ЖИТТЯ

У гімназії №2 в Переяславі представники “Червоного Хреста” розповідали школярам про вибухонебезпечні предмети

У Переяславській гімназії №2 представники “Червоного хреста” навчали школярів правилам безпеки життєдіяльності. Також перевірили знання про вибухонебезпечні предмети.

23 жовтня у Переяславській гімназії №2 відбувся інтерактивний урок щодо правил безпеки життєдіяльності для учнів 2-б класу. Захід провели провідний фахівець організації заходів цивільного захисту Бориспільського РУ (Переяслав) ГУ ДСНС у Київській області Денис Порохня спільно з представниками організації “Червоний хрест”. Також до заходу залучили дружину юних рятувальників “Друга зміна”, сформовану на базі гімназії. Про це повідомляє Інформатор.

Дружина юних рятувальників “Друга зміна” розповіла школярам про те, як діяти у складних ситуаціях. Зокрема наголосили, що небезпечно може бути навіть вдома, наприклад, необережна гра з сірниками чи розетками може призвести до негативних наслідків. На вулиці ж варто не забувати, що не слід ходити разом з незнайомцями, або ж дражнити собак. Після чого учні разом з юними рятувальниками станцювали руханку під пісню, яка нагадала про правила безпеки під час повітряної тривоги.

Після активностей діти познайомились з представницями “Червоного Хреста” та діяльністю цієї організації. Вони розповіли, що комітет був заснований благодійником Жаном Анрі‌ Дюна‌ном у 1864 році. На той час у Франції була війна. Чоловік їхав по полю, де нещодавно велися бої, і побачив жахливі наслідки. Страждали не лише поранені, а й мешканці цього міста. Він побачив, як там тяжко виживати. Тому зібрав усіх своїх друзів та створив фонд, який допомагатиме людям у надзвичайних ситуаціях.

За словами однієї з представниць Юлії Мурзаєвої, Комітет Червоного Хреста у Переяславі був заснований у 1901 році. Наразі його приміщення знаходиться у одноповерховому корпусі сучасної гімназії №1.

Також другокласникам розповіли про вибухонебезпечні предмети, діти успішно розпізнавали по фото міни, гранати та гільзи. “Такі речі ми не повинні чіпати. Всередині є порох та детонатори, чим довше лежить ця річ, тим небезпечніше вона стає. Один дотик може призвести до того, що хтось лишиться кінцівки або ж зору. Найголовніше – якщо ти не клав це, то і не підіймай. Замінованими можуть бути іграшки, ручки, і навіть телефони”, – пояснила учням представниця організації Інна Кононенко.

У інтерактивній грі, школярі дізнались з якого матеріалу виготовляють міни та де їх можна знайти, а також, що у вибухонебезпечних предметів немає терміну придатності, адже 1 рік війни – це 10 років розмінування. Діти успішно впорались із завданням “Безпечна дорога” – відгадали, що небезпека може бути у зоні бойових дій, військових кар’єрах та у місцях з надписом “Міни!”.

Отже, алгоритм дій при виявленні підозрілих або вибухонебезпечних предметів:

  • зупинитися та не торкатися предмету;
  • озирнутися стоячи на місці, і не панікувати, для заспокоєння можна порахувати до 10;
  • повертатися лише тією дорогою, якою прийшов на це місце;
  • розповісти дорослим – поліції, батькам, вчителю;
  • зателефонувати на номери “101” та “102”.

Підсумовуючи, представник ДСНС Денис Порохня повторив з другокурсниками всі правила безпеки життєдіяльності та подарував книжки “Вартові безпеки”.

у Переяславській гімназії №2 відбувся інтерактивний урок щодо правил безпеки життєдіяльності для учнів 2-б класу

Дружина юних рятувальників “Друга зміна” розповіла школярам про те, як діяти у складних ситуаціях.

Другокласники уважно слухали про правила безпеки

Учні разом з юними рятувальниками станцювали руханку під пісню, яка нагадала про правила безпеки під час повітряної тривоги

Діткам ця активність дуже сподобалась

Після активностей діти познайомились з представницями “Червоного Хреста”

Предаставниці організації знайомили школярів з вибухонебезпечними предметами

Другокласники успішно проходили всі завдання

Представник ДСНС Денис Порохня повторив з другокурсниками всі правила безпеки життєдіяльності

Школярам подарували книжки “Вартові безпеки”

Працівниці “Червного Хреста”, представник ДСНС Денис Порохня та Дружина юних рятувальників

Нагадаємо, що 24 вересня у гімназії №2 в Переяславі першокласники виготовляли із поліцейськими світловідбиваючі брелоки та дізнавалися ПДР. Деталі – тут.

Дарія Сухотенко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору