ЖИТТЯ

У Переяславі виставку “Батьківщині” відкрили представники посольств Угорщини, Словаччини та Національної бібліотеки України для дітей

У Переяславі відкрили виставку дитячих робіт “Батьківщині”. Її присвяти українському поету Тарасу Шевченку та угорському письменнику Шандору Петефі.

14 лютого у переяславському музеї “Заповіту” відкрили виставку під назвою “Батьківщині”. На ній представили роботи лауреатів Всеукраїнського конкурсу дитячих ілюстрацій до поезії українського поета Тараса Шевченка та угорського письменника Шандора Петефі. Триватиме вона до 26 лютого. Про це повідомляє Інформатор.

Конкурс приурочили до 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка та 200-річчя від дня народження Шандора Петефі. Петефі – угорський поет, публіцист, революційний діяч сербського й словацького походження. Вважається національним поетом, героєм Угорщини, був однією з ключових фігур Угорської революції у 1848 році.

Такий проєкт спільно організували посольство Угорщини в Україні, Національна бібліотека України для дітей та Національна секція міжнародної ради з дитячої та юнацької книги за підтримки Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.

На відкритті виставки делегацію посольства Угорщини в Україні представляли дипломат з питань культури і освіти Єва Хеізерне Хегедюш та Їгнау Надь. Представницею посольства Словаччини в Україні була дипломат Драгомира Трновцова. А з делегації Національної бібліотеки України для дітей – Алла Гордієнко та її заступниця Людмила Бацай. Також на захід завітали ректор Університету Григорія Сковороди в Переяславі Віталій Коцур та гендиректор НІЕЗ “Переяслав” Олексій Лукашевич.

Єва Хеізерне Хегедюш розповіла, що у березні минулого року посольство Угорщини та Національна бібліотека України для дітей домовилися про проведення Всеукраїнського конкурсу дитячих ілюстрацій: “Журі обрало переможців з близько 300 учасників після тривалого та непростого процесу відбору. Тож на цій виставці можна побачити 58 нагороджених робіт, які були створені на основі поезій двох письменників”.

Як зазначили організатори, конкурс вирішили створити, тому що постаті Тараса Шевченка та Шандора Петефі об’єднані важливістю їхньої мистецької спадщини та місцем в історії своїх народів, творчими мотивами – волелюбністю, боротьбою за свободу та незалежність рідної землі. Вони обидва стали символами свого народу й своїх країн.

– Шевченко і Петефі близькі й багатьма моментами особистої долі та вдачі, і характером своєї поезії, і своєю політичною та національно-культурною діяльністю, і значенням для своїх народів та місцем у їхній історії. Василь Скуратівський писав: “Як і Шевченко, Петефі був народним поетом, “найчутливішим його нервом”, який відразу й щиро реагував на всі явища національного буття. Патріотизм – то його стихія. Любов до рідної поневоленої і водночас прекрасної батьківщини стала стрижнем, центром, полюсом поетової душі і творчості”, – розповіла старша наукова співробітниця науково-дослідного відділу музею “Заповіту” Катерина Нагайко.

Алла Гордієнко додала, що нагородили загалом 38 дітей у різних номінаціях та категоріях: “Лише до Києва надійшло 260 робіт. Одна з місій конкурсу – прославляння свого краю. Адже ці два прізвища об’єднали Україну з різних куточків, з яких нам надсилали роботи. Надалі ж виставка поїде за кордон до Будапешту. В Угорщині постать Шандора Петефі – це сакральний образ людини, яка боролася за свободу свого народу. В Україні – це Тарас Шевченко. Не зважаючи на те, що він жив у далекі роки, його слово та твори й зараз боронять нашу країну. Це все треба продовжувати, щоб наші діти відчували та знали цих двох геніїв своїх народів”.

Зазначила, що Переяслав – це місто, яке заслуговує уваги, а музей “Заповіту” – знакове місце для всієї країни: “Ми відкриваємо виставку у сакральному для всієї України місці. Адже саме тут був Тарас Шевченко, звучав його голос, тут він написав свої визначні твори. Наша виставка спочатку експозиціонувалася у посольстві Угорщини в Україні, потім музеї Тараса Шевченка у Києві, Національній бібліотеці України для дітей, а тепер примандрувала на славну Переяславщину. Далі ж поїде за кордон до Будапешта”.

У переяславському музеї “Заповіту” відкрили виставку під назвою “Батьківщині”

На ній представили роботи лауреатів Всеукраїнського конкурсу дитячих ілюстрацій до поезії українського поета Тараса Шевченка та угорського письменника Шандора Петефі

Конкурс приурочили річниць обох творців

На виставці представили 58 дитячих робіт

Ілюстрація до поезії Тараса Шевченка “Думи”

Проєкт спільно організували посольство Угорщини в Україні, Національна бібліотека України для дітей та Національна секція міжнародної ради з дитячої та юнацької книги

Вадим Ноздровський та Юрій Дебеляк виконали композицію “Угорський танець №5”

Делегацію посольства Угорщини в Україні представляли дипломат з питань культури і освіти Єва Хеізерне Хегедюш та Їгнау Надь

Журі обрало переможців конкурсу з близько 300 учасників

38 дітей-учасників нагородили у різних номінаціях та категоріях

Надалі виставка “Батьківщині” поїде до Будапешту

Нагадаємо, що 13 лютого в Переяславі школярів вчили поводитись зі зброєю, стріляти та надавати домедичну допомогу. Деталі – тут.

Яна Малишко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору