Попри війну розважальні шоу й надалі виходять в телеефірі, однак тепер вони адаптовані до подій в Україні. На прикладі популярного шоу “Холостяк” Інформатор дослідив, як це сприймає суспільство.
1 листопада відбулася прем’єра шоу “Холостяк 13”. Цьогоріч випуски тісно пов’язані із сучасними воєнними реаліями життя українців. Головним героєм став ветеран війни Олександр Будько “Терен”, а за його серце від початку змагались 25 дівчат. За перший день показу шоу подивились майже 2,55 мільйона глядачів в Україні. Хто з дівчат переміг, стане відомо вже цієї пятниці, 27 грудня. Думки людей про цей проєкт розділились. Як змінились розважальні шоу під час війни і як “Холостяк” сприйняло суспільство, дослідив Інформатор.
Повномасштабне вторгнення росії на територію України, яке почалося 24 лютого 2022 року, внесло значні зміни в роботу українських медіа. Вони працювали в цілодобовому режимі, аби вчасно надавати необхідну інформацію громадянам – від повітряних тривог та можливих ракетних ударів до подій на фронті. Багато телевізійних проєктів були призупинені, а розважальний контент на деякий час здавався недоречним. З часом у ефіри повернулись різноманітні формати, але адаптовані до нових обставин – відновили старі шоу та запустили нові.
“Холостяком” обрали 28-річного ветерана війни Олександра Будька, який з перших днів повномасштабного вторгнення долучився до захисту України. Там він отримав позивний “Терен”, а через пів року служби став очільником 49-го окремого стрілецького батальйону “Карпатська Січ”. У 2022 році на День Незалежності під час бойового завдання Олександр отримав важке поранення, внаслідок якого втратив обидві ноги. Зараз він на протезах. Крім того, військовий запустив своє шоу на YouTube “Відвал ніг, або All інклюзив”. У випусках він разом з українськими зірками перевіряє міста в Україні та за кордоном на інклюзивність.
У першому випуску “Холостяка” Олександр познайомився з 25-ма дівчатами, які цього сезону знали заздалегідь, хто буде “холостяком”. Після першого спілкування 12 із них отримали троянду та продовжили участь в шоу. Щодо учасниць, то важливим пунктом було, щоб вони розмовляли винятково українською. Деякі з них тісно пов’язані з війною. 24-річна Світлана Кирган працює військовою журналісткою, а в чоловіках цінує любов до Батьківщини, адже загиблий чоловік служив. Одна з учасниць 29-річна Вероніка Дорошко – переселенка з Херсона.
Перший випуск за день переглянули майже 2,55 мільйони глядачів в Україні. Найактивніша аудиторія прем’єри – молоді жінки 18-34 років, за якими проєкт лідирував у слоті зі значним відривом від інших конкурентів. “Холостяк” став найкращою програмою дня. Під відео з випуском на Youtube зібралося понад тисячу коментарів, думки глядачів розділились. Більшість пише, що подивилась лише через головного героя, оскільки він ветеран війни та має бути щирим. Деякі позитивно відзначають україномовність випуску та “природність” дівчат.
Однак є певна частина коментаторів, яких обурила організація шоу. Переважно вони виділяють те, що Олександру доводиться довго стояти на протезах. Комусь це шоу не подобалось і до цього сезону. Деякі коментатори звинувачують канал СТБ у маніпуляціх на темі військових, пишучи про виділені кошти на проєкт, які можна було віддати на ЗСУ.
З 1 листопада по 20 грудня вийшли вісім випусків, після останнього залишилось двоє дівчат. Через образ головного героя глядачам показали, що ветерани з інвалідністю можуть жити повноцінне життя. Під час п’ятому випуску “холостяк” став першою людиною в Україні, яка на двох протезах опанувала вейкборд. “Немає людей з обмеженими можливостями. Попри наші фізичні відмінності від інших людей, попри наші упередження в головах, ми можемо досягти багато чого!” – прокоментував Олександр “Терен”.
На побаченнях були різноманітні благодійні ініціативи. Глядачам нагадали про людей, які вимушено переїхали зі своїх рідних міст, коли у одному з випусків відвідали переселенців зі Сходу. Також проводили благодійний вечір, на аукціоні якого представили розмальовані тарілки дівчат. Загальна зібрана сума становила понад 300 тисяч гривень, і таким чином вони змогли закрити збір. Також учасники допомогли притулку для тварин, які постраждали від війни.
3 листопада про зйомки проєкту “Холостяк” в умовах війни написали у статті “The Washington Post” “The new season of ‘The Bachelor’ in Ukraine shows the scars of war” – “Новий сезон “Холостяка” в Україні показує шрами війни”. Журналісти розповіли, як це – знімати шоу під час постійних відключень електроенергії через обстріли та з обмеженнями у часі. Ця стаття має важливе значення, адже через “розваги” світу знову відкрито нагадують про те, в яких умовах живуть українці.
Але головною зміною у проєкті вважають вибір цьогорічних учасниць та головного героя. Олександр Будько у інтерв’ю розповів, що сподівається показати ветеранам і постраждалим на війні, що їм не варто боятися: “Я хочу показати, що люди, які отримали важкі поранення після війни, живуть якнайкраще і мають абсолютно рівні можливості, іноді навіть більше можливостей, тому що ці люди зараз ще більш ініціативні і ще більше хочуть брати можливості від життя”.
У п’ятницю, 27 грудня, на СТБ покажуть фінал, у якому оберуть переможницю. Тому можна підбити підсумки, як все ж таки оновлене реаліті-шоу сприйняло суспільство. На Першому незалежному сайті відгуків України про проєкт залишили 37 відгуків, рейтинг склав 3,7 із 5 можливих. Відгуків “відмінно” зібралося трішки більше половини. Коментатори знову ж таки відзначають, що дивились лише через те, що головний герой ветеран та відчувають від нього щирі емоції. Негативні відгуки здебільшого писали лише стосовно того, що їм загалом не подобається концепція шоу.
Нагадаємо, що у “Дії” обрали трійку суддів нацвідбору на “Євробачення-2025”. Деталі – тут.
Дарія Сухотенко
Фото: Телеканал СТБ
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.