Переяслав Перейти на сайт

Знайдіть час на добрі вчинки: що варто знати про 13 листопада

Чим особливе 13 листопада? Розповідає Інформатор.

13 листопада у світі відзначають День доброти, а у 1997 році створили Центральну виборчу комісію України. Про інші цікавинки цього дня розповідає Інформатор.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?

Всесвітній день доброти. У 1997 році в Японії створили волонтерський “Всесвітній рух за доброту”, який не мав релігійного та політичного напрямків. Чудова можливість знайти час на хороші вчинки для людей та тварин. Творити добро зовсім не важко, але в результаті люди наповняться співчуттям одне до одного.

Міжнародний день сліпих. День святкування обрали на честь дня народження відомого французького педагога Валентина Гаюї. Саме він вигадав спеціальний шрифт “унціал”, який давав змогу читати й навчатися сліпим людям. Також педагог за особисті кошти відкрив у 1784 році першу у світі школу для незрячих дітей, яку назвав “Майстернею трудящих сліпих”.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?

Олександр, Олексій, Анатолій, Артем, Василь, Всеволод, Дем’ян, Ібрагім, Іван, Інокентій, Кузьма, Леонід, Микола, Петро, Роман, Сава, Сергій, Станіслав, Степан, Теодор, Трохим, Федір, Яків, Ян.

ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?

1851 – ввели в дію Миколаївську залізницю.

1918 – уряд Гетьмана Павла Скоропадського звільнив з в’язниці Симона Петлюру, який одразу поїхав до Білої Церкви організовувати повстання.

1918 – розпочалося таємне засідання Української національної спілки, на якому створили Директорію УНР – найвищий орган державної влади.

1918 – у Львові Українська національна рада ухвалила тимчасовий основний закон, яким проголосили Західноукраїнську Народну Республіку.

1956 – стала до ладу найбільша в Європі нова мартенівська піч № 8 на металургійному заводі ім. Ворошилова у Ворошиловську.

1971 – вивели на орбіту навколо Марса перший міжпланетний космічний апарат, перший штучний супутник Марса (“Марінер-9”, США).

1980 – американський космічний апарат “Вояджер-1” передав на Землю перші фотографії Сатурна великим планом.

1997 – відбулося перше в історії засідання Центральної виборчої комісії України (цей день вважають датою створення ЦВК України).

2007 – Європарламент дав згоду на набуття чинності угод Євросоюзу з Україною про спрощення візового режиму та реадмісію.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?

1850 – Роберт Стівенсон, британський письменник.

1858 – Михайло Коновалов, хімік-органік, професор Київського політехнічного інституту, з 1902 по 1904 рр. – його директор.

1869 – Олександр Черняхівський, український громадський діяч, лікар-гістолог.

1889 – Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко), український письменник, автор понад 150 книжок гуморесок, фейлетонів, сатиричних мініатюр, старшина Армії УНР. Жертва більшовицького режиму.

1913 – Герман Жуковський, український композитор, педагог, народний артист УРСР.

1937 – Остап Кіндрачук, український кобзар, бандурист з Ялти, кримський українець.

1943 – Мустафа Джемілєв, український політик, лідер кримськотатарського народу (багаторічний голова меджлісу).

Підготувала Дарія Сухотенко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в  Telegram або Viber.