ЖИТТЯ

Прощання із захисником, повітряні атаки та пожежі: яким був цей тиждень на Інформаторі

Чим запам’ятається тиждень, що минає? Найголовніші новини Переяславщини – в одній публікації.

Цього тижня на Переяславщині попрощалися із захисником Олександром Тупиком, сталося декілька пожеж, у одній з яких загинула 45-річна жінка. Також було багато повітряних атак, самогубство та ДТП. Все це та інше Інформатор зібрав у традиційному суботньому дайджесті.

ПОПРОЩАЛИСЯ ІЗ ЗАХИСНИКОМ ОЛЕКСАНДРОМ ТУПИКОМ

27 листопада у Переяславі попрощалися із солдатом Збройних сил України Олександром Тупиком із Шевченкового (Ташанська ТГ). Йому було 38 років. Загинув 10 листопада під час виконання бойового завдання біля населеного пункту Миколаєво-Дар’їно Курської області. До 22 листопада вважався зниклим безвісти, потім побратимам вдалось евакуювати тіло загиблого з поля бою. Поховали воїна на кладовищі у рідному селі.

Знайома родини Світлана розповіла, що пам’ятає Олександра ще з пелюшок: “Мати у нього померла навесні, тато зараз у Ташані в будинку пристарілих. У Олександра також є рідний брат Сергій, який зараз на війні. Я навчала його старшу сестру Таню, яка потім втопилася, та брата. Пам’ятаю його малесенького, як його тільки з пологового будинку привезли, тоді я якраз прийшла його сестру запрошувати у перший клас. Був хороший. Це сім’я трудівників. Саші вже немає, а Сергійко воює… Бачу, навіть на похороні його не було”.

Олександр Тупик служив стрільцем-санітаром першого механізованого відділення другого механізованого взводу. За словами односельців, загинув через кілька місяців після того, як його призвали на службу. У нього залишилися батько, рідний брат та донька, із жінкою розлучився.

РОСІЯНИ ЗАВДАЛИ ПОВІТРЯНИХ АТАК ДРОНАМИ ТА РАКЕТАМИ

26 листопада російські війська атакували Україну 4-ма балістичними ракетами “Іскандер-М” та випустили рекордну кількість ударних БпЛА типу Shahed та безпілотників невстановленого типу – 188.

На Київщині працювали сили ППО – ворожі цілі знищені. Постраждалих серед населення немає. Влучань в об’єкти житлової та критичної інфраструктури також немає.

Падіння уламків збитих ворожих цілей зафіксували в 4 районах. Уламками збитих цілей пошкоджені 4 приватні будинки, 2 житлові багатоповерхівки, господарче приміщення, два гаражі, автомобіль. Пошкодження будинків незначні – вибиті вікна, двері, посічені фасади. Також в одному з населених пунктів пошкоджена лінія електромережі.

27 листопада 89-ма ударними БпЛА типу Shahed та безпілотниками невстановленого типу. У Київській області працювали сили ППО – ворожі цілі знищили. Внаслідок падіння уламків в одному з населених пунктів вибуховою хвилею пошкодило скління 18 квартир та трьох офісних приміщень у трьох багатоповерхових будинках. Крім того, у двох районах області пошкоджені чотири господарчі споруди та гараж, також вікна, двері та покрівлі в чотирьох приватних будинках. Влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури не допустили. Постраждалих немає.

28 листопада ракетами різних типів та ударними безпілотниками. Загалом випустили 3 зенітні керовані ракети С-300, 57 крилатих ракет Х-101, 28 крилатих ракет “Калібр”, 3 керовані авіаційні ракети Х-59/69, 97 ударних БпЛА типу “Shahed” та безпілотників невстановленого типу.

На Київщину ворог здійснив комбіновану атаку ударними дронами та ракетами на Київщину. Тривога тривала всю ніч більше 10 годин. В області працювали сили ППО – є збиті цілі. Внаслідок атаки пошкоджено інфраструктурний об’єкт, пожежу ліквідували. Також пошкоджена будівля та два автомобілі. В іншому районі області пошкоджено приватний будинок, нежитлову будівлю та ангарне приміщення.

Постраждало дві людини. Вони самостійно звернулися до лікарні з легкими ушкодженнями. Їм надається вся необхідна медична допомога. В області тривають екстрені відключення електроенергії за вказівкою Укренерго. Працюють 466 пунктів незламності.

29 листопада 132-ма ударними БпЛА типу Shahed та безпілотниками невстановленого типу. На Київщині тривога в області тривала майже 7 годин. Працювали сили ППО – ворожі цілі знищили. Постраждалих серед населення немає. Влучань в об’єкти критичної чи житлової інфраструктури не допустили. Проте внаслідок падіння уламків збитих цілей в одному з населених пунктів пошкоджено приватний будинок та господарську споруду. Пошкодження незначні – вибито скління, посічений фасад будинку.

НА ПЕРЕЯСЛАВЩИНІ 68-РІЧНИЙ ЧОЛОВІК СКОЇВ САМОГУБСТВО 

26 листопада поліції повідомили, що у Помоклях (Ташанська ТГ) чоловік 1956 р.н. скоїв самогубство. Він повісився на території свого домоволодіння у сіннику. Передсмертної записки не виявили.

Тіло знайшла сусідка померлого. Ознак насильницької смерті не виявили. Причини самогубства невідомі. Відомо, що за життя чоловік не зловживав алкоголем та ні з ким не сварився.

Тіло направили на судово-медичну експертизу. За цією справою відкрили кримінальне провадження за статтею 115 (Самогубство).

НА ПЕРЕЯСЛАВЩИНІ ЗГОРІВ ЖИТЛОВИЙ БУДИНОК

28 листопада на вулиці Миру у Єрківцях (Дівичківська ТГ) загорівся приватний житловий будинок. На місце події направили два відділення 27-ї ДПРЧ у складі 7 осіб.

На місці події рятувальники виявили, що горить одноповерховий житловий будинок на площі 130 кв. метрів. Власниці будинку 1944 р.н. викликали швидку допомогу через нервовий стан, від госпіталізації вона відмовилась. Ліквідували пожежу через три години. Вогонь повністю знищив будинок та речі домашнього вжитку.

У СВОЄМУ БУДИНКУ ВНОЧІ ЗГОРІЛА 45-РІЧНА ЖІНКА

26 листопада на вулиці Шевченка у Ташані (Ташанська ТГ) загорівся житловий будинок.

На місці події рятувальники встановили, що полум’я розповсюдилося на всю площу будинку. Зі слів сусідів, у будинку могла перебувати людина. Під час гасіння рятувальники виявили обвуглене тіло жінки 1979 р.н. Пожежу ліквідували через 4 години. Її причину встановлюють. На місці виклику працювали 8 рятувальників особового складу та 2 одиниці техніки.

ЗІТКНУЛИСЯ NISSAN X-TRAILL ТА RENAULT SYMBOL

25 листопада о 8:44 поліції надійшло повідомлення, що на трасі Бориспіль-Дніпро між селами Циблі та Хоцьки (Циблівська ТГ) сталася ДТП. Зіткнулися Nissan X-Trail та Renault Symbol. Водійку Renault госпіталізували з відкритими переломами обох ніг.

Правоохоронці встановили, що водій 1994 р.н. автомобіля Nissan X-Trail їхав у напрямку Переяслава, під час обгону не врахував дорожньої обстановки, не вибрав безпечної швидкості руху і допустив занос свого авто. Зрештою він зіткнувся з автомобілем Renault Symbol під керуванням киянки 1963 р.н., яка їхала попереду в попутному напрямку. Внаслідок цього обидва автомобілі з’їхали у кювет та перевернулися.

Водійку Renault госпіталізували до Переяславської БЛІЛ, її попередній діагноз – відкриті переломи обох ніг. Водій автомобіля Nissan тілесних ушкоджень не отримав.

ЕКОЛОГІЧНІ ІНСПЕКТОРИ З’ЯСУВАЛИ, ЩО БЕТОННІ ПЛИТИ ШКОДЯТЬ РІЧЦІ АЛЬТА

До Державної екологічної інспекції Столичного округу надійшло звернення від фізичної особи щодо перекриття русла річки Альта бетонними плитами в межах Переяслава. Позапланова перевірка екологічними інспекторами тривала з 18 вересня до 12 листопада. Зрештою встановили ряд порушень.

У Переяславі інспектори перевірили здійснення делегованих повноважень органів виконавчої влади у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.

У повідомленні екологічної інспекції зазначили, що за результатами перевірки встановили ряд порушень, серед яких:

  • неналежне виконання делегованих повноважень у сфері регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, визначених законодавством, а саме: допущення розміщення бетонних плит на руслі річки Альта, що частково перекривають його та порушують нормальний гідрологічний режим водного об’єкта;
  • відсутність заходів, спрямованих на забезпечення сприятливого режиму водних об’єктів, попередження їх забруднення, засмічення, вичерпання, а також знищення навколоводних рослин і тварин;
  • відсутня розробка документації із землеустрою щодо організації та встановлення меж водоохоронних зон і прибережних захисних смуг з визначенням режимів використання та охорони цих територій навколо річки Альта в межах Переяславської громади.

За результатами перевірки інспектори склали акт та надіслали лист з вимогою до Переяславської міської ради щодо прийняття відповідних рішень до 25 березня 2025 року.

ЕКОЛОГИ ВВАЖАЮТЬ, ЩО У ПЕРЕЯСЛАВІ СПИЛЯЛИ БЕРЕЗИ, ЯКІ НЕ БУЛИ АВАРІЙНИМИ

До Державної екологічної інспекції Столичного округу надійшло повідомлення від ГО “Бюро по боротьбі з екологічними злочинами” (ГО ББЕЗ) щодо звернення ГО “Громадська рада Переяслава” про знищення зелених насаджень у Переяславі. 25 листопада інспектори екологічної інспекції разом із ГО ББЕЗ приїхали до Переяслава, щоб з’ясувати факт правопорушення.

У Переяславі інспектори встановили факт видалення сироростучих беріз на вулиці Богдана Хмельницького, 255. Також ГО “Громадська рада Переяслава” надала відеоматеріали спиляних беріз, які не мають аварійного стану. Коли ж комісія прибула до міської ради для з’ясування фактів, її представники не надали документів на видалення зелених насаджень.

Також представники ГО “Громадська рада Переяслава” повідомили, що за цим фактом подали заяву до поліції та надали копії документів, отримані від міської ради.

У повідомленні екологічної інспекції зазначили, що досягнення вікової межі та визначення дерев аварійними з цієї причини може визначатися на підставі матеріалів обліку дерев відповідно до ч. 5 ст. 28 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” або комісійно згідно з п. 4 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 1 серпня 2006 року №1045. За результатами розгляду документів інспекція встановила порушення Порядку, затвердженого постановою КМУ  №1045, а саме: рішення Переяславської міської ради щодо видалення сироростучих дерев прийняли без участі у роботі комісії представників територіального органу Держекоінспекції.

Інспекція направить запит до Переяславської міської ради щодо отримання документів на видалення зелених насаджень для встановлення причин видалення, а також нарахування відновної вартості за зелені насадження, яка має бути сплачена до міського бюджету, на підставі чого видається ордер (дозвіл) на видалення.

У разі виявлення незаконної видачі ордеру на видалення дерев, що могло призвести до несплати відновної вартості до міського бюджету, інспекція направить повідомлення про кримінальне правопорушення до правоохоронних органів для відкриття кримінального провадження.

НА МІНІНАВАНТАЖУВАЧ ДЛЯ ВУКГ ІЗ МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ ПЕРЕДБАЧИЛИ МАЙЖЕ 4 МІЛЬЙОНИ ГРИВЕНЬ

21 листопада на сесії міської ради Переяслава із бюджету громади виділили 3 мільйони 810 тисяч гривень на придбання для Переяславського ВУКГ мінінавантажувача із навісним обладнанням. Розпорядником коштів є відділ капітального будівництва та ЖКГ міськради. 3 мільйони 418 тисяч 932 гривні 58 копійок передбачили за рахунок перевиконання плану доходів. Ще 391 тисячу 067 гривень 42 копійки зекономили на утриманні в належному технічному стані об’єктів дорожнього господарства. Із цієї ж економії ще 48 тисяч 390 гривень використають для придбання генератора.

Відділ капітального будівництва та ЖКГ 1 мільйон гривень, який зекономив на забезпеченні функціонування мереж вуличного освітлення, утриманні громадської вбиральні у парку Сковороди в Переяславі, благоустрою кладовищ та утриманні в належному стані об’єктів дорожнього господарства, використає для придбання щебенево-піщаної суміші для поточного ремонту та підсипки доріг громади.

Ще 1 мільйон гривень передбачили на відділ капітального будівництва та ЖКГ для надання фінансової допомоги Переяславському ВУКГ на погашення частини передплати за електроенергію. Цю суму виділили з вільних залишків станом на початок року.

Відділ культури та туризму зекономив 627 тисяч 009 гривень 88 копійок, оскільки не відбулося підвищення посадових окладів, як планувалося з 1 квітня 2024 року. Тож розподілив їх таким чином:

  • на придбання стійок для мікрофонів, радіомікрофонів, синтезатора, баяна, ноутбука для роботи звукорежисера, реле напруги у щитових – 270 тисяч гривень;
  • для проведення поточного ремонту даху – 199 тисяч гривень;
  • для придбання новорічних подарунків до Дня Святого Миколая для першокласників мистецьких шкіл, учасників гуртків Переяславського ЦКМ та його структурних підрозділів, які беруть участь у новорічних програмах, і переможцям конкурсу на найкращу новорічну ялинку – 100 тисяч гривень;
  • для виплати матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань у зв’язку з погіршенням стану здоров’я – 32 тисячі 009 гривень 88 копійок;
  • для придбання матеріалів для монтажу електрокомунікаційних мереж у бібліотеці Гайшина – 26 тисяч гривень.

Управління соціального захисту населення зекономило 311 тисяч 450 гривень через зменшення кількості звернень громадян на комісію щодо надання матеріальної допомоги військовослужбовцям. 305 тисяч 860 гривень направить для пільгових категорій, що скористалися правом на проїзд на автобусних маршрутах у громаді. Ще 5 тисяч 600 гривень перенаправили через підвищення послуг зв’язку.

Відділ освіти Переяславської міськради зекономив 278 тисяч гривень у зв’язку з отриманням субвенції на харчування учнів 1-4 класів. Тож направив 168 тисяч із них на обслуговування електрообладнання в закладах, перезарядку вогнегасників та 110 тисяч – на придбання новорічних подарунків для дітей захисників.

За рахунок перевиконання доходів виконавчий комітет міськради використає 99 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у медіа, 66 тисяч 404 гривні 68 копійок – на відшкодування вартості лікарських засобів пільговим категоріям населення у разі амбулаторного лікування, оскільки відбулося зростання цін на лікарські препарати та збільшилась кількість хворих, 18 тисяч гривень – на придбання літерних поштових марок, 15 тисяч гривень – на придбання зимових шин для автомобіля Fiat Doblo.

Виконавчий комітет використає 184 тисячі 288 гривень на заробітну плату фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих. Виділили їх за рахунок субвенції із місцевого бюджету. Ще 25 тисяч гривень направить на придбання мережевого принтера. Цю суму виділили за рахунок перевиконання плану доходів.

За рахунок вільних залишків станом на початок року управління соціального захисту населення передбачило 50 тисяч 703 гривні 20 копійок на зарплату головного спеціаліста відділу кадрово-правового забезпечення, якого прийняли на посаду з 1 листопада цього року.

Також Ташанська сільська рада передала субвенцію 500 тисяч гривень до бюджету Переяславської громади на придбання медичного обладнання для об’єктів спільного користування.

Як ми повідомляли раніше, на цій же сесії на відділ капбудівництва та ЖКГ виділили 1 мільйон 499 тисяч 990 гривень для виготовлення проєктно-кошторисної документації з будівництва очисних споруд. 623 тисячі 434 гривні 58 копійок із цієї суми зекономили на забезпеченні функціонування мереж вуличного освітлення, решту 876 тисяч 555 гривень 42 копійки зекономили з таких напрямків:

  • капітальний ремонт парку ім. Т. Шевченка у Переяславі (перша черга) – 443 тисячі 293 гривні 85 копійок;
  • капітальний ремонт водопровідних мереж на вулиці Покровській у Гланишеві – 382 тисячі 467 гривень 52 копійки;
  • будівництво артезіанської свердловини на вулиці Києвобрамській у Переяславі – 41 тисяча 143 гривні 53 копійки;
  • капітальний ремонт водопровідних мереж на вулиці Каштанній у Переяславі – 9 тисяч 650 гривень 52 копійки.

НА РОЗРОБКУ ПРОЄКТНО-КОШТОРИСНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ З КАПІТАЛЬНОГО РЕМОНТУ ОЧИСНИХ СПОРУД ПЕРЕДБАЧИЛИ ПІВТОРА МІЛЬЙОНА ГРИВЕНЬ 

На сесії міської ради Переяслава 21 листопада виділили 1 мільйон 499 тисяч 990 гривень на виготовлення проєктно-кошторисної документації з будівництва очисних споруд. Для цього внесли відповідні зміни до Програми охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання природних ресурсів, забезпечення екологічної безпеки життєдіяльності людини в Переяславській громаді на 2024-2026 роки.

623 тисячі 434 гривні 58 копійок із цієї суми зекономили на забезпеченні функціонування мереж вуличного освітлення, решту 876 тисяч 555 гривень 42 копійки зекономили з таких напрямків, якими займався відділ капітального будівництва та ЖКГ:

  • капітальний ремонт парку ім. Т. Шевченка у Переяславі (перша черга) – 443 тисячі 293 гривні 85 копійок;
  • капітальний ремонт водопровідних мереж на вулиці Покровській у Гланишеві – 382 тисячі 467 гривень 52 копійки;
    будівництво артезіанської свердловини на вулиці Києвобрамській у Переяславі – 41 тисяча 143 гривні 53 копійки;
  • капітальний ремонт водопровідних мереж на вулиці Каштанній у Переяславі – 9 тисяч 650 гривень 52 копійки.

– Ми бачили, що було на невеличкій ділянці у 400 метрів на вулиці Гімназійній. Там практично згнила каналізаційна мережа. Така ж ситуація може трапитися будь-де, ми кожного дня не знаємо, що може статися з нашою каналізаційною мережею. Тому, попри все, виходимо із цього положення, роробляємо проєктно-кошторисну документацію. Бо тільки із нею ми зможемо заходити у державні програми, знаходити якісь міжнародні інвестиції, субвенції тощо. Самотужки ж бюджет на капітальний ремонт очисних споруд ми не потягнемо, – пояснив міський голова Переяслава Вячеслав Саулко.

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ ОЛЕКСАНДР ФЕДІЄНКО ПРИЇЗДИВ У ПЕРЕЯСЛАВ

27 листопада у Переяславі побував народний депутат України від партії “Слуга народу” Олександр Федієнко. Він відвідав міську раду, де обговорив проблеми співпраці органів місцевого самоврядування з поліцією та територіальними центрами комплектування. Також в Університеті Григорія Сковороди розповів студентам про новий закон щодо базової військової підготовки.

У рамках виконання своїх депутатських повноважень спершу Олександр Федієнко завітав до міської ради Переяслава, щоб поспілкуватися з членами місцевого самоврядування, представниками ТЦК та поліцією про їхню співпрацю. “Потім обговорену нами інформацію та пропозиції передадуть далі, щоб коли буде потрібно внести законодавчі зміни про підсилення питання ефективності мобілізації або профілактики СЗЧ (самовільне залишення частини)”, – пояснив нардеп. Загалом обговорили питання, що стосуються виконання мобілізаційних планів, завдань та дій з особами, які самовільно залишили військову частину.

Також розглянули питання базової військової служби, яку за новим законодавством повинен пройти громадянин до 25 років. І як виявилось, поки що у Переяславі це питання не налагоджене. Окрім цього, Олександр Федієнко обговорив з головами та старостами громад Переяславщини проблему алгоритму щодо внесення певних військовозобов’язаних до списків оповіщення.

“Зараз Міністерство внутрішніх справ та Міністерство оборони почали між собою обговорювати дозвіл офіцерам громад на доступ до даних військовозобов’язаних у реєстрі “Оберіг”. А з нового року запрацює інший, який буде збирати інформацію з пенсійного, податкового та медичного реєстрів. Тобто, на радар вийдуть всі”, – розповів нардеп.

В Університеті Григорія Сковороди нардеп поспілкувався із студентами, працівниками та керівництвом. Обговорення здебільшого стосувалися нового закону, що ухвалив обов’язковий курс базової загальновійськової підготовки в університетах. Він почне тривати з 1 вересня 2025 року та діятиме для хлопців, які навчаються у вищих навчальних закладах, для дівчат – за бажанням.

“Структура програми складається з курсу, під час якого вивчається поводження зі зброєю, правила основ поводження та обов’язки військової служби. Є і медико-тактична підготовка, якій, на жаль, приділяється мало часу. Це навчить як поводитись у стресових ситуаціях та як надати першу медичну допомогу. Також запроваджена патріотична, фізична та інженерна підготовка. Важливою є і психологічна, адже треба знати як себе стабілізувати у критичних ситуаціях, коли весь час над тобою щось літає та бахкає. Спеціальна підготовка буде стосуватися використанню РЕБів, дронів”, – пояснив депутат.

