Переяслав Перейти на сайт

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: що варто знати про 14 грудня

Чим особливе 14 грудня? Розповідає Інформатор.

14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?

День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Відзначають щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. День встановили задля гідного відзначення мужності, самовідданості та високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?

Філарет, Порфирій, Наум, Анастасія, Сергій, Микола.

ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?

1901 – у Лондоні провели перший турнір з настільного тенісу.

1903 – у Кіті Хоук (штат Північна Кароліна) брати Райт зробили першу спробу піднятися в повітря на сконструйованому ними літаку. Однак конструкція впала ще на злеті.

1911 – людина вперше підкорила Південний полюс. Експедиція норвежця Руаля Амундсена на їздових собаках досягнула точки, де, за розрахунками, повинен був лежати полюс.

1918 – гетьман Павло Скоропадський зрікся влади на користь Директорії УНР.

1950 – заснували Управління Верховного комісара ООН у справах біженців.

1962 – американська автоматична міжпланетна станція “Марінер-2” стала першим апаратом, який долетів до Венери.

2008 – 29-річний журналіст єгипетського телеканалу “Аль-Багдадія” Мунтазер аль-Заїді кинув черевики у американського президента Джорджа Буша зі словами “Це тобі мій прощальний поцілунок, собако!”.

2009 – у центрі Стокгольма запустили в експлуатацію першої у світі мобільної мережі на базі технології Long Term Evolution.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?

1821 – Микола Щербина, поет, екофілософ українського походження.

1850 – Микола Кузнецов, український живописець і графік.

1866 – Роджер Фрай, англійський художник і художній критик, увів в ужиток поняття постімпресіонізм.

1895 – Георг VI (Альберт Фредерік Артур Георг), король Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії і Домініонів, імператор Індії, король Індії, король Ірландії.

1947 – Ділма Русеф, перша в історії Бразилії жінка на посаді президента країни.

1949 – Кліфф Вільямс, рок-музикант, гітарист (AC/DC).

1972 – Геннадій Біліченко, капітан СБУ, перший загиблий військовослужбовець у війні на Донбасі, кавалер Ордену Богдана Хмельницького III ст. (посмертно).

1988 – Ванесса Енн Гадженс, американська акторка і співачка.

ЩО БУЛО У ПЕРЕЯСЛАВІ ЦЬОГО ДНЯ РІК ТОМУ?

14 грудня у Переяславі впала головна новорічна ялинка міста, що у парку Тараса Шевченка. Дерево завалилося через сильні пориви вітру. Згодом комунальники підрізали дерево на два метри, аби не допустити падіння знову, і встановили його.

Жодна іграшка на ялинці не пошкодилася. А ілюмінація перестала працювати ще зі попереднього дня через електричне замикання, сказали працівники ВУКГ.

Цю тоді ще приблизно 8-метрову ялинку встановили у парку біля першого корпусу Переяславського центру культури та мистецтв 1 грудня. Її подарував місту депутат міськради Євгеній Глазунов. Дерево прикрасили іграшками, які власноруч виготовили жителі громади під час спеціального конкурсу.

Підготувала Яна Малишко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в  Telegram або Viber.