Чим особливе 18 листопада? Розповідає Інформатор.
18 листопада 1838 року Тарас Шевченко завершив перший, але втрачений, варіант “Тарасової ночі” – фінальної поезії свого “Кобзаря”. Про інші цікавинки цього дня розповідає Інформатор.
ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?
Всесвітній день запобігання сексуальній експлуатації дітей, жорстокому поводженню з ними та насильству над ними. Сексуальна експлуатація, зловживання та насильство над дітьми є серйозною проблемою, яка зачіпає мільйони дітей у всьому світі. Цей день присвячений підвищенню обізнаності, сприянню зціленню та заклику до урядів і громад вжити рішучих заходів проти цих жахливих злочинів.
День сержанта Збройних Сил України. Метою є подяка та вшанування відданості сержантів та старшин військовій справі, героїзму, відповідальності, мужності, професіоналізму у виконанні службових обов’язків. Сержанти є ключовою ланкою в українському війську, на якій тримається підрозділ. До 2019 року свято мало за мету підтримку та підвищення значущості військової контрактної служби.
День Міккі Мауса. Цього дня 1928 року персонаж дебютував у короткометражному анімаційному фільмі “Пароплавчик Віллі”, прем’єра якого відбулася в нью-йоркському театрі “Колонія”. Ця дата є знаменною, оскільки вона не лише знаменує вихід цього новаторського мультфільму, але й народження персонажа, який стане незмінним символом бренду Disney.
У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?
Гавриїл, Григорій, Тимофій, Тихон.
ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?
1626 – у Римі Папа Римській Урбан VIII освятив собор святого Петра, нині резиденцію всіх Пап.
1654 – почалася оборона козацької фортеці Буша на Поділлі від військ Речі Посполитої.
1775 – указом імператриці Катерини II в Російській імперії запровадили поділ на губернії.
1838 – Тарас Шевченко завершив перший (втрачений) варіант “Тарасової ночі”, фінальної поезії “Кобзаря Т. Шевченка”.
1928 – на екрани вийшов мультфільм “Пароплавчик Віллі” виробництва компанії Волта Діснея. Цей день вважають днем народження Міккі Мауса – символу компанії.
1933 – об’єднаний пленум Центрального комітету та Центральної контрольної комісії КП(б)У прийняв постанову про припинення політики українізації.
2007 – внаслідок вибуху метану на орендному підприємстві “Шахта ім. О. Ф. Засядька” у Донецьку загинули 100 гірників (ще один згодом помер у лікарні).
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?
1744 – Нестор Амбодик-Максимович, український вчений-енциклопедист, один з основоположників наукового акушерства, фітотерапії, ботаніки.
1787 – Луї Дагер, французький художник і винахідник, першим розробив практично придатний спосіб виготовлення фотознімків – дагеротипію.
1847 – Володимир Навроцький, український вчений-економіст, статистик i публіцист.
1859 – Кость Левицький, український правознавець, історик, письменник, перекладач, голова Державного секретаріату ЗУНР, засновник і голова Національної Ради у Львові.
1886 – Софія Альбіновська-Мінкевич, українська художниця, майстриня малярства та графіки.
1900 – Георгій Кістяківський, американський фізик і хімік українського походження.
1913 – Георгій Майборода, український композитор, автор опер, пісень і романсів.
1921 – Дмитро Міщенко, український письменник, кандидат філологічних наук, лауреат Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка.
1962 – Кірк Гемметт, гітарист гурту “Metallica”.
Підготувала Дарія Сухотенко
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.