Переяслав Перейти на сайт

Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду: що варто знати про 9 грудня

Чим особливе 9 грудня? Розповідає Інформатор.

9 грудня у світі відзначають День боротьби з корупцією та День ветеринарної медицини. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?

Міжнародний день пам’яті жертв злочинів геноциду. За останні 150 років десятки мільйонів чоловіків, жінок та дітей втратили життя в результаті геноциду чи жорстоких масових чисток. Мільйони людей катували, ґвалтували чи змушували насильно покидати свої домівки.

Міжнародний день ветеринарної медицини. Ветеринари працюють у різних місцях, від приватних клінік і лікарень до лабораторій, зоопарків і навчальних аудиторій. Деякі з них працюють у польових умовах, наприклад, на фермах, ранчо та природоохоронних територіях, надаючи життєво важливі ветеринарні послуги у віддалених регіонах з недостатнім рівнем обслуговування.

Міжнародний день боротьби з корупцією. Подію заснувала ООН 31 жовтня 2003 року, а дата святкування обрана на честь дня підписання Конвенції проти корупції, яке відбулося на конференції в місті Меріда у 2003 році. Кожна держава повинна піклуватися про політику протидії корупції, а також ухвалювати необхідні закони та відповідні антикорупційні органи.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?

Василь, Степан, Володимир, Олександр, Анна.

ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?

1879 – Томас Едісон отримав патент на вугільний мікрофон.

1917 – у Криму створили курултай, вищий орган кримських татар.

1918 – Директорія УНР ухвалила постанову про скасування законів гетьманського уряду в галузі робітничого законодавства й відновила закон про восьмигодинний робочий день.

1948 – Генеральна Асамблея ООН ухвалила Міжнародну конвенцію про попередження злочину геноциду й покарання за нього.

1968 – у Сан-Франциско на професійній конференції Дуглас Карл Енгельбарт вперше публічно продемонстрував винайдені ним або в його лабораторії комп’ютерну мишу і гіпертекст.

1997 – зробили перший телефонний дзвінок у мережі мобільного зв’язку “Київстар”.

2004 – набрали чинності ухвалені Верховною Радою України закони про зміни до Конституції та особливості проведення голосування 26 грудня на виборах президента України.

2007 – в Ялті відкрили пам’ятник Тарасові Шевченку.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?

1651 – Данило Туптало, український письменник, церковний і громадський діяч.

1748 – Клод-Луї Бертолле, французький хімік, вперше використав хлор для відбілювання паперу та тканини.

1863 – Борис Грінченко, український письменник, етнограф, мовознавець, перекладач.

1861 – Євген Чикаленко, український громадський і культурний діяч, меценат, теоретик і практик сільського господарства.

1876 – Михайло Глібовицький, український письменник і громадський діяч.

1897 – Борис Тен (Микола Хомичевський), український поет і перекладач.

1974 – Олександр Федорченко, військовослужбовець Збройних сил України, учасник російсько-української війни, Герой України.

1987 – Андріана Сусак-Арехта, військовослужбовиця Збройних сил України, учасниця російсько-української війни, голова Жіночого ветеранського руху.

Підготувала Дарія Сухотенко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в  Telegram або Viber.