Чим особливе 26 грудня? Розповідає Інформатор.
26 грудня віряни святкують Собор Пресвятої Богородиці, а у 1898 році народився український поет Євген Плужник. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.
ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?
Собор Пресвятої Богородиці. Для вірян це свято є не менш важливим, ніж Різдво. Православна церква трактує назву цієї події як зібрання вірян на честь матері Ісуса. У цю дату вшановують не лише діву Марію, але й інших пов’язаних з нею членів сім’ї і святих: самого Ісуса Христа, Святого Якова, Святого Йосипа та інших.
Міжнародний день круп’є. Потреба у цій професії виникла з появою перших гральних домів, які з’явилися понад 300 років тому. Працівники ігрових домів та казино, що слідкували за грою, видавали виграш або збирали ставки, називалися круп’є. Є кілька спеціалізацій: чіпер (сортує карти та фішки), дилер (пояснює правила та слідкує за їхнім виконанням, веде гру), інспектор (виступає арбітром у спірних ситуаціях, слідкує за персоналом і порядком серед відвідувачів закладу).
У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?
Юхим, Йосип, Костянтин, Леонід, Михайло, Микола, Анфіса, Марія.
ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?
1898 – П’єр і Марія Кюрі відкрили радіоактивний елемент радій.
1918 – проголосили відновлення УНР і сформували уряд держави – Раду Народних Міністрів УНР.
1931 – у Токіо заснували автомобільну компанію “Dat Jidosha Seizo”, перейменовану наступного року в “Nissan”.
1991 – Рада Республік Верховної Ради СРСР провела своє останнє засідання і прийняла декларацію, якою констатувала факт припинення існування Радянського Союзу.
2004 – в Україні провели переголосування другого туру президентський виборів, на якому перемогу здобув Віктор Ющенко.
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?
1791 – Чарльз Беббідж, британський математик, винахідник першої обчислювальної машини.
1853 – Аркас Микола Миколайович (старший), український культурно-освітній діяч, письменник, композитор, історик. Один із засновників і незмінний голова “Просвіти” в Миколаєві.
1891 – Генрі Міллер, американський письменник.
1898 – Євген Плужник, український поет, драматург, перекладач, один з найвизначніших представників Розстріляного Відродження.
1937 – Алла Бабенко, українська акторка, режисер Національного академічного драмтеатру ім. Марії Заньковецької у Львові, народна артистка України.
1959 – Кодзі Морімото, японський аніматор, один із перших режисерів аніме в Японії.
1970 – Юрій Содоль, український воєначальник, Герой України.
1971 – Джаред Лето, американський актор і музикант.
1994 – Святослав Горбенко, український військовик, доброволець, один із “кіборгів”.
Підготувала Дарія Сухотенко
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.