ЖИТТЯ

З 1 квітня на Київщині розпочнеться нерестова заборона на вилов риби

На водоймах країни невдовзі стартує нерестова заборона. Що варто знати?

З 1 квітня на більшості рибогосподарських водних об’єктів України, зокрема і на Київщині, розпочнеться щорічна весняно-літня нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Про це повідомили на Facebook-сторінці Київського рибоохоронного патруля, передає Інформатор.

Заборона на вилов водних біоресурсів на водних об’єктах Київської області набуває чинності з різними датами в залежності від типу водойм:

  • на Київському та Канівському водосховищах – з 1 квітня по 10 червня;
  • у всіх інших річках та їхніх кореневих водах – з 1 квітня по 20 травня;
  • у придаткових водах – з 1 квітня по 30 червня.

Нерест – процес масового природнього відтворення водних біоресурсів, який відбувається протягом строку, обумовленого кліматичними та біологічними умовами. Задля забезпечення охорони та збереження у належному стані середовищ існування, шляхів міграції та місць природного відтворення водних біоресурсів (нерестовищ) в рибогосподарських водних об’єктах забороняється:

  • добування (вилов) водних біоресурсів на нерестовищах у період нересту, зокрема з берега;
  • пересування всіх транспортних засобів чи моторних суден, за винятком суден, які використовують органи рибоохорони та інші уповноважені органи державної влади;
  • здійснення промислового рибальства та підводне полювання.

У період нересту дозволяється лише рибальство за допомогою гачкових знарядь лову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою з берега на не заборонених органами рибоохорони ділянках рибогосподарських водних об’єктах (їхніх частинах). Здійснення любительського рибальства дозволяється лише в межах добової норми вилову (3 кг + трофей) та дозволеними способами вилову.

Підприємства, установи, організації та громадяни зобов’язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства в галузі охорони, використання і відтворення тваринного світу. Розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного світу, а також за знищення чи погіршення середовища їхнього існування встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Нагадаємо, що на Київщини до 31 березня триватиме заборона на вилов щук. Деталі – тут.

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору