Переяслав Перейти на сайт

В Україні створили Центр реінтеграції для звільнених військовополонених: що позитивного було цього тижня

В Україні вперше пересадили частину печінки п’ятимісячній дитині, а журнал “Time” визнав одруження в “Дії” однією з найкращих інновацій 2024 року. Що ще позитивного трапилося за останні сім днів?

24 лютого 2022 року на Україну підступно напала Росія, на території нашої країни тривають бойові дії. Однак серед страшних подій є багато перемог нашого народу. Їх просто слід помічати. Інформатор традиційно згадує найпозитивніші новини тижня, що минає.

США виділили Україні безпековий пакет на 425 мільйонів доларів

Сполучені Штати оголосили про пакет військової допомоги для України вартістю 425 мільйонів доларів. Про це повідомило американське Міноборони.

Пентагон розповів, що цей пакет містите:

В Україні з’явився перший Центр реінтеграції для звільнених військовополонених

Перший заклад охорони здоров’я у системі Міністерства оборони отримав статус Центру реінтеграції для звільнених з полону військовослужбовців. Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров.

Центр реінтеграції – це спеціалізований комплекс, який надає всі послуги в одному місці: медичну, реабілітаційну та психологічну допомогу, також там здійснюються реінтеграційні заходи й допомога в отриманні довідок та відновленні документів.

Міністр розповів, що цей медзаклад працює в центральному регіоні й уже надає медичну, реабілітаційну та психологічну допомогу українським військовим після повернення з полону. Наразі він розрахований на 100 місць із можливістю розширення до 200 й більше завдяки реабілітаційним ліжкам.

За словами Умєрова, від військовослужбовців і медперсоналу вже надійшли перші пропозиції та побажання. Їх врахує Департамент охорони здоров’я Міноборони.

“Це новий етап у нашій роботі, і ми вдосконалюємо його щодня у співпраці з Офісом президента, урядом та профільними відомствами. Наш обов’язок – подбати про тих, хто жертвує своїм здоров’ям та життям задля захисту України”, – сказав міністр.

Український уряд прийняв рішення для забезпечення засобів особистої гігієни для жінок у війську

Кабінет Міністрів України затвердив Порядок речового, медичного, психологічного та соціального забезпечення військовослужбовців з урахуванням потреб жінок і чоловіків. Про це повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Це передбачає заборону дискримінації військовослужбовців у сфері речового, медичного, психологічного та соціального забезпечення. В уряді зазначили, що врахували потреби жінок і чоловіків. Йдеться, зокрема, про забезпечення військовослужбовиць засобами особистої гігієни та засобами індивідуального захисту відповідно до антропометричних даних.

Також визначено особливості психологічної підтримки та допомоги військовослужбовцям, які зазнали впливу стрес-факторів в екстремальних (бойових) умовах чи постраждали від сексуальних домагань. Окрім того, передбачено гінекологічне, мамологічне обстеження та лікування для військовослужбовиць, а також мамологічне й урологічне обстеження та лікування для військовослужбовців.

В Україні вперше пересадили частину печінки п’ятимісячній дитині

Лікарі “Охматдиту” провели операцію з пересадки частини печінки п’ятимісячній дитині. Медики виконали моносегментну трансплантацію печінки. Про це розповіли у пресслужбі лікарні.

Це перша пересадка в Україні від дорослого для пацієнта такого віку. Для цієї операції медики “Охматдиту” консультувалися з колегами з Японії та Кореї, щоб обрати оптимальний підхід.

Маленький Матвій був народженим недоношеним, у нього виявили рідкісну ваду розвитку – біліарну атрезію, при якій жовчний міхур та жовчні протоки в печінці відсутні. Унаслідок цього в печінці починають накопичуватись токсини, що швидко призводять до цирозу. Через те, що діагноз хлопчику поставили запізно, уникнути пересадки було неможливо. До “Охматдиту” хлопчик у критичному стані потрапив у чотири місяці.

Через печінкову недостатність у нього також почали відмовляти нирки. Команда медиків інтенсивної терапії, реаніматологів, спеціалістів-нефрологів понад тиждень боролася за життя хлопчика, використовуючи спеціальне обладнання, яке тимчасово виконувало функції нирок і печінки. Коли стан вдалося стабілізувати, лікарі вирішили провести трансплантацію.

“Моносегментна трансплантація печінки від дорослого донора потребує дуже точних розрахунків, адже орган повинен відповідати вазі та фізіологічним особливостям дитини. Донором для Матвія стала його мама, чия печінка ідеально підійшла для цієї надскладної операції. Частка, яку ми пересадили, важила 118 грамів”, – пояснив хірург-трансплантолог Олег Годік.

Трансплантація тривала майже добу. Спершу взяли орган від мами, а потім пересадили його хлопчикові. Після трансплантації Матвій пройшов непростий період реабілітації. Його мама лише на третій день змогла побачити сина. Наразі хлопчика вже виписали додому.

Журнал “Time” визнав одруження в “Дії” однією з найкращих інновацій 2024 року

Одруження в додатку “Дія” визнали одним з найкращих технологічних винаходів 2024 року за версією американського журналу “Time”. Про це йдеться на сайті видання.

Там зазначають, що пропозиція через додаток може здаватися “суворим способом зізнатися в коханні”, але насправді технологія покликана допомогти багатьом українським парам, яких фізично розлучила російсько-українська війна. “Дію” відзначили у категорії “Програми та програмне забезпечення”.

Чим запам’ятається тиждень, що минає, для жителів Переяславщини, можна дізнатися в окремій публікації. Читайте її за посиланням.

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber