Єврокомісія погодила виділення Україні 4,1 мільярдів євро, а Кабінет Міністрів ухвалив новий механізм переведень бійців між частинами. Що ще позитивного трапилося за останні сім днів?
24 лютого 2022 року на Україну підступно напала Росія, на території нашої країни тривають бойові дії. Однак серед страшних подій є багато перемог нашого народу. Їх просто слід помічати. Інформатор традиційно згадує найпозитивніші новини тижня, що минає.
Єврокомісія погодила виділення Україні ще 4,1 мільярдів євро
Європейська комісія схвалила надання Україні ще 4,1 мільярдів євро в межах програми підтримки “Ukraine Facility”. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Він повідомив, що Єврокомісія дала позитивну оцінку виконаним реформам і відзначила, що уряд України виконав необхідні індикатори для отримання цього траншу. Тепер це рішення має погодити Рада Європейського Союзу, після чого загальна сума підтримки України в межах програми Ukraine Facility за цей рік складе 16,1 мільярдів євро.
“Дякуємо ЄС за непохитну підтримку України. Навіть попри повномасштабну війну з росією, ми продовжуємо реформуватися й трансформуватися задля зближення з Європою і повноправного членства в ЄС”, – заявив Шмигаль.
Уряд погодив новий механізм переведень бійців між частинами
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка запроваджує “реальний та прозорий” механізм переведень військовослужбовців між частинами за ініціативою бійців. Про це повідомив президент Володимир Зеленський.
“Механізм розроблявся у взаємодії громадянського суспільства, Міністерства оборони України та Збройних сил України. Ми про це домовилися на зустрічі з громадянським суспільством у жовтні. Обіцяне виконуємо”, – написав він.
Переведення працюватимуть через застосунок “Армія+”. На перевірку рапорту має йти до 72 годин, а результат повідомляється у застосунку. У разі відмови мають бути зазначені чіткі причини, а в разі погодження – зрозуміле рішення.
Для переведення потрібні лише копія військового квитка (або посвідчення офіцера) та рекомендаційний лист від нової бригади. Переведення можливе не частіше, ніж раз на рік, і після 6 місяців служби у поточному підрозділі. Також передбачений захист прав військових: необґрунтовані відмови будуть переглядатися Міністерством оборони.
Україна виборола третє місце на “Дитячому Євробаченні-2024”
На “Дитячому Євробаченні-2024” українець Артем Котенко зайняв третє місце. Переміг грузинський співак Андрій Путкарадзе з піснею “To My Mom”. Про це повідомляють на сайті пісенного конкурсу.
Представник України Артем Котенко виконав пісню “Hear Me Now” і набрав 213 балів. Зрештою, хлопець виборов третє місце – це найкращий результат за останні десять років.
Фінляндія та Україна підписали угоду з підтримки відбудови
В рамках угоди між Фінляндією та Україною залучили кредитів на суму до 50 мільйонів євро. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів України.
Її підписали у Києві міністр фінансів України Сергій Марченко та міністр зовнішньої торгівлі й розвитку Фінляндії Вілле Тавіо. Зазначається, що грантова частина проєкту становитиме не менше ніж 35% від загальної суми, що забезпечить пільгові умови фінансування.
Як пояснили у фінському уряді, новий змішаний кредитний інструмент можна бути використати у 2025-2026 роках на проєкти, які Україна сама вважає важливими. Однак вони повинні відповідати цілям сталого розвитку ООН і використовувати фінські технології та послуги.
Жінок в Україні навчатимуть для роботи на “нетипових посадах”
Кабінет Міністрів затвердив експериментальний проєкт для навчання та працевлаштування жінок у сферах, де вони були традиційно недостатньо представлені. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.
Згідно з документом, який опублікував депутат, жінок навчатимуть для майбутнього працевлаштування на посадах:
- верстатника;
- водія навантажувача, трамвая, тролейбуса;
- електрогазозварника;
- електромонтера;
- машиніста екскаватора, крана;
- монтажника систем утеплення будівель;
- оператора верстатів з програмним керуванням, дистанційно керованих апаратів, котельні;
- слюсаря;
- столяра;
- тесляра;
- токаря;
- тракториста;
- фрезерувальника.
Чим запам’ятається тиждень, що минає, для жителів Переяславщини, можна дізнатися в окремій публікації. Читайте її за посиланням.
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber