Волонтери Переяслава розповіли, скільки виготовили та передали військовим у 2024 році. Кому та чим допомагали?
Волонтерство – це не лише масштабні збори та закупівля техніки й обладнання на передову, а й виготовлення власноруч того, що необхідне військовим. У Переяславі волонтерське об’єднання “Переяслав”, громадська організація “Нескорені” та волонтерське об’єднання мікрорайону Трубайлівка протягом 2024 року допомагали ЗСУ тим, що готували, виготовляли, плели чи шили самі: стравами швидкого приготування, сухими перекусами, окопними свічками, одягом, маскувальними сітками та іншим. Про підсумки своєї роботи за рік розповіли Інформатору.
ГО “НЕСКОРЕНІ”
Голова громадської організації “Нескорені” Ольга Дрига розповіла, що загалом ГО допомагають 83 волонтери, безпосередньо в процесах сушіння, фасування, обробки і приготування постійно беруть участь 53. За 2024 рік орієнтовно провели 28 командних фасувань та здійснили 291 відправлення допомоги поштою.
Підсумки роботи команди волонтерів
Страви, які потребують варіння 10-15 хвилин:
- борщ “Смачний Переяславський” – 8 тисяч 393 пакети, розрахованих на 7 л води (загальна кількість виготовленого борщу з березня 2023 року);
- борщ “Смачний Переяславський” – 285 пакетів, розрахованих на 3 л води;
- суп із макаронами – 447 пакетів, розрахованих на 3 л води;
- суп рисовий – 319 пакетів, розрахованих на 3 л води;
- суп гречаний – 318 пакетів, розрахованих на 3 л води.
Страви швидкого приготування, які не потребують варіння, заливаються лише кип’ятком:
- каша вівсяна з ягодами і фруктами на основі сухого молока – 11 тисяч 600 порцій;
- каша кускус із овочами – 8 тисяч 100 порцій;
- каша “Козацька” гречана з овочами – 7 тисяч 700 порцій;
- каша “Різдв’яна” кукурудзяна з гарбузом і ягодами на основі сухого молока – 1 тисяча 800 порцій;
- суп вермішелевий швидкого приготування – 10 тисяч 400 подвійних порцій;
- ягідно-фруктово-горіхові суміші – 15 тисяч порцій;
- енергетичні батончики – 650;
- суміш “Вітамінна бомба” – 150 літрів;
- каша ” Отаманська” гречана з м’ясом – 829 банок по 0,5 л (за весь час);
- “духмяні шкварки від переяславки Наталки” – 420 банок по 0,5 л;
Також у великій кількості відправляли домашню пастилу, гарбузові цукати, горіхи, залиті медом, тощо.
Ольга Дрига розповіла, що було близько 70 особистих зустрічей з військовими та їхніми рідними, під час яких передавали “Переяславські посилки підтримки”. “Є і сумна статистика. Один комплект посилок був знищений ворогом, воїни навіть не встигли їх відкрити, але всі залишилися живі. Два комплекти були переадресовані, оскільки ті, кому відправляли, були вже не на зв’язку”, – зазначила волонтерка.
Також разом з небайдужими людьми та за сприяння майстринь провели багато розіграшів. Це дозволило придбати 8 Starlink, 6 різних детекторів дронів, триногу-мортиру МК-19. Також волонтери допомогли зібрати гроші на 4 автомобілі, кілька комплектів автошин та 25 антидронових плащів.
Волонтерка додала, що команда продовжує працювати: “Дуже боялися проблем зі світлом, але до всього можна пристосуватися, якщо є бажання працювати. Дівчата сушать і не здаються. Також ми співпрацюємо з 12 волонтерами з міста та сіл, які допомагають з овочами, зборами, в’яжуть шкарпетки, готують для наших воїнів і передають нам. А ще є ті, хто лущить горіхи, заливає окопні свічки, робить консервацію, шиє адаптаційний одяг для поранених, виготовляє вироби, сушить пастилу, цукати, випікає печиво”.
ВОЛОНТЕРСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ “ПЕРЕЯСЛАВ”
У волонтерському об’єднанні “Переяслав” прозвітувалися, що за рік роботи з 26 листопада 2023 року по 26 листопада 2024 року учасниці колективу виготовили та відправили:
- готові страви у реторт-пакетах – 10 тисяч 778;
- сухі перекуси – 10 тисяч 890 пакетів;
- розфасований еко-чай – 13 тисяч 771 пакет;
- продуктові набори – 1 тисяча 489 коробок;
- балаклави, шкарпетки та рукавиці (за 7 місяців) – 480.
“Шлях в усіх був різний: хтось почув від знайомих, хтось прийшов за компанію і залишився, хтось прочитав у ФБ, дехто зайшов в офіс за допомогою і залишився. Значна вікова різниця – від 30 до 60+, різні вподобання не є перешкодою для нашої спільної роботи задля підтримки воїнів-титанів, які боронять нашу свободу”, – написали у повідомленні.
- Читайте також: “Кожен воїн у окопі повинен мати часточку дому”: як жінки із волонтерського об’єднання “Переяслав” допомагають захисникам
ВОЛОНТЕРСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ КЛУБУ МІКРОРАЙОНУ ТРУБАЙЛІВКА
Тетяна Дайнега із волонтерського об’єднання клубу мікрорайону Трубайлівка, яке займається плетінням маскувальних сіток, розповіла, що за понад два роки роботи волонтери сплели 165 тисяч квадратних метрів маскувальних сіток. Зазначила, що відправляли допомогу військовим на всі напрямки бойових дій:
– Запорізький, Донецький, Покровський, Харківський, Херсонський, Чернігівський та інші напрямки. У нас немає такого, що комусь відправили за замовленням, а комусь ні. Нещодавно відправляли і на Кремінну, також у Десну в навчальний центр. Допомагали таким бригадам, як 3-тя штурмова, 47-ма, 112-та, 137-ма, 43-тя, 57-ма та багатьом іншим.
Тетяна Дайнега додала, що волонтери працюють шість днів на тиждень та сплітають по 6-7 сіток щодня. Але це в свою чергу залежить від того, який метраж самої сітки та на яку техніку вона виготовляється.
Нагадаємо, що ДФТГ Переяслава №2 створить ще одну мобільну вогневу групу, щоб збивати дрони. Деталі – тут.
Яна Малишко
Фото ГО “Нескорені” надала Ольга Дрига
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.