ГРОШІ

Із бюджету Переяслава виділили 1 мільйон гривень 137-му батальйону, а міський голова не порозумівся з його представниками

На березневій сесії міськради Переяслава виділяли гроші для ЗСУ та рятувальників. Куди та скільки?

На сесії міської ради Переяслава 20 березня із бюджету громади виділили 1 мільйон 900 тисяч гривень на потреби ЗСУ. Їх розподілили між трьома військовими частинами. Про це повідомляє Інформатор.

Для 137-го батальйону ТрО передбачили 1 мільйон гривень на придбання квадрокоптерів та засобів РЕБ. Для іншої військової частини – 500 тисяч гривень на програмне забезпечення, а для ще однієї – 400 тисяч гривень на придбання двох безпілотників Dji Mavic 3T. Ці суми передадуть у вигляді субвенції із місцевого бюджету до державного. Виділили їх із вільних залишків станом на початок року.

Також із залишків станом на початок року виділили 40 тисяч гривень для першого відділу Бориспільського РТЦК та СП на поштові витрати для проведення заходів з оповіщення військовозобов’язаних.

200 тисяч гривень із бюджету Переяславської громади виділили на потреби рятувальників. 118 тисяч із них – на закупівлю одного тепловізора Flir K2 для пожежно-рятувального загону ДСНС України. Решту 82 тисячі гривень передбачили на придбання 33 пожежних поясів для покращення роботи особового складу пожежно-рятувального загону під час реагування на пожежі та надзвичайні ситуації на території Переяславської громади.

На сесії були присутні військовослужбовці зі 137-го батальйону ТрО. Вони поскаржилися на недостатню підтримку від Переяславської міської ради. Заступник командира батальйону Руслан Костюченко спершу подякував за ту субвенцію, яку виділили на цій сесії, але зауважив, що просили вони 15 мільйонів.

– З 2022 року в Переяславі з’явився 137-й батальйон, у ньому було 84 людини саме з Переяслава, на сьогодні у нас їх 28. Від початку 2022-го до Переяславської громади надійшло близько 40 мільйонів ПДФО від наших зарплат. Протягом 2023-го надійшло 36 мільйонів. Підійнявши документацію, ми побачили, що не отримали жодної копійки субвенції протягом цих років напряму. Ми надішлемо запит до Бориспільської районної ради щодо того, скільки коштів надійшло до нас. Тому, виходячи з того, що протягом двох років Переяславська громада отримала від нас 76 мільйонів гривень податків, виділили 1 мільйон гривень на утримання 28 людей – трішки неправильно, – сказав військовослужбовець.

Міський голова Переяслава Вячеслав Саулко відповів, що готовий надати детальний звіт про те, як допомогла Переяславська громада 137-батальйону ТрО протягом цих років: “Ваша репліка про те, що Переяславська громада із ваших 76 мільйонів виділила лише 1 мільйон, абсолютно неправдива. Я хотів би, щоб перед тим, як озвучувати ці питання, ви їх детально вивчили та проаналізували. Кошти ми виділяли, це були немалі суми. Попри те, що зараз у цьому батальйоні менше хлопців із нашої громади, ми все одно знаходимо можливості, щоб найбільше фінансувати його. Але виділяти зараз 15 мільйонів… Ви розумієте, таке враження, що бюджет громади мусить працювати лише на 137-й батальйон. Заявки у нас приходять від багатьох військових частин, бо в Збройних силах немає чужих і наших, і ми всім намагаємось допомагати”.

Також на сесії Саулко кілька разів зауважував, що зараз до міської ради надійшло заяв від військових частин на 30 мільйонів гривень.

Наостанок Руслан Костюченко наголосив, що йшлося про те, що не було саме прямих субвенцій від Переяславської громади. А також запитав, чому сам Вячеслав Саулко не проголосував за питання виділення 1 мільйона для їхнього батальйону. Він відповів, що проголосував, додавши, що не зобов’язаний обгрунтовувати, чому проголосував так чи інакше.

Як бачимо із протоколу сесії, Вячеслав Саулко справді не брав участі у голосуваннях щодо виділення 1 мільйона гривень для 137-го батальйону.

Нагадаємо, що на цій же сесії Людмила Шимченко склала повноваження депутатки міської ради Переяслава. Деталі – тут.

Віталій Усик

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору