“Дикий робот” – це прекрасно, хоч і дещо банально. Чому цей мультик варто подивитися?
Мультфільм “Дикий робот” від DreamWorks Animation та Universal Pictures вийшов в український прокат зовсім недавно. І можливо, я б оминув його увагою, якби не натрапив у TikTok на відео, де Костя Трембовецький (не знаєте, хто це, – загугліть) розповідає, що на це варто сходити. Він сказав, що у кіно плакав і він, і його син, і колишня дружина. А мені чомусь саме хотілось трішки порюмсати, тож подивився і не пошкодував. Розповідаю про цей мультик у нашій традиційній рубриці “Інформатор вихідного дня”.
У картині йдеться про робота, чи то пак роботесу, роботиню, роботку… Гаразд, досить блазнювання. Йдеться про робота, яка, судячи з усього, є жінкою. Вантажне судно, у якому її перевозили, схоже, потрапляє у шторм і її хвилями прибиває до острова. Там вона вмикається і прагне виконувати завдання, проте ніхто із жителів острова, тобто диких тварин, цього завдання їй дати не може і, власне, не хоче. Тож вона сама його шукає, попри те, що дикий світ не приймає її, буквально виштовхує.
Зрештою, втікаючи від розлюченого ведмедя, Роз (таке згодом їм’я отримає робот) впала на гусяче гніздо і знищила не лише дорослу гуску, а і її яйця. Залишилося лише одне. Просканувавши його, Роз виявила, що у ньому жива істота, й поставила собі завдання захистити її до моменту вилуплення. Як ви розумієте, згодом завдання змінювалося, бо маленьке гусенятко потрібно було прогодувати, потім навчити плавати і, звичайно ж, що найголовніше, літати, адже восени воно мало відправитися у теплі краї. Таким чином робот стала мамою для Жовтодзьоба, хоча сама цього й не розуміла.
Ясно, що зі зростанням гусеняти у них виникало все більше проблем. Він помічав, що відрізняється від інших гусей, вона достеменно не знала, як бути йому гарною мамою. І, як би це не було банально, саме вирішуючи ці проблеми, Роз і Жовтодзьоб зрозуміли, що є спражньою сім’єю, а при цьому ще й об’єднали усіх тварин на острові.
Так, сюжет надзвичайно банальний і передбачуваний. Але, повірте, це настільки мило та проникливо, що не хочеться сприймати “Дикий робот” як твір, який слід аналізувати та критикувати. Це мультфільм-емоція, який розчулює максимальною добротою і доводить (хоча довести цього неможливо), що по-справжньому полюбити може навіть, по суті, купа заліза зі штучним інтелектом. Ну а що? Люди ж також, по суті, – купа м’яса та кісток.
Певно, цей мультик зачіпає ще більше від того, що немає такого собі абсолютного хеппі-енду. Бо, якими б рідними не стали Роз та Жовтодзьоб, вони зовсім різні, з інших світів. І автори наприкінці роблять так, що головні герої опиняються у своїх світах – як і має бути, але дуже сумно.
Не можу не згадати про ще одного головного героя, який, переконаний, сподобається багатьом. Із лисом Фінчем Роз познайомилася у той момент, коли він намагався викрасти у неї яйце із Жовтодзьобом. У підсумку йому це не вдалося, ще й у халепу втрапив, із якої його врятувала якраз робот. Згодом глядачі зрозуміють, що саме такий безпідставний прояв доброти (насправді ж то було просто ще одне “завдання”) змусить Фінча повернутися до Роз, подружитися, а потім разом виховувати гусеня. Бо доброти цієї він не відчував уже багато часу, оскільки не мав жодного близького створіння. Через це капостив іншим, а інші, зрозуміло, не збирались його за це полюбити. Словом, добро породжує добро, зло – зло. Такі очевидні тези, але все ж їх постійно потрібно нагадувати.
“Дикий робот” можна дивитися як дітям, так і дорослим. Він не складний для сприйняття, гарно намальований та дуже атмосферний. Він точно не здивує вас сюжетними ходами, але й байдужим аж ніяк не залишить. Впевнений, що він особливо сподобається молодим мамам, бо деякі із них впізнають у Роз себе. Та й в цілому, як і багато інших, ця історія про батьків та дітей, просто дещо не традиційна, завуальована, втім, чітко зрозуміла.
Ну і щоб завершити тим, із чого починав. Так, я поплакав.
Нагадаємо, що минулого тижня в рубриці “Інформатор вихідного дня” наша журналістка розповіла про фільм “Тіло”. Матеріал читайте тут.
Віталій Усик
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.