Переяслав Перейти на сайт

Цього дня 2018 року в Україні запровадили воєнний стан через відкриту агресію росії у Керченській протоці: що варто знати про 26 листопада

Чим особливе 26 листопада? Розповідає Інформатор.

26 листопада 2018 року в 10 прикордонних областях України запровадили воєнний стан після першого випадку військової агресії Росії проти України, який вона скоїла відкрито, під своїм державним прапором. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?

Міжнародний день чоботяра. Взуттєве ремесло – давня професія, яка розвивалася протягом тисячоліть. Від зшитих вручну сандалій античності до сучасного високомодного взуття, ремесло шевця було невід’ємною частиною людської культури та суспільства.

Всесвітній день оливкового дерева. Цей день схвалений ЮНЕСКО.  Присвячений вшануванню оливкового дерева – символу мудрості, миру і процвітання, який має глибоке коріння у багатьох культурах і цивілізаціях Середземномор’я та за його межами.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?

Герман, Іван, Ян.

ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?

1890 – у місті Боржомі (Грузія) почався промисловий розлив однойменної мінеральної води.

1901 – у Львові студенти виступили з вимогою створення українського університету.

1917 – у Києві на засіданні Генерального секретаріату затвердили статут “вільного козацтва”, ухвалили створення комісії з охорони краю при Генеральному секретаріатові внутрішніх справ і демобілізаційний комітет.

1966 – у Бретані (Франція) президент Шарль де Голль урочисто відкрив першу у світі припливну електростанцію.

1968 – сесія Генеральної Асамблеї ООН схвалила Конвенцію про незастосування терміну давності до воєнних злочинів і злочинів проти людства.

1977 – у Львові відкрили пам’ятник першодрукареві Івану Федорову.

2004 – збори господарського активу Донецької області прийняли резолюцію про запропонування трудовим колективам провести збори і мітинги для обговорення питання оголошення референдуму про автономію Донецької області.

2004 – вчена рада Львівського Національного університету ім. Івана Франка позбавила на той час чинного Президента України Леоніда Кучму звання почесного доктора.

2018 – в Україні запровадили воєнний стан на 30 днів після інциденту у Керченській протоці: першого випадку військової агресії Росії проти України, який вона скоїла відкрито, під своїм державним прапором, від початку війни у 2014 році.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?

1607 – Джон Гарвард, англійський місіонер, на честь якого назвали Гарвардський університет.

1806 – Пилип Морачевський (псевдонім Хвилимон Галузенко), український громадський діяч, поет, перекладач.

1877 – Матвій Донцов, український живописець.

1882 – Григорій Шерстюк, український мовознавець, педагог, журналіст, засновник першого українського педагогічного видавництва “Український учитель” та першого українського педагогічного журналу “Світло”.

1903 – Олексій Панкратьєв, український кінооператор. Зняв стрічки “Тарас Трясило”, “Шкурник”, “Штурм землі”, “Фата моргана”, “Богдан Хмельницький” та інші.

1910 – Богдан Рудницький, український вчений, мовознавець, громадський діяч.

1934 – Юрій Литвин, поет, письменник, публіцист, член Української Гельсінкської групи.

1939 – Тіна Тернер, американська рок-співачка та акторка, лауреатка “Гремі” (1985).

1975 – Олег Косяк, український гімнаст, бронзовий призер Олімпійських ігор.

Підготувала Дарія Сухотенко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в  Telegram або Viber.