Переяслав Перейти на сайт

У Переяславі боротимуться зі стихійною торгівлею: у міській раді вже створили комісію

У Переяславі затвердили склад комісії з боротьби зі стихійною торгівлею. Що це означає?

У Переяславі створили комісію з боротьби з несанкціонованою (стихійною) торгівлею. Її мета – ліквідація осередків такої торгівлі на території громади, покращення благоустрою, недопущення інфекційних захворювань і продовольчої небезпеки споживчого ринку. Таке рішення прийняли на засіданні виконкому міської ради Переяслава 19 листопада, повідомляє Інформатор.

Стихійна торгівля – це торгівля без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку товарів, що реалізують у невстановлених місцях (на вулицях, у дворах, на тротуарах, у скверах, парках, під’їздах), з рук, із землі, без відповідного дозволу на розміщення об’єкта торгівлі.

Основні завдання комісії з боротьби з несанкціонованою (стихійною) торгівлею:

Відділ поліції №1 Бориспільського районного управління поліції ГУ НП в Київській області має активізувати роботу щодо адміністративної відповідальності за порушення правил паркування водіїв, які розміщують транспортні засоби на проїжджих частинах вулиць в місцях здійснення несанкціонованої торгівлі та щомісячно до 5 числа повідомляти виконавчий комітет Переяславської міської ради щодо проведеної роботи та кількості складених протоколів.

Відділ управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Бориспільського району Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області має проводити заходи відповідного реагування щодо порушників, які торгують в невстановлених місцях, щомісячно до 5 числа та надавати виконавчому комітету інформацію про результати проведеної роботи.

Затвердили такий склад комісії:

“Поки ми не можемо складати відповідні протоколи, адже діє мораторій (відстрочення виконання зобов’язань, що встановлюються урядом на певний термін або до закінчення яких-небудь надзвичайних подій, наприклад, війни, стихійних лих тощо – ред.). Наразі заборонено торгувати у невстановлених для цього місцях продуктами тваринництва, м’ясом, птицею та швидкопсувними продуктами”, – розповів керівник управління Держпродспоживслужби у Переяславі Олексій Роман.

Єдиними законними місцями для торгівлі харчовими продуктами є продовольчі магазини та ринки. У магазині за якість і безпечність товарів несе відповідальність суб’єкт господарювання. На ринку продавати власні продукти можуть як юридичні, так і фізичні особи, у випадку, якщо вони мають при собі:

Якщо немає зазначених вище документів на харчові продукти, то немає й гарантії її якості та безпечності. Відповідно до Законів України “Про національну поліцію” та “Про місцеве самоврядування в Україні”, недопущення торгівлі у невстановлених місцях належить до компетенції органів внутрішніх справ та місцевого самоврядування.

Згідно зі статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення, торгівля “з рук” на вулицях, площах, у дворах, під’їздах, скверах та в інших невстановлених місцях призведе до накладення штрафу від 1 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 119 гривень). Рішення про сплату штрафу виносить суд, тому на порушників покладається ще й сплата судового збору. До того ж поліція має право до розгляду питання судом вилучати всю продукцію, яка реалізовувалася незаконно.

Нагадаємо, що у Переяславі видалять 26 аварійних дерев, 21 із них – у парку Космонавтів. Деталі – тут.

Яна Малишко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.