Переяслав Перейти на сайт

У Переяславі відкрили виставку Марини Саркісян: вона створює українську абетку у петриківському розписі

У Переяславі відкрили виставку картин Марини Саркісян. Чим вона особлива?

7 листопада у переяславському музеї “Заповіту” Тараса Шевченка відкрили виставку “Рутенія: літери вбрані у вишиванки” майстрині петриківського розпису, членкині Національної спілки майстрів народного мистецтва України Марини Саркісян. Представили 36 художніх робіт. Експонуватиметься виставка до 1 грудня. Про це повідомляє Інформатор.

На виставці художниця представила творчі роботи, на яких відобразила українську абетку шрифтом Krasen (Красень), що належить до графіки української мови “Рутенія” Василя Чебаника (український художник-графік, книжковий ілюстратор, педагог, автор абеткової графіки “Рутенія”). Художниця і каліграфиня зазначила, що за допомогою петриківського орнаменту увиразнює символіку української автентичної графіки Чебаника.

Марина Саркісян – викладачка образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва в Академії мистецтва краси. Професійно почала створювати картини з липня 2009 року. Серед улюблених сюжетів – чарівні птахи, квіти, оберегова українська символіка. Новаторські підходи художниці можна прослідкувати в серіях робіт “Натюрморти в петриківському розписі”, “Вірменські Хачкари у петриківському розписі”, над якими майстриня працює з 2014 року, “Вірменська абетка в оточенні петриківського розпису”, “Рутенія в обіймах петриківського розпису”, серія у новому авторському стилі “Каліграфічна Петриківка” та “Рутенія: літери, вбрані у вишиванки”.

– У 2020 році я розпочала серію робіт із вірменською абеткою та петриківським розписом “Хачкар: мереживні письмена”. Створила 40 великих полотен та завершила перед повномасштабним вторгненням. Також створюю антистрес-розмальовки “Хачкар і петриківка”, “Нескорена. Вільна. Сильна. Незалежна Україна” та сувенірну продукцію – листівки, горнята, хустки та інше, – розповіла мисткиня.

Протягом 2020-2021 років Марина Саркісян захопилася каліграфією та закінчила курси у першій школі каліграфії “АРТ і Я”. Відтоді працює над серією робіт з українською абеткою: “Рутенія в обіймах петриківського розпису”, “Рутенія: літери, вбрані у вишиванки”, “Рутенія витинанкова”. Мисткиня інтерпретує та популяризує петриківський розпис і графіку української мови як складники візуальної культури нації. Її роботи зберігаються в приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Цікаво, що на фестивалі-конкурсі писанок 374 художники Марину Саркісян визнали абсолютним переможцем і залучили до підготовки Міжнародного пісенного конкурсу “Євробачення-2017”, який приймала Україна. Вона брала участь у петриківському розписі чотирьох двометрових тарілок з літерами К Y I V для фотозон.

Ще Марина Саркісян бере активну участь у благодійних акціях на підтримку ЗСУ. Улютому 2023-го передала 18 робіт на благодійну виставку-продаж, яку провів Національний історико-етнографічний заповідник “Переяслав”. Всі її роботи були продані. Волонтерка та очільниця ГО “Серця Переяславщини” Інна Марченко, якій тоді передали виручені кошти, подякувала художниці за допомогу Збройним силам України та вручила їй подяку.

Також на відкритті виставки для дітей, які завітали ознайомитися з мистецтвом, Марина Саркісян провела майстер-клас за своїми мальовками, які дітлахи відтворювали фарбами.

Виставка художниці Марини Саркісян

Виставка під назвою “Рутенія: літери вбрані у вишиванки”

Експонуватимуться роботи до 1 грудня

Марина Саркісян професійно почала створювати картини з 2009 року

На захід зібралося багато поціновувачів мистецтва

Волонтерка Інна Марченко подякувала художниці за допомогу Збройним силам України

На відкритті виставки для дітей Марина Саркісян провела майстер-клас

Нагадаємо, що 6 листопада у Переяславі 48 стипендіатів міської ради у сфері культури отримали відповідні сертифікати. Деталі – тут.

Яна Малишко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.