Чим особливе 11 квітня? Розповідає Інформатор.
11 квітня відзначають Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.
ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?
Міжнародний день визволення в’язнів нацистських концтаборів. Ця дата встановлена для вшанування пам’яті мільйонів людей, які постраждали або загинули в нацистських концтаборах під час Другої світової війни. Саме 11 квітня 1945 року відбулося повстання в’язнів у концтаборі Бухенвальд – одному з найбільших таборів смерті, створених нацистською Німеччиною. Незабаром після повстання в’язні дочекалися приходу союзницьких військ, які остаточно звільнили табір. Цей день є не лише даниною пам’яті жертвам нацизму, а й нагадуванням про необхідність боротися з будь-якими проявами ксенофобії, расизму, нетерпимості та насильства.
Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона. Цю дату обрали невипадково, адже саме 11 квітня 1755 року народився Джеймс Паркінсон, британський лікар, який вперше описав симптоми захворювання, що пізніше назвуть його ім’ям. Цей день покликаний привернути увагу суспільства до проблем людей, які живуть з хворобою Паркінсона, підвищити обізнаність про симптоми та методи лікування, підтримати дослідження і розробку ефективних методів лікування.
У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?
Євстахій, Остап, Ісак, Марко, Потап, Пилип, Кирило, Микола, Іван.
ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?
1241 – військо угорського короля Бели IV розбив хан Батий.
1597 – у Варшаві стратили козацького отамана Северина Наливайка.
1814 – за договором Фонтебло припинялося правління Наполеона як імператора французів.
1945 – радянська влада заарештувала митрополита Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого, єпископів Никиту Будку, Миколая Чарнецького, Григорія Хомишина та Івана Латишевського, а також низку католицьких владик.
1945 – Третя армія США визволила нацистський концтабір Бухенвальд, контроль над яким вже захопили повсталі на той час в’язні.
1992 – президенти Росії та України призупинили дію указів про передачу Чорноморського флоту під юрисдикцію своїх країн. Почались тривалі російсько-українські переговори про статус флоту і його дислокацію.
2008 – вперше за історію незалежної України визначили 100 великих українців. Відбулося це у прямому ефірі телеканалу “Інтер”.
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?
146 – Септимій Север, римський імператор.
1755 – Джеймс Паркінсон, англійський лікар, його іменем названа відома хвороба.
1862 – Вільям Воллес Кемпбелл, американський астроном.
1908 – Масару Ібука, один із засновників японської компанії Sony.
1913 – Володимир Хоткевич, український вчений-фізик, фахівець в області фізики низьких температур, педагог, професор, ректор Харківського державного університету. Син Гната Хоткевича.
1944 – Джон Міліус, американський кіносценарист.
1953 – Ендрю Вайлс, британський математик, що довів велику теорему Ферма.
1958 – Ганна Гаврилець, українська композиторка, заслужена діячка мистецтв України.
1964 – Войцех Плохарський, польський журналіст, автор, композитор, мандрівник.
1971 – Олівер Рідель, бас-гітарист німецької групи Rammstein.
1981 – Алессандра Амброзіо, бразильська супермодель.
1997 – Melovin, український співак.
Підготувала Яна Малишко
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.