Переяслав Перейти на сайт

Українська спортсменка Ярослава Магучіх стала найкращою легкоатлеткою Європи 2024 року: що позитивного було цього тижня

В Україні створять новий рід сил ЗСУ – Кіберсили, а МОН надасть університетам по 1,5 мільйона гривень на розвиток стартап-шкіл. Що ще позитивного трапилося за останні сім днів?

24 лютого 2022 року на Україну підступно напала Росія, на території нашої країни тривають бойові дії. Однак серед страшних подій є багато перемог нашого народу. Їх просто слід помічати. Інформатор традиційно згадує найпозитивніші новини тижня, що минає.

Ярослава Магучіх – найкраща легкоатлетка 2024 року в Європі

Українську спортсменку Ярославу Магучіх офіційно визнали найкращою легкоатлеткою в Європі за підсумками 2024 року. Про це повідомила Європейська асоціація легкої атлетики на церемонії Golden Tracks.

Цього сезону Магучіх встановила новий світовий рекорд зі стрибків у висоту – 2,10 метра. Вона виборола дебютне золото на Олімпійських іграх, а також звання чемпіонки Європи та третій для себе титул Діамантової ліги, передає “Суспільне Спорт”.

Вперше з українців відзнаку найкращого легкоатлета Європи здобув стрибун у висоту Богдан Бондаренко у 2013 році. Ярослава Магучіх стала другою в історії.

Також цьогоріч Ярослава змагається за ще одну відзнаку, але вже в небігових дитанціях. Трійка претендентів на перемогу буде відома на початку листопада.

США надали Україні новий пакет допомоги на 400 мільйонів доларів

У Пентагоні повідомили, що до нового пакета допомоги для України на 400 мільйонів доларів увійдуть, зокрема, додаткові боєприпаси та броньована техніка. Про це йдеться в листі Пентагону для ЗМІ. Зміст пакету допомоги оголосив міністр оборони США Остін Ллойд під час візиту до Києва.

Отже, туди входить:

  • боєприпаси для систем HIMARS;
  • артилерійські боєприпаси калібрів 155 мм та 105 мм;
  • 60-мм, 81-мм та 120-мм мінометні системи та боєприпаси до них;
  • ракети TOW;
  • протитанкові системи Javelin та AT-4;
  • бронетранспортери М113;
  • засоби зв’язку, стрілецьку зброю та боєприпаси, підривне обладнання;
  • обладнання для захисту критичної інфраструктури;
  • запчастини, допоміжне обладнання, послуги навчання і транспортування.

Харків отримає 35 мільйонів євро на комунальні послуги та опалювальний сезон

Європейський банк реконструкції та розвитку надасть Харкову кредит розміром 25 мільйонів євро та безповоротний грант на ще 10 мільйонів євро. Про це повідомляється на сайті Харківської міської ради.

Міський голова Харкова Ігор Терехов сказав, що залучені кошти дозволять забезпечити безперебійне надання комунальних послуг. Зокрема, фінансову підтримку спрямують на метрополітен, тролейбусне і трамвайне депо, а також теплові мережі.

Вивільнені кошти, за його словами, спрямують на забезпечення енергетичної стабільності Харкова: “Ми займаємося децентралізацією систем тепло-, водо- та електропостачання. Я дуже хочу, щоб місто мало власну генерацію електроенергії. Для нас це важливо, адже тоді Харків буде більш стійким до російських атак”.

Керівний директор ЄБРР в Україні та Молдові Арвід Тюркнер пообіцяв, що банк зробить усе можливе, аби гроші прийшли якнайшвидше, щоб допомогти місту пройти опалювальний сезон.

В Україні створять новий рід сил ЗСУ – Кіберсили

В Україні активно обговорюють проєкт концепції нового роду сил ЗСУ – Кіберсил. Про це повідомив Генштаб ЗСУ.

Там зазначають, що створення Кіберсил ЗСУ дасть змогу:

Проєкт Концепції створення Кіберсил ЗСУ вже обговорили представники Сил оборони України, народні депутати (представники Комітету Верховної Ради України з питань безпеки, оборони та розвідки) та експерти. Робоча зустріч відбулася під головуванням начальника Генштабу ЗСУ, генерал-лейтенанта Анатолія Баргилевича.

Учасники засідання розглянули основні положення проєкту концепції з урахуванням досвіду створення та функціонування кібервійськ провідних країн світу. Окрім того, проаналізували досвід застосування ЗСУ та інших складових частин Сил оборони України в кіберпросторі під час великої війни та визначили основні завдання та функції Кіберсил ЗСУ.

Університетам нададуть по 1,5 мільйона гривень на розвиток стартап-шкіл

Міністерство освіти і науки обрало шість університетів, на базі яких створять мережі зі “стартап-шкіл – інкубаторів – акселераторів”. Кожен із них отримає до 1,5 мільйона гривень на розвиток програми. Про це повідомляють МОН та міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Переможцями стали Національний авіаційний університет, Вінницький національний технічний університет, Київський академічний університет, Сумський державний університет, Національний технічний університет “Дніпровська політехніка”, Національний університет “Одеська політехніка”.

У МОН пояснили, що найголовнішим фактором у відборі стали наявність успішних прикладів комерціалізації наукових та науково-технічних результатів, розвиток інноваційної інфраструктури та досвід співпраці з бізнесом.

Ці навчальні заклади отримають до 1,5 мільйона гривень на розвиток стартап-середовища протягом 2024–2026 років. Кошти можна використати на розвиток інноваційної інфраструктури, реалізацію проєктів та адміністрування. У стартап-школах студентам допомагатимуть розробляти бізнес-моделі та шукати інвесторів.

Чим запам’ятається тиждень, що минає, для жителів Переяславщини, можна дізнатися в окремій публікації. Читайте її за посиланням.

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber