У Переяславі провели на пенсію диспетчерку пожежно-рятувальної частини. Оксана Вакуленко 27 років віддала професії.
8 листопада зранку на подвір’ї 27-ї Державної пожежно-рятувальної частини в Переяславі працівники ДСНС провели на заслужений пенсійний відпочинок диспетчерку Оксану Вакуленко. Вона присвятила професійній діяльності 27 років життя. За традицією колеги з пожежних рукавів влаштували їй “душ” та проводжали на пенсію під оплески, звуки сирени службового авто та з квітами. Про це повідомляє Інформатор.
47-річна Оксана Вакуленко має звання сержанта служби цивільного захисту. Народилась у Білій Церкві, згодом переїхала з батьками до Переяслава, де у 1997 році за покликом душі обрала своєю професією сферу порятунку.
– У ті роки у частині була воєнізація, мені запропонували цю посаду, і я погодилась. Перші дні роботи проходили досить складно, ще й багато виїздів. Я прийшла сюди, коли керував Григорій Карнаух, а начальником караулу тоді був Юрій Рудевич. Так я стала допомагати людям. Це дуже цікава та відповідальна професія, яка дисциплінує.
Оксана Дмитрівна працювала за графіком доба через три, робочий день тривав з 8:00 до 8:30-9:00 наступного дня. Іноді бували випадки, коли доводилось залишатись довше або ж виходити у вихідні.
– У мої обов’язки входить приймати повідомлення, які надходять на номер “101”, потім направляти техніку та бійців. Веду процес до самого кінця, поки хлопці не повернуться у частину. Контролюю прибуття, локалізацію, ліквідацію. Загалом було багато різних викликів та випадків. Найгірші – коли гинуть люди. Є й такі, де просто треба витягти котика з каналізації чи зняти з дерева. Також виїжджаємо на масштабні аварії. У Переяславі часто телефонують, щоб повідомити про пожежі або загиблих на водоймах.
Пам’ятаю, як на моєму чергуванні сталась пожежа на “БРСМ-Нафта” біля Переяслава. Тоді загинуло багато людей, серед них наче було дві дівчинки. У квітні 2014 року до нас надійшло повідомлення про вибух на цій заправці, повідомили, що є постраждалі та руйнування. Ми зібрали весь особовий склад, всю частину. На підмогу залучили рятувальників та техніку з Борисполя, Яготина та Березані. Вони також розбирали руйнуваня та рятували людей. Та насправді важливі всі пожежі, – зазначила диспетчерка.
Рекордна кількість викликів за добу на чергуванні Оксани Вакуленко – 18. Більшість з них – загоряння трав’яного настилу або житлових будинків. У сезон паління сміття або листя виникає проблема, що рятувальники не встигають між виїздами заправити техніку. Іноді доводиться викликати резервний караул, тобто працівників, які в той день відпочивають.
– Якщо порівнювати ситуацію на Переяславщині через роки, то стало менше пожеж. Раніше часто горіли великі пилорами, а зараз – приватні будинки. Не скажу, що є суттєві зміни за кількістю дзвінків – все коливається. З початком війни побільшало роботи через запуски “шахедів”, тому до частини долучилось більше людей. Якщо десь, наприклад, у полі падає “шахед”, то нам дзвонять люди і ми виїжджаємо. Для розгляду уламків відправляємо ідентифікатора. А потім передаємо все на Київ.
За роки роботи диспетчерка отримувала преміювання та багато грамот. Важливими для неї є нагороди з нагоди професійних свят.
– У професії диспетчера найважче морально та психологічно – коли гинуть люди, особливо діти. Дуже важко це проживати. Але потрібно заспокоювати себе самостійно. Я відволікаюсь за домашніми справами – саджаю квіти, займаюсь городом або проводжу час з дітьми та чоловіком. Загалом приємно допомагати людям, бути комусь потрібним. Нехай молодь навчається та йде працювати в ДСНС. А я чим буду далі займатись, не вирішила. Ще вигадаю, – резюмувала жінка.
У зв’язку з реорганізацією 7 листопада було не лише останнє чергування Оксани Вакуленко, але й для всіх диспетчерок місцевої частини. Їх направили працювати до Борисполя, звідти вони скеровуватимуть і місцевих рятувальників та техніку на місця виклику.
Нагадаємо, що у Переяславі 7 листопада відкрили виставку Марини Саркісян, вона створює українську абетку у петриківському розписі. Деталі – тут.
Яна Малишко, Дарія Сухотенко
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.