НАУКОВИЦЯ ОЛЕНА КОЛИБЕНКО ПРОВЕЛА ЛЕКЦІЮ ПРО ДОІСТОРИЧНУ ПЕРЕЯСЛАВЩИНУ

26 листопада у Переяславській публічній бібліотеці у рамках науково-просвітницького проєкту “Велична історія маленького міста” провели зустріч зі старшою науковою співробітницею науково-дослідного відділу історичного краєзнавства НІЕЗ “Переяслав”, кандидаткою історичних наук Оленою Колибенко. Вона розповіла лекцію на тему “Доісторична Переяславщина. Кам’яна доба”.

Олена Колибенко розповіла, що поселення на території середньої Наддніпрянщини з’явилися наприкінці пізнього палеоліту, близько 12-15 тисяч років тому. Але на території Переяслава і сучасної Переяславщини їх не виявили. Так само не знаходили відповідних пам’яток, які би свідчили про це. “Проте на території історичної Переяславщини є поселення пізньої палеолітичної стоянки у селі Добраничівка Яготинського району. Також біля села Семенівка (Студениківська ТГ) є три тимчасові стоянки періоду кінця пізнього та фінального палеоліту”, – зазначила науковиця.

Вона додала, що близько 12-13 тисяч років тому почав серйозно змінюватися клімат на Землі, а в період палеоліту (3-10 тисяч років тому) відбувалися періодичні наступи льодовика: “Територія Північної України була під крижаним покривом, що тягнувся аж до полюсу, а це близько двох кілометрів льоду. Навіть земна кора дещо прогнулася під такою вагою. Льодовий покрив іноді доходив до ширини міст Дніпро та Львова. Потім розпочалося глобальне потепління і льодовик почав відступати, це відбувалося впродовж кількох тисяч років”.

Олена Колибенко розповіла і про побут та сім’ї того часу: “Переписи показують, що у XVIII-XIX столітті в одній хаті жило 5-6 людей: хтось зі старших батьків, чоловік з дружиною та їхні діти. Частина дітей тоді помирала, старших одружували, а на менших лише чекали. Такі сім’ї були і в палеоліті, вчені сходяться на тому, що в таких поселеннях жило 40-50 людей. Вони існували в дуже складних умовах, адже прильодовикова зона нічого не давала, люди харчувалися винятково м’ясом, за день з’їдали 3-5 кілограмів м’яса та жиру, пили багато води. Через це вони були “квадратні”, широкі в попереку, бо велике навантаження було на внутрішні органи.

На одному місці люди жили 20-25 років, тобто поки використовували так звану кормову територію, робили це ощадливо та правильно. В Добраничівці основа їжі – мамонт, але полювали й на інших тварин – вовків, ведмедів, зайців, лисиць. Готували їжу, запікаючи, посуду не було, його не виготовляли, бо він їм не був потрібний. Якщо варили м’ясо, то брали шкіряний мішок та вкидали в нього розпечене каміння, воду, трави. Десь біля Семенівки мусило бути стаціонарне поселення типу Добраничівки, адже мис над Трубежем зручний, люди приходили туди влітку, а взимку жили не на підвищенні, де холод та вітри, а десь в долині, де була захищена місцевість”.

ВОВЧКІВ МОЖЕ СТАТИ ЧЕМПІОНОМ, А BOSS – ВТРАТИТИ ДРУГЕ МІСЦЕ

Після перерви на один вікенд через неспритливі погодні умови чемпіонат Переяславщини з мініфутболу 8х8 повертається. У суботу, 30 листопада, на майданчику біля Переяславської гімназії №4 відбудеться 11 тур. У ньому Вовчків може офіційно оформити чемпіонство, а BOSS дещо ризикує своїм “сріблом”. Боротьба ж за “бронзу” обіцяє бути напруженою до останнього туру.

В 11 турі відбудуться такі матчі:

  • 13:00. Вовчків (Переяславська ТГ) – “Бурти” (Переяслав).
  • 14:00. Мирне (Вороньківська ТГ) – “Матадор-Університет” (Переяслав).
  • 15:00. Juk Store (Переяслав) – BOSS (Переяслав).

Нагадаємо, що минулого разу в підсумках тижня ми розповідали про прощання із двома захисниками, 1000 днів війни та сесію. Читайте матеріал за посиланням.

Підготувала Яна Малишко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору