ГРОШІ

Комунальне підприємство “Ліси Переяславщини” поки що не розпочне свою роботу: грошей на нього не виділили

Комунальне підприємство “Ліси Переяславщини” поки що не розпочне свою роботу. На сесії міськради не прийняли рішення про виділення грошей для нього.

20 березня на сесії міської ради Переяслава депутати розглянули питання “Про внесення змін до Програми “Ліси Переяславщини на 2023-2025 роки”. Згідно з нею, із міського бюджету мали виділити 1 мільйон 318 тисяч 454 гривні на здійснення заходів з ведення лісового господарства, охорони і захисту лісів. Цю суму передбачили за рахунок перевиконня плану доходів. Утім депутати не проголосували позитивно за це питання, повідомляє Інформатор.

Ці 1 мільйон 318 тисяч 454 гривні для раніше створеного КП “Ліси Переяславщини” планували розподілити таким чином:

  • заробітна плата на 3 місяці п’ятьом штатним працівника – 370 тисяч 654 гривні;
  • оренда – 1 тисяча гривень;
  • комунальні витрати – 46 тисяч 200 гривень;
  • невиключна ліцензія на доступ до системи “Галузева інформаційна-телекомунікаційна система “Електронний облік деревини Winforstop – Україна” – 270 тисяч гривень;
  • 3 комплекти комп’ютерної техніки (блок, монітор, клавіатура, миша, БФП) – 200 тисяч гривень;
  • інші витрати (реєстрація, ключі, печатки) – 200 тисяч гривень;
  • податок на землю – 30 тисяч 600 гривень;
  • МШП, оренда авто (трактори тощо) – 200 тисяч гривень.

Міський голова Переяслава Вячеслав Саулко сказав, що “Ліси Переяславщини” – це комунальне підприємство, яке створили кілька років тому, щоб взяти на обслуговування всі ліси та зелені насадження Переяславської громади: “Воно має функціонувати з тією метою, з якою його створили. Комісія виїхала та підтвердила ситуацію, про яку ми постійно говоримо, – ліси потребують спасіння, охорони, нових насаджень та господаря”.

Голова бюджетної депутатської комісії Олексій Дикий припустив, що міському бюджету може бути складно утримувати таке підприємство, адже необхідно буде не лише фінансувати заробітні плати, а й, вочевидь, закуповувати техніку: “Ми зараз це витягнемо? Можливо, нагальніше військових профінансувати? Я не проти, щоб ми виділяли кошти на це підприємство, але давайте спочатку профінансуємо наші Збройні сили, а це трішки відтермінуємо, і фінансування пізніше закладемо”.

Саулко відповів, що міська рада фінансує та підтримує ЗСУ, але бюджет громади та функціонування всіх підрозділів комунальних підприємств – це обов’язок: “Коли ми піднімали питання про ліси та підприємство минулого року, то не закладали на це кошти у бюджеті, щоби почекати та доопрацювати це питання. Щодо техніки, то надіємося, що на першому етапі будемо використовувати те, що є у нашого ВУКГ. Звісно, спершу прибутків не буде, а прямі збитки, але рано чи пізно це потрібно робити”.

Депутат Олександр Пасічник додав: “По цьому питанню з одного боку є розуміння, що щось потрібно робити з лісами, терміново включатися та розпочинати роботу комунального підприємства. З іншого – я не бачу чіткої прозорості в тому, як воно все відбуватиметься. Я чую завелику суму для нашої громади на сьогоднішній день, адже нам потрібно закривати зовсім інші питання. Потрібно більше та краще вивчити це питання”.

Вячеслав Саулко відповів: “Я розумію, що зараз війна, і, можливо, це не на часі, але у нас знищуються та пропадають ліси. Якщо ми зараз не проголосуємо, то поставимо крапку, і це питання більше не підійматиметься. Але зараз воно заполітизоване, бо ми вважаємо, що це не потрібно, а у мене лежить більше 300 заяв від людей, які просять виписати дрова”.

Депутатка Аліна Римар зазначила, що потрібно найняти людей, які могли би пояснити алгоритм роботи цього комунального підприємства. А депутат Григорій Порало попросив представити кандидата на посаду майбутнього керівника комунального підприємства “Ліси Переяславщини”, щоб він зміг детальніше пояснити власне бачення роботи.

Вячеслав Саулко сказав, що очолити підприємство запропонували жителю Переяславської громади Олександру Зражевському. Зазначив, що однією з його переваг є те, що він пенсійного віку, тож не може бути мобілізований до лав ЗСУ. Той сказав, що закінчував Білоцерківський сільськогосподарський інститут, працював у Головному селекційному центрі, де відповідав за 243 голови ВРХ. Проте під час свого понад 10-хвилинного виступу так і не зміг конкретно описати стратегію своїх дій на, ймовірно, очолюваній у майбутньому посаді.

Зрештою депутатський корпус переконати не вдалося. “За” це питання проголосували 13 депутатів, чого забракло для позитивного рішення.

Вже після голосування депутатка Марина Навальна запропонувала за опіку лісами у Переяславській громаді поки що взятися ВУКГ: “Я дотримуюсь думки, що ліси потрібно упорядковувати, але, коли йде війна, я категорично проти створення окремої структури. У нас є ВУКГ, цех “Благоустрій”, у штаті є лісівник. Давайте вивчимо це питання та прорахуємо все. Бо ми створюємо окрему структуру на цілу когорту людей, і будемо орендувати техніку у свого ж ВУКГ, тобто перекладати гроші з однієї кишені в іншу та ускладнювати всю структуру. Може, слід подумати й вигадати якийсь кращий варіант?”

Вячеслав Саулко відповів, що це не входить до обов’язків ВУКГ, й воно категорично проти займатися цією роботою, проте готове допомагати та сприяти. Така відповідь, схоже, здивувала деяких депутатів.

Нагадаємо, що на цій же сесії Людмила Шимченко склала повноваження депутатки міської ради Переяслава. Деталі – тут.

Яна Малишко

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору