад зможе надавати випускникам відповідну військово-облікову спеціальність. Це дозволить їм служити у війську за конкретним напрямом.

Дозвіл від міністерства заклад отримав за спрощеною процедурою. Процес відбувся в межах експериментального проєкту з сертифікації приватних шкіл БпЛА, який два тижні тому затвердив Кабінет Міністрів України. Там кажуть, що ця ініціатива спрямована на збільшення кількості фахівців, які проходять підготовку в Україні, та покращення якості навчання у приватних школах. Адже сертифіковані компанії мають відповідати чітким критеріям.

Global Drone Academy працює ще з 2022 року і випустила понад 3700 операторів БпЛА. Випускники школи – військові Сил спеціальних операцій, Головного управління розвідки, Служби безпеки України та Збройних сил України.

У “Дії” запустили рекрутинг до Армії дронів

У застосунку “Дія” запровадили рекрутинг до Армії дронів. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, після подання заяви людина потрапить лише в той підрозділ, який обрала, а на базову військову підготовку кожен охочий потрапить із уже підписаним контрактом. Придатність до служби також підтверджується самостійно ще на етапі подання заяви, тому проходити ВЛК не потрібно.

Федоров розповів, що у застосунку за фільтрами можна обирати бажану бригаду або підрозділ, далі потрібно надіслати одну чи декілька заяв. Після відправлення заяви рекрутер повинен запросити людину на співбесіду, за результатами якої підписується контракт.

“Мотивовані бійці повинні стати основою війська, в межах Армії дронів ми сформували та укомплектували сотні ударних рот, навчили десятки тисяч операторів, які працюють за новою доктриною. Щоб кваліфікованих операторів ставало ще більше, Міноборони вже почали сертифіковувати приватні школи операторів БпЛА, а рекрутинг у “Дії” – логічний наступний крок для тих, хто визначився, ким хоче бути в цій війні”, – написав Федоров.

Чим запам’ятається тиждень, що минає, для жителів Переяславщини, можна дізнатися в окремій публікації. Читайте її за посиланням.

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber