Чим особливе 4 листопада? Розповідає Інформатор.
4 листопада 1861 року на Залізничний вокзал у Львові прибув перший на території сучасної України потяг з Відня. Про інші цікавинки цього дня розповідає Інформатор.
ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?
День залізничника України. Наша країна посідає третє місце за довжиною залізничної мережі в Європі. На сьогодні в Україні існує 6 залізничних гілок і вони об’єднують всі регіони країни. В залізничній сфері працює близько 272 тисячі осіб. Укрзалізниця є головним органом управління залізничного транспорту в нашій країні.
День царя Тутанхамона. У цей день у 1922 році віднайшли гробниці видатного давньоєгипетського правителя. Відкриття належить британському археологу Говарду Картеру.
У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?
Григорій, Іван, Ілля, Микола, Олександр, Степан.
ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?
1708 – гетьман Іван Мазепа оголосив Петру I про свій перехід на сторону Шведської імперії та почав маневр на з’єднання з військами Карла XII.
1844 – у Львові утворили Академію технічна, з 1920 – Львівська політехніка.
1848 – відкрили перше у світі метро. Перша лінія метро завдовжки 6 кілометрів зв’язувала лондонські вокзали Піддінгтон і Фаррінгдон і називалася “Metropolitan Railway”. Скорочення цієї довгої назви до п’яти літер і породило усім нам знайоме “метро”.
1861 – на Залізничний вокзал у Львові прибув перший на території сучасної України потяг з Відня. Цей день вважається початком історії залізниць України.
1922 – у Єгипетському королівстві знайшли гробницю Тутанхамона.
1937 – останній день розстрілів в урочищі Сандармох капітаном держбезпеки Михайлом Матвєєвим 1111 в’язнів Соловецької тюрми особливого призначення, серед них – цвіту української інтелігенції.
1970 – пасажирський авіалайнер “Конкорд” під час випробувань удвічі перевищив швидкість звуку.
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?
1801 – Северин Гощинський, польський поет українського походження, представник “української школи” польського романтизму.
1883 – Михайло Білинський, український військовий діяч, контр-адмірал УНР. Організатор українського морського міністерства, створив перший полк морської піхоти.
1898 – Василь Кучабський, український військовий діяч, історик, член НТШ.
1910 – Семен Ластович, український кобзар, майстер, автор фундаментальної праці з історії та виготовлення бандури (не опублікована), репресований у 1939 році.
1911 – Дмитро Клячківський, український військово-політичний діяч, діяч ОУН, полковник УПА, Головний командир УПА.
1938 – Віталій Дирдира, український і радянський яхтсмен, олімпійський чемпіон.
1963 – Геннадій Авдєєнко, український і радянський легкоатлет, олімпійський чемпіон.
1967 – Олена Садовнича, українська спортсменка, дворазова призерка Олімпійських ігор зі стрільби з лука.
Підготувала Дарія Сухотенко
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.