ЖИТТЯ

Інформатор вихідного дня: серіал “Моя улюблена страшко” – цікава адаптація чи провальна копія?

Серіал “Моя улюблена страшко” підкорив багато глядачів, та чи виправдовують перегляди його сенс? Подивіться, щоб дізнатись. 

Іноді хочеться просто розслабити мозок. Відірватись від саморозвитку, купи складних та розумних речей. В такі моменти я обираю подивитися щось повсякденне, банальне та беззмістовне. Цього разу вибір впав на український серіал “Моя улюблена страшко” (2021) знятий кінокомпанією “Кінороб” на замовлення телеканалу “1+1”. Скажу чесно, підкупили мільйонні перегляди серій на YouTube та знайомий сюжет. Тож поділюся відгуком у традиційній рубриці “Інформатор вихідного дня”.

“Моя улюблена Страшко” – українська адаптація колумбійської теленовели “Yo soy Betty, la fea” (Я – негарна Бетті), яка вперше вийшла на екрани 1999 року. Це історія про негарну, але розумну дівчину, яку не беруть на роботу через нетипову зовнішність. Серіал адаптовували в понад ста країнах світу. А більшість адаптацій знімалися на початку двотисячних, зокрема й російська “Не родись красивой”, яку показували на українському телебаченні у 2005 і 2006 роках. Українську версію, замовлену “1+1”, зняли у 2021-му.

Головну героїню – Настю Глушко, яка влаштовується на роботу у б’юті-компанію, де стикається із цькуванням та об’єктивацією й закохується у “принца”, – зіграла акторка Ірина Поплавська. Українська “страшко” зовні відрізняється від свого прототипу – Бетті, адже виглядає досить яскраво. Носить різнокольоровий і квітчатий плащ, в’язані барвисті светри, аби показати глядачам як не найвродливіша дівчина у світі вродливих та багатих зможе досягти успіху.

Ми бачимо Настю успішною людиною. Вона хоч і не завжди впевнена в собі, але все ж відстоює свою позицію – то захищає права тварин, то пропонує використовувати для косметики екологічне пакування, щоби менше шкодити планеті, то прагне створити косметику для підлітків, щоби ті почувалися красивими.

Інші герої серіалу доволі схожі на своїх прототипів. Наприклад, серцеїд-гендиректор Армандо-Макс, який крутить романи із секретарками, та його друг і права рука Андрій, який теж не проти закрутити з кимось на роботі. А директорка Bon Visage iз наукових розробок Євгенія, якій творці подарували феміністичні погляди часто стає на бік “страшка”, коли ту ображають.

Прочитала, що творці серіалу не раз казали, що українська версія відрізнятиметься від оригінального формату і відобразить реалії життя сучасних українців, але на мою думку, зробити це в них вийшло так собі. “Ми хочемо по-новому подивитися на всі проблеми, які показували тоді, у 99-му році, так, як сприймаємо сьогодні їх ми. Якими стали? Чи звільнилися від тих стереотипів, які сидять у багатьох дуже глибоко?” – казала продюсерка серіалу Олена Єремєєва. Проте цей серіал навряд допоможе це зробити, бо побудований на одвічному протиставленні: “негарна, зате розумна” або ж навпаки. І позбуватися його, судячи з усього, упродовж серіалу його творці намірів не мали.

Також продюсерка говорила, що взагалі слова типу “булінг”, “харасмент”, “аб’юз” часто звучать у діалогах героїв, але це не надто позначається на сюжеті, за яким некрасиву, але розумну “страшко” цькують за “не такий” зовнішній вигляд, старомодну манеру одягатися, брекети, й подекуди намагаються покращити, зробити мейк, переодягти абощо.

Також звісно є і любовна лінія серіалу. Сама по собі історія кохання, в якій чоловік “крутить” із жінкою заради вигоди, а та прагне змінитися й бути для нього красивою, теж не пахне свіжістю й навряд зацікавить підлітків та молодь, для яких так старалася розробити лінійку косметики головна героїня серіалу. У випадку української версії навіть вдалі жарти не дуже допоможуть застарілому сюжету стати популярним, коли надворі вже не двотисячні, й у відкритому доступі є чимало серіалів, які справді руйнують стереотипи про жінок і розповідають історії успішних лікарок, політикинь, журналісток, шахісток та інших.

Нагадаємо, що минулого тижня в рубриці “Інформатор вихідного дня” наша журналістка розповіла про книгу “Усередині вбивці”. Матеріал читайте тут.

Яна Малишко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору