У “Дії” з’являться нові послуги для військових, а двох українських правозахисників нагородили премією “Тюльпан прав людини”. Що ще позитивного трапилося за останні сім днів?
24 лютого 2022 року на Україну підступно напала Росія, на території нашої країни тривають бойові дії. Однак серед страшних подій є багато перемог нашого народу. Їх просто слід помічати. Інформатор традиційно згадує найпозитивніші новини тижня, що минає.
В Україні випробували нову ракету “Рута”
Зараз в Україні тривають випробування нової ракети “Рута” українського виробництва. Про це повідомив Володимир Зеленський на врученні Національної премії імені Бориса Патона.
Він зауважив, що українські ракети і дрони “донедавна були з фантастики”, а тепер – “це реальність”. Ракета “Паляниця” вже вийшла в серійне виробництво, а ракета-дрон “Пекло” успішно виконала перші бойові застосування. Водночас тривають випробування нової ракети “Рута”, що також проходять успішно.
США нададуть Україні черговий пакет допомоги на 500 мільйонів доларів
Міністерство оборони США анонсувало, що ввійде до пакета допомоги Україні, який напередодні представили в Білому домі. Про це йдеться на сайті Пентагону.
Орієнтовна вартість пакета допомоги становить 500 мільйонів доларів, а виділять його із запасів американського Міноборони.
До пакета ввійшли:
- боєприпаси для протидії безпілотним авіаційним системам (c-UAS);
- боєприпаси для високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS);
- 155-мм та 105-мм артилерійські боєприпаси;
- високошвидкісні протирадіолокаційні ракети (HARM);
- безпілотні літальні апарати (БпЛА);
- протимінні, захищені від засідок транспортні засоби (MRAP);
- високомобільні багатоцільові колісні транспортні засоби (HMMWV);
- легкі тактичні машини;
- засоби захисту від хімічної, біологічної, радіологічної, ядерної зброї;
- протитанкові системи Javelin та AT-4;
- ракети трубчастого пуску з оптичним наведенням, що відстежуються по дротах (TOW);
- боєприпаси для стрілецької зброї;
- обладнання та боєприпаси для підривних робіт;
- запасні частини, допоміжне обладнання, послуги, навчання і транспортування.
Українських правозахисників нагородили премією “Тюльпан прав людини”
Нідерланди присудили премію “Тюльпан прав людини” українським правозахисникам з організації “Truth Hounds” Оксані Покальчук і Дмитру Ковалю. Про це повідомили hromadske.
Церемонія відбувалася в посольстві Нідерландів у Києві. Цією премією нагороджують за видатні досягнення у боротьбі за права людини. Переможці отримали статуетки у вигляді тюльпана та гранти для підтримки своєї правозахисної діяльності.
Посол Нідерландів в Україні Алле Дорхаут вручив переможцям букет тюльпанів і наголосив на необхідності продовжувати роботу з документації воєнних злочинів, вчинених російською армію на території України.
У Дії з’являться нові послуги для військових
Кабінет Міністрів цифровізував ще низку послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
У межах експериментального проєкту через портал “Дія” можна буде оформити:
- статус людини з інвалідністю внаслідок війни;
- грошову допомогу пораненим;
- призначення пенсії за інвалідністю;
- забезпечення засобами реабілітації;
- житлово-комунальні пільги;
- послуги, які держава надає родинам загиблих воїнів.
“Знімаємо перепони, пришвидшуємо процеси, даємо людям можливість скористатися своїми правами без тяганини та бюрократі”, – заявив Шмигаль.
Німеччина передала Україні віднайдені українські фільми
Німеччина передала Україні дев’ять українських фільмів, які датуються першою половиною 20 століття. Найстаршу стрічку випустили у 1919 році, а деякі з фільмів вже можна переглянути онлайн. Про це повідомляють Довженко-Центр та Федеральний архів Німеччини.
12 грудня Федеральний архів Німеччини передав міністру закордонних справ Андрію Сибізі жосткий диск, який містить дев’ять фільмів:
- “Більшовицькі злочини 21 серпня 1919 року, або Дні київського терору” (1919 рік) – це кінодокумент, який показує відверті кадри жертв бойових дій та життя в охоплених війною містах за часів радянсько-української війни.
- “Тамілла” (1927 рік) – художній фільм про долю жінок у пустелі Північної Африки, знятий за романом Фердинанда Дюшена.
- “Шкурник” (1929 рік) – екранізація саркастичного оповідання Вадима Охременка “Цибала”.
- “Вітаю з переходом!” (1932 рік) – ця стрічка вважалася втраченою. У ній колишня вчителька показала радощі та проблеми деяких шестикласників незадовго до вручення атестата.
- “Чванливе курча” (1936 рік) та “Прощання на крижині” (1938 рік) – ці два мультфільми, які також вважалися втраченими, про багату, але ледве збережену традицію української анімації.
- “Про пана Лебеденка” (1936 рік) – це кінематографічна інтерпретація української народної пісні “Яром, хлопці, яром”. Ця стрічка спершу була заборонена, а потім втрачена.
- “У колишньому гнізді мракобісся” (1938 рік) – пропагандистський фільм, що висміює християнську віру.
- “По Дніпру” (1940 рік) – у цьому документальному фільмі представили розвиток України як “зразкової радянської держави” в дусі комуністичної пропаганди.
Чим запам’ятається тиждень, що минає, для жителів Переяславщини, можна дізнатися в окремій публікації. Читайте її за посилання.
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.