Чим особливе 25 грудня? Розповідає Інформатор.
25 грудня 336 року у Римі відбулося перше документально підтверджене святкування Різдва. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.
ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?
Різдво. Для вірян – це особлива дата, коли Ісус Христос, який став Спасителем людства, народився, прийшовши на землю, щоб спокутувати гріхи всіх людей. Його матір’ю була Діва Марія, яка, за Євангелієм, зачала сина від Святого Духа. Вона разом зі своїм чоловіком Йосипом жила в Назареті. Однак, коли вона була вже на останніх місяцях вагітності, їм довелося їхати до Вифлеєму на перепис населення.
На той час в місті було дуже багато людей, а тому Йосип з Марією не змогли знайти собі кімнату, щоб переночувати. Тимчасовий прихисток вони знайшли в невеликій печері, де пастухи часто ховалися від негоди. Там сталося диво – Діва Марія народила сина, якому судилося стати Сином Божим.
Для українців Різдво завжди було родинним святом, а тому більшість обрядів цього періоду проводилася винятково у дуже вузькому сімейному колі. Насамперед вся родина збиралася разом за одним столом.
У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?
Леонід, Ісус, Марія.
ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?
336 – у Римі відбулося перше документально підтверджене святкування Різдва.
1492 – Каравела “Санта-Марія”, на якій Христофор Колумб доплив до берегів Америки, налетіла на рифи біля берегів Гаїті через недбалість вахтового матроса. Індіанці допомогли зняти з судна цінний вантаж, гармати і продовольство, але корабель врятувати не вдалось.
1582 – іспанський король Філіп II заснував першу в Європі математичну академію.
1741 – Андерс Цельсій, шведський астроном і математик винайшов шкалу вимірювання температури.
1758 – Йоган Георг Палич уперше спостеріг комету, повернення якої раніше пророчив англійський астроном Едмунд Галлей, ім’я якого вона має нині.
1855 – у Кінгстоні (Канада) відбулася перша відома нині гра в хокей.
1946 – у лабораторії №2 АН СРСР запустили перший у Європі атомний реактор – дослідний Ф-1.
1951 – у Києві ввели в дію першу в СРСР електронно-обчислювальну машину (МЭСМ).
1969 – американець Артур Блессіт вирушив у найдовшу у світі навколосвітню подорож пішки – він подолав за 29 років 55 тисяч 11 км, несучи на собі великий дерев’яний хрест.
1975 – у Києві відкрили пам’ятник Івану Котляревському.
1992 – Міністерство юстиції України зареєструвало Українське добровільне культурно-просвітницьке правозахисне благодійне товариство “Меморіал” імені Василя Стуса.
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?
0 рік – Ісус Христос, засновник християнства.
1848 – Орест Левицький, український історик, етнограф і письменник.
1878 – Луї Шевроле, американський автогонщик і автомобілебудівник швейцарського походження.
1887 – Конрад Хілтон, американський бізнесмен, засновник однієї з найбільших у світі мережі готелів.
1895 – Григорій Верьовка, український композитор, художній керівник і головний диригент Державного українського народного хору.
1904 – Мечислава Маєвська, український режисер.
1905 – Олександр Пищиков, український кінооператор.
1973 – Вікторія Спесивцева, українська актриса театру та кіно, грала головні ролі у виставах Андрія Жолдака, відома за фільмами “Мамай” (2003), “Люби мене” (2012), лауреат Державної премії України імені Олександра Довженка (2004).
2005 – Олексій Середа, український стрибун у воду, наймолодший в історії стрибків у воду чемпіон Європи.
Підготувала Дарія Сухотенко
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.