ЖИТТЯ

Інформатор вихідного дня: грецький міф про Аїда та Персефону по-сучасному перекаже книга “Доторк темряви”

У книзі “Доторк темряви” король Підземного світу Гадес (Аїд) власник крутого нічного клубу, а богиня весни Персефона – студентка журналістики у світі смертних. Чому ця осучаснена історія варта уваги?

Інколи за межами вдумливої та насиченої літератури, хочеться прочитати щось зовсім легке. В таких випадках я обираю драму – цього разу замовила книгу Скарлетт Сент-Клер “Доторк темряви”. В ній описується не зовсім стандартна ситуація, а головні герої – грецьки боги. Проте читається вона як легка історія по-типу “Від ненависті до кохання”. Тож богиня весни Персефона випадково уклала контракт з королем Підземного світу Гадесом. Дівчина, від рук якої гниє природа, повинна “виростити життя” на території мертвих. Паралельно зі “святими” справами вона навчається на факультеті журналістики, гуляє з подругою та проходить стажування у редакції смертних. На які думки надихнула мене книга розповім у традиційній рубриці “Інформатор вихідного дня”.

Головною героїнею є молода богиня весни Персефона, яка позбавлена магічних сил. До повноліття вона була ув’язнена у оранжереї її матері – богині родючості Деметри. Навіть у дорослому житті Персефоні заборонялося наближатися до інших богів. Дівчина обрала жити у світі звичайних людей, для цього ж мати накладала на неї подобу смертної.

За сюжетом, Персефона закінчувала коледж та збиралася влаштуватися на журналістську практику у “Новинарні Нових Афін”. Її подруга Лекса запропонувала відсвяткувати ці події в елітному клубі “Безночі”. Власник цього клубу – бог мертвих, король Підземного світу Гадес, якого Персефона мала уникати найбільше від усіх богів. У дівчині прокинулась “бунтарка” і вона погодилась на таку авантюру.

Гадеса вважають жорстоким богом, який укладає контракти та забирає душі смертних собі на втіху. Зіграти з ним в карти приходять зневірені люди, які здебільшого хочуть гроші та любові. Щоб їхнє бажання справдилось вони мають виконати “неможливі” умови Гадеса, наприклад, алкоголік має перестати пити. На такий контракт попалась і Персефона, але зовсім випадково. У клубі вона попросила привабливого незнайомця навчити її грати в карти. Зрештою богиня програла, а Гадес поставив їй умову – за 6 місяців вона повинна виростити життя у Підземному світі, інакше вона залишиться там назавжди.

Сюжет можна переказувати дуже довго, бо кожна сторінка цікава. Не було такого, щоб я хоч раз знудилась, та й цю книжку прочитала за три вечори. Про перешкоди у виконанні контракту, пристрасть, смертельну необережність та “божу” прихильність прочитаєте у книзі. Зараз хочу виокремити із романтичного фентезі, а за словами деяких читачів – “фанфіка”, декілька моментів, які змусили мене задуматись.

Навіть коли весь світ поширював про Гадеса чутки та говорив про нього лише жахливі речі, він зовсім не намагався відбілити свою репутацію. За миті разом з ним Персефона почала помічати, що він добрий та турботливий. Спочатку мені здалось це схожим на банальну ідеалізацію “з поганого хлопчика у чудового чоловіка”. Така схема створює надії, що навіть найжахливіша людина здатна змінитись, та це не зовсім так.

Як виявилось Гадес бачить душі та те, що їх тяготить, псує, знищує. Він намагається кинути виклик цьому, яку альтернативу він протиставить моторошним контрактам дізнаєтесь коли прочитаєте. Бог не зважав на образи від людей, для нього слова – це просто інструмент, за допомогою якого люди лише інколи складають правдиві речення. Суспільство звикає вірити в те, що чує роками. Тому Гадес був уособленням якогось жахіття, однак до кінця історії він розкриється з іншого боку.

Велика частина сюжету, особливо наприкінці, стосується пристрасті між Персефоною та Гадесом. Між ними вирує заборонене кохання та палке бажання один одного. Також майже на останніх сторінках з’являються думки про ще одну проблему – гіперопіка батьків і, як наслідок, невпевненість у собі. Так як все це розкривається лише вкінці, то не буду заглиблюватись, але мотивацію відчуєте точно.

Нагадаємо, що минулого тижня в рубриці “Інформатор вихідного дня” наш редактор розповів про фільм “Редакція”. Матеріал читайте тут.

Дарія Сухотенко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору