Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію МСЕК із 1 січня 2025 року. Що буде натомість?
30 грудня Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ліквідацію медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) з 1 січня 2025 року. Замість них запрацюють експертні комісії у кластерних і надкластерних лікарнях. Про це йдеться у картці відповідного законопроєкту на сайті парламенту, передає Інформатор.
19 грудня український парламент ухвалив в цілому законопроєкт №12178 про ліквідацію МСЕК з початку 2025 року. Закон передбачає, що з 1 січня 2025 року замість МСЕК запрацюють експертні комісії у кластерних і надкластерних лікарнях. Вони мають проводити оцінку відповідно до критеріїв міжнародної класифікації функціонування, обмежень життєдіяльності та здоров’я. Висновки, довідки та документи, які видавали медико-соціальні експертні комісії до 1 січня 2025 року, залишаються чинними.
“Щоб унеможливити корупцію, комісії вибірково отримуватимуть на розгляд пацієнта, але ані він сам, ані комісія не будуть знати, хто з лікарів розглядатиме питання”, – написали у Telegram-каналі Верховної ради.
Як встановлюватимуть інвалідність після ліквідації МСЕК пояснили в Міністерстві охорони здоров’я:
- Лікуючий лікар з’ясовує чи відповідає пацієнт критеріям для направлення на оцінювання. Разом з пацієнтом обирає зручний заклад, де доступна експертна команда.
- Лікар в електронній системі заповнює направлення. Прикріпляє скановані документи, підписує електронним підписом та направляю у обрану лікарню. Направлення та оцінювання відбувається без засідань та рішень лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).
- У лікарні перевіряють повноту інформації в документах. Профіль справи та потрібної команди визначається автоматично.
- Після перевірки система без участі інших осіб ставить справу в електронну чергу. Лікуючий лікар отримає сповіщення в системі, а пацієнт – електронний лист. Склад лікарів команди не повідомляється.
- У день оцінювання лікарям з експертної команди відкривається доступ до розкладу та даних пацієнта.
- Усі матеріали ведуться та зберігаються у електронному вигляді.
- За кожним пунктом відповідного рішення фіксується позиція кожного лікаря та спільне рішення. Документи підписуються електронними підписами.
- Пацієнт може вести аудіо- чи відеозапис оцінювання, а також долучити довірену особу.
- Пацієнт отримує витяг із рішенням електронною поштою або рекомендованим листом.
Нагадаємо, що 28 грудня Руслана Кравченка звільнили з посади голови Київської ОВА. Деталі – тут.
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.