“Їж, молись, кохай” – історія, що стала світовим бестселером завдяки Елізабет Гілберт, а згодом ожила на екрані з неперевершеною Джулією Робертс у головній ролі. Що обрати – книгу чи фільм?
Книга “Їж, молись, кохай” американської авторки Елізабет Гілберт з’явилася в моїй бібліотеці, коли вже відбулася прем’єра однойменної мелодрами, знятої режисером Райаном Мерфі. Та все ж, попри бажання подивитися фільм, я твердо вирішила спочатку прочитати книгу і намалювати в голові власні картинки сюжету. І тільки тоді подивитися, як це бачить режисер, адже кажуть, що книга завжди краще, ніж її екранізація. Історія Ліз Гілберт не нова, їй вже 15 років, але вона досить мотивуюча, звісно, для тих, хто шукає якихось емоційних поштовхів. Спробую передати свої враження у постійній рубриці “Інформатор вихідного дня”.
Ліз Гілберт – успішна письменниця, журналістка, яка має все для щасливого життя: кар’єру, чоловіка, будинок. Але вона раптово усвідомлює, що нещаслива. Її душа прагне чогось більшого, чогось справжнього. Після болючого розлучення, за яке не може собі пробачити, вона вирішує кардинально змінити життя та вирушає у подорож трьома країнами, щоб знайти втрачений сенс існування. На її шляху – Італія, Індія, Індонезія.
Італія. Їж. Не дарма Ліз обрала саме цю країну для початку свого перевтілення, адже саме тут починається її шлях до власної трансформації. Вона вчиться знову радіти життю і починає з найпростішого – насолоджуватися смачною італійською кухнею та вином. Вона дозволяє собі бути щасливою і не відчувати за це провини. В Італії вона вчиться любити себе та приймати свою самотність як дар, а не покарання.
Індія. Молись. Тут головна героїня занурюється у світ медитацій і духовних практик. Саме так вона намагається віднайти своє духовне єство, пізнати себе через релігію. Ліз знайомиться із Річардом, який стає їй товаришем і допомагає впоратися з внутрішніми переживаннями та навчитися прощати – передусім саму себе.
Індонезія. Кохай. Останнє місце – Балі. Саме тут головна героїня закохується у запального і емоційного бразилійця Феліпе. Цю роль у фільмі зіграв неперевершений і харизматичний Хав’єр Бардем. Ліз зустрічає свого вже давнього знайомого цілителя Кетута, який передбачив повернення жінки саме до цієї країни після численних втрат: фінансових та емоційних. Він допомагає їй навчитися знайти себе через любов, балансувати між духовним та земним, і впустити кохання у своє життя, не зруйнувавши власного “Я”.
“Їж, молись, кохай” – це не просто історія про подорожі, кохання та задоволення. Це нагадування про те, що життя – це цікавий шлях, а не пункт призначення. Раджу прочитати і книгу, і переглянути фільм, а послідовність обирайте самі. Й те, й інше – вартує уваги, бо такі історії не мають терміну давності.
Нагадаємо, що минулого тижня в рубриці “Інформатор вихідного дня” наш редактор розповідав про роман Ілларіона Павлюка “Танець недоумка”. Матеріал читайте тут.
Ольга Коломієць
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.