Україна уклала безпекову угоду з Албанією, а Міноборони допустило до використання новий дрон “Poseidon”. Що ще позитивного трапилося за останні сім днів?
24 лютого 2022 року на Україну підступно напала Росія, на території нашої країни тривають бойові дії. Однак серед страшних подій є багато перемог нашого народу. Їх просто слід помічати. Інформатор традиційно згадує найпозитивніші новини тижня, що минає.
Україна уклала безпекову угоду з Албанією
Україна та Албанія уклали двосторонню безпекову угоду на 10 років. Про це повідомляє Офіс президента України.
У документі йдеться про те, що Албанія “шукатиме всі можливі способи” та пропонуватиме Україні подальшу безпекову й оборонну підтримку в усіх сферах. Країни засвідчили, що прагнуть досягти такого військового потенціалу України, щоб у разі зовнішньої агресії проти Албанії Київ міг би надати Тирані ефективну військову допомогу. Крім того, балканська країна, яка є членом НАТО, пообіцяла сприяти підвищенню оперативної сумісності України з євроатлантичними партнерами.
Країни домовились поглиблювати оборонно-промислове співробітництво на основі взаємної комерційної та політичної вигоди. Зокрема, не виключається спільне оборонне виробництво з локалізацією в Україні. Також зобов’язалися співпрацювати у сфері розвідки, морської безпеки та кіберзахисту.
Міноборони допустило до використання новий дрон “Poseidon”
Міністерство оборони кодифікувало й допустило до використання у підрозділах ЗСУ новий безпілотний авіаційний комплекс вітчизняного виробництва “Poseidon”. Про це повідомили в Міноборони.
Цей комплекс призначений для виконання низки спеціальних завдань. Нові дрони оснащені електродвигунами й сучасною навігаційною системою. Дрон здатен виконувати завдання за температури від 20 градусів морозу до 45 градусів тепла, сильний вітер не нашкодить. А заряду акумуляторів вистачає на кілька годин безперервної роботи. Робоча висота цих безпілотників поза зоною досяжності багатьох вогневих засобів протиповітряної оборони противника.
Фільм про Україну “Порцелянова війна” потрапила до переліку номінантів на “Оскар”
Український фільм “Порцелянова війна” потрапив до переліку номінантів на “Оскар”. Про це повідомила Американська Академія кінематографічних мистецтв і наук. Стрічка потрапила до фіналістів у категорії “Документальний повнометражний фільм”.
Це фільм про українських художників-керамістів – Славу, Аню та Андрія, які попри війну вирішують залишитися вдома та працювати далі. Порцелянові вироби Ані та Слави оживають в анімації, що знайомить глядача з історією їхніх творців та труднощами, які тим доводиться долати.
Сили оборони уразили один із найбільших нафтопереробних заводів у росії
У ніч проти 24 січня безпілотники Сил спеціальних операцій ЗСУ та Служби безпеки України відпрацювали по потужностях Рязанської нафтопереробної компанії. Про це повідомили у hromadskе.
За словами працівника СБУ, цей НПЗ один із найбільших у росії з потужністю перероблювання в 17 мільонів тонн нафти на рік. Пожежа сталась на щонайменше трьох резервуарах. Також вогонь перекинувся на цех, де розташовується установка гідроочищення дизельного пального та авіаційного гасу. Місцеві жителі фіксували в соцмережах, що нарахували понад 50 вибухів.
Український фільм “Стрічка часу” змагатиметься у конкурсі 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю
Документальний фільм “Стрічка часу” Катерини Горностай увійшов до основного конкурсу 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю. Стрічка бобореться за головну нагороду – “Золотого ведмедя”. Про це повідомили у hromadskе.
Вперше із 1997 року фільм української режисерки потрапив до основного конкурсу. У “Стрічці часу” розповідається про життя українських шкіл, учнів і вчителів із різних регіонів країни під час війни. Зокрема, показані будні шкіл Харкова, Запоріжжя, Чернігова, Миколаєва, Очакова, Бучі та інших міст.
“Ми акцентували свою увагу на буденності й простих шкільних досвідах, як-от сльози на святі першого дзвоника, старшокласник у ролі святого Миколая, різнобарвні стрічки в руках випускників. Усе це, звісно ж, містить контекст війни тепер”, – пояснює режисерка Катерини Горностай.
Чим запам’ятається тиждень, що минає, для жителів Переяславщини, можна дізнатися в окремій публікації. Читайте її за посилання.
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.