ЖИТТЯ

Україна отримає додаткові винищувачі F-16: що було позитивного цього тижня

Україна отримала 3,5 мільярда євро від ЄС. Що ще позитивного трапилося за останні сім днів?

24 лютого 2022 року на Україну підступно напала росія, на території нашої країни тривають бойові дії. Однак серед страшних подій є багато перемог нашого народу. Їх просто слід помічати. Інформатор традиційно згадує найпозитивніші новини тижня, що минає.

УКРАЇНІ ПЕРЕДАДУТЬ ДОДАТКОВІ ВИНИЩУВАЧІ F-16 

Додаткові літаки-винищувачі F-16 уже готуються до передання Україні. Про це заявив голова Європейського командування Збройних сил США, генерал Крістофер Каволі під час слухання в Сенаті США.

“Є певна кількість F-16. Є певна кількість пілотів. Є більше F-16, які готуються до розгортання в Україні. Є більше пілотів, які проходять підготовку”, – сказав Каволі.

Він не уточнив, скільки бортів можуть передати, пояснивши, що точні цифри можуть розкрити під час закритого засідання. Також Каволі наголосив, що винищувачі F-16 в Україні активно застосовуються: злітають щодня, уже знешкодили значну кількість загроз від крилатих ракет та проводили велику кількість наступальних дій, зокрема бомбардувань на сході.

ДАНІЯ ОГОЛОСИЛА ПРО НОВИЙ ПАКЕТ ДОПОМОГИ ДЛЯ УКРАЇНИ

Данія оголосила про надання Україні 25-го пакета військової допомоги на суму 6,7 мільярда данських крон (871 мільйон євро). Про це повідомили в уряді Данії.

У пакет допомоги входять протиповітряна оборона, артилерія та фінансова підтримка Повітряних сил ЗСУ. Очікується, що ця допомога буде надходити Україні впродовж 2025-2027 років.

“Безпека України має вирішальне значення для майбутнього всієї Європи. Я сподіваюся, що наша допомога надихне інших союзників надати ще більшу підтримку”, – заявив міністр закордонних справ Данії Ларс Льокке Расмуссен.

Окрім цього, у 2026 і 2027 роках Копенгаген також виділить кошти для збільшення пожертв на українську оборонну промисловість. На це спрямують 260 мільйонів євро.

УКРАЇНА ОТРИМАЛА 3,5 МІЛЬЯРДА ЄВРО ВІД ЄС

Європейський Союз переказав Україні 3,5 мільярда євро у межах програми Ukraine Facility. Про це повідомили у Міністерстві економіки.

Це перший транш фінансової підтримки, який Україна отримала у 2025 році. З цієї суми 3,1 мільярда євро надають як пільгові кредити, ще 400 мільйонів євро – це грантові кошти.

“Це вагома підтримка з боку наших європейських партнерів і підтвердження правильного курсу реформ. Ми й надалі впроваджуватимемо необхідні зміни у межах програми Ukraine Facility для гармонізації з європейськими стандартами та інтеграції України в економічний простір ЄС”, – сказала міністерка економіки України Юлія Свириденко.

ШВЕЦІЯ ОГОЛОСИЛА НАЙБІЛЬШИЙ ПАКЕТ ВІЙСЬКОВОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ УКРАЇНИ МАЙЖЕ НА 1,6 МІЛЬЯРДА ДОЛАРІВ

Швеція виділила свій найбільший пакет військової допомоги для України вартістю майже 1,6 мільярда доларів. Про це повідомив міністр оборони Швеції Пол Йонсон.

Пакет передбачає підтримку протиповітряної оборони України, артилерії, супутникового зв’язку й морського потенціалу. Управління оборонного обладнання Швеції (FMV) проаналізувало здатність ринку виробляти оборонне обладнання з короткими термінами доставки. У цьому пакеті Швеція закупить нове обладнання на суму близько 912 мільйонів доларів.

Ще близько 465 мільйонів доларів Стокгольм спрямує на ініціативи й коаліції в рамках Контактної групи з питань оборони України й закупівлі в української оборонної промисловості. Там зазначили, що саме через ці ініціативи надходить значна частина міжнародної військової підтримки.

Окрім того, країна передасть запаси власних збройних сил, а також запасні деталі для раніше наданої допомоги на близько 93 мільйонів доларів. Так, українське військо отримає:

  • автомобілі медичної служби;
  • навчальне озброєння протитанкової зброї м/86;
  • кулемети m/58;
  • малокаліберні боєприпаси;
  • близько 100 авто різних типів для обслуговування авіабази;
  • базове й цехове обладнання для експлуатації авіабази;
  • медичне обладнання та транспортні засоби;
  • особисте спорядження;
  • обладнання і харчі.

ПОВІТРЯНІ СИЛИ УКРАЇНИ ЗА БЕРЕЗЕНЬ ЗНИЩИЛИ ПОНАД 4000 ВОРОЖИХ ЦІЛЕЙ

Упродовж березня 2025 року протиповітряна оборона Сил оборони України знищила 4043 ворожі повітряні цілі. Про це повідомляють Повітряні сили ЗСУ.

Серед ворожих об’єктів українські військові знищили:

  • 1 балістичну ракету “Іскандер-М”/KN-23;
  • 34 крилаті ракети (зокрема, “Х-101”, “Калібр”, “Іскандер-К”);
  • 2328 ударних дронів Shahed;
  • 1680 розвідувальних та інших типів безпілотників.

Авіація Повітряних сил здійснила понад 580 літаковильотів, з яких близько 200 – на вогневе ураження росіян і підтримку військ, а ще 320 – для прикриття. У результаті знищили 412 повітряних цілей, уразили командні пункти, склади та позиції окупантів.

Підрозділи безпілотних авіаційних комплексів здійснили 3429 бойових вильотів, з них 2976 – розвідувальні, а 453 – з ударами FPV-дронами та скидами. Крім цього, у березні Повітряні сили уразили 3 місця запуску БпЛА, знищили понад 260 окупантів та 88 їхніх позицій, польовий склад ПММ та 1 танк.

Нагадаємо, що минулого тижня у цій рубриці ми розповідали, що третя штурмова бригада створила власний полк безпілотних систем. Більше про це – тут.

Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше екслюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.

Нагору