ЖИТТЯ

Науковець Тарас Нагайко провів лекцію про збереження пам’яті Михайла Сікорського у Переяславі

У Переяславській публічній бібліотеці провели другу лекцію циклу “Велична історія маленького міста”. Обговорили постать Михайла Сікорського.

30 жовтня у Переяславській публічній бібліотеці у рамках науково-просвітницького проєкту “Велична історія маленького міста” провели зустріч із завідувачем науково-дослідного відділу історичного краєзнавства НІЕЗ “Переяслав”, кандидатом історичних наук Тарасом Нагайком. Він розповів лекцію на тему “Як у Переяславі зберігають пам’ять про Героя України Михайла Сікорського”. Про це повідомляє Інформатор.

Це вже друга лекція проєкту, який є платформою для комунікації науковців НІЕЗ “Переяслав” з працівниками бібліотек та вчителями історії шкіл міста та сіл громади. Його формат передбачає організацію фахових лекторіїв для обговорення актуальних аспектів історії Переяслава.

Тарас Нагайко розповів, що найбільш широким за наповненням дійством, що стосується пам’яті Михайла Сікорського із 2012 року є Всеукраїнський історико-культорологічний форум “Сікорські читання”: “Це майданчик для великої кількості різноманітних ініціатив, які є самодостатніми та цікавими: наукові дійства, художні виставки, презентації, зустрічі тощо. У системі публічних заходів форум є найбільш представницьким, адже до нього, як організатор, долучилася Національна спілка краєзнавців України, яка з 2013 року проводить вручення премії Героя України Михайла Сікорського. Наразі лауреатами цієї нагороди є 48 осіб, з переяславців близько 20”.

Тарас Нагайко презентував та розповів присутнім про різноманітні створені посмертні пам’ятки про Сікорського, таким чином підсумовуючи внесок його постаті у історію нашого міста та країни. Серед них – меморіали, пам’ятники, монографії, наукові видання, книги, брошури, листівки, нагороди, картини та фотографії. Також згадав і про те, що кожного року у Переяславі з нагоди вшанування пам’яті “батька музеїв” проводять безліч заходів: історичних, культурних, просвітницьких та мистецьких. На його честь перейменували колишню переяславську вулицю Московську.

“Вшанування Сікорського – це не лише публічний процес, а й інтелектуальний. Видань різного типу про Сікорського близько 30 – це солідний показник за 13 років. Також на базі того, що на території нашої громади є місцевий університет та заповідник, в якому починав свій трудовий шлях видатний музейник, науковці активно готуються для своїх робіт та беруть участь у різних форумах. У 2022 році я також взяв у роботу науковий напрямок “Меморіалізація постаті Героя України Михайла Сікорського у 2011-2023 роках”, – додав Тарас Нагайко.

У бібліотеці провели зустріч із Тарасом Нагайком

Він провів лекцію на тему “Як у Переяславі зберігають пам’ять про Героя України Михайла Сікорського”

Герой України Михайло Сікорський

На зустріч зібралося близько 20 людей

Тарас Нагайко розповів про різноманітні створені посмертні пам’ятки про Сікорського

Нагадаємо, що Софія Горобченко із Переяслава у інтерв’ю Інформатору розповіла про ДФТГ, збиті “шахеди” та культуру. Читайте його тут.

Яна Малишко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору