ЖИТТЯ

З 1 січня 2025 року підприємці у малих населених пунктах повинні мати платіжні термінали: до чого це може призвести

З нового року більшість підприємців повинна забезпечити можливість безготівкових розрахунків. До чого це може призвести?

З 1 січня 2025 року за постановою Кабінету Міністрів України №894 від 29 липня 2022 року більшість підприємців зобов’язана забезпечити можливість безготівкових розрахунків. Це стосується бізнесів у населених пунктах із населенням менше 5 тисяч осіб. Про це повідомляє Інформатор, посилаючись на відповідну постанову.

Тобто ФОПи, які здійснюють продаж товару або надають послуги, зобов’язані надати своїм клієнтам можливість оплачувати покупки банківською карткою. Винятком є спрощенці І групи, виїзна торгівля та ті, хто торгує в районі проведення воєнних (бойових) дій.

Зазначимо, що із 1 січня 2023 року такі вимоги запровадили для підприємців у населених пунктах із населенням понад 25 тисяч осіб, а із 1 січня 2024 року – від 5 до 25 тисяч осіб.

Якщо підприємець на торговельній точці не встановить POS-термінал, буде виплачувати штрафи за ст. 163-5 КУпАП. За перше порушення – від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів, тобто від 1700 до 3400 гривень. За подібне наступне порушення впродовж того ж самого року – від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів, а саме від 8 тисяч 500 до 17 тисяч гривень. Однак ФОПу у будь-якому разі доведеться встановлювати обладнання.

Однак через обмежений доступ до інтернету в багатьох населених пунктах малі бізнеси ризикують припинити роботу або отримати штрафи. Так вважає народна депутатка, членкиня Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна.

“Без інтернету проведення безготівкових розрахунків неможливе. Доступ до фіксованого інтернету має не більше 60-65% населених пунктів (за даними звіту Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, за 2023 рік). У цей же час податкова вичавлює зі спрощеної системи провайдерів, які надавали послуги з доступу до інтернету в сільській місцевості,” – пояснює Южаніна.

Нардепка вважає, що потрібно терміново вносити зміни до зазначеної постанови, щоби не наражати підприємців на штрафи. Також вона закликала розібратися із роботою провайдерів у сільській місцевості і “робити все можливе, аби інтернет там, де він був, залишався”.

Нагадаємо, що на Канівському водосховищі біля Переяслава 11 листопада незаконно сітками виловлювали рибу. Деталі – тут.

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору