Чим особливе 16 квітня? Розповідає Інформатор.
16 квітня у світі відзначають чимало свят, зокрема День Чарлі Чапліна, актора, класика німого кіно. Православні віряни ж готуються до Великодня, а тому кожень день протягом тижня має свою релігійну й історичну традиції. Сьогодні – Велика середа. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.
ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?
День Чарлі Чапліна. Саме цього дня у 1889 році народився легендарний актор та режисер, класик німого кіно Чарлі Чаплін. Його вважають зворушливим талановитим митцем, який майстерно володів акторською грою навіть без слів. Чаплін належить до списку найуспішніших коміків, адже геніально комбінував гумор із трагізмом. Тричі нагороджувався “Оскаром”.
День обізнаності про стрес. Цей день має за мету привернення уваги людства до проблеми психологічної напруги, підвищення поінформованості щодо важливості подолання стресу та можливих незворотних наслідків стресового стану.
Всесвітній День боротьби з дитячим рабством. Цю дату обрали на згадку про юного пакистанця Ікбала Масіха, вбитого у віці 12 років за те, що він повстав проти життя в рабстві.
Всесвітній день крапки з комою. Подію започаткувала Емі Блеуел у 2016 році. Її батько покінчив життя самогубством, тому Емі вирішила у 2013 році створити проєкт “Крапка з комою”, аби допомагати людям запобігти суїциду в складних життєвих ситуаціях. Крапка з комою символізує незакінчене життя: потрібно жити далі, адже це ще не крапка.
Велика середа. Цього дня у церкві згадують жінку, яка помазала миром Ісуса (символ любові), та Іуду Іскаріота, який вирішив здати Христа уряду (символ зради). У Велику середу потрібно зайнятися внутрішнім аналізом і покаянням, варто замислитися про вчинки та бути щирим із собою. Якщо щось обтяжує душу, можна сходити на сповідь.
У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?
Василина, Галина, Ірина, Леонід, Михайло, Ніка, Павло.
ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?
1574 – перша документальна згадка про вертеп на українських землях, записана до Заславської замкової книги.
1632 – заснували Києво-Могилянську академію.
1936 – у Львові розпочалися масові політичні виступи робітників міста проти уряду Польщі.
1995 – почав діяти телефонний міжнародний код “380”, який Україна першою отримала серед країн колишнього СРСР.
2000 – на референдумі більшість жителів України підтримала ідею скорочення загальної кількості народних депутатів України з 450 до 300, позбавлення їх недоторканності і право президента на розпуск парламенту.
2000 – Георгій Гонгадзе та Олена Притула заснували “Українську правду”, перше україномовне інтернет-видання.
ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?
1841 – Христина Алчевська, українська педагогиня, організаторка народної освіти.
1844 – Анатоль Франс, французький письменник, лауреат Нобелівської премії із літератури.
1889 – Чарлі Чаплін, американський кіноактор, режисер, сценарист.
1926 – Борис Возницький, український мистецтвознавець, меценат, директор Львівської галереї мистецтв, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв, Герой України.
1976 – Шу Ці, тайванська акторка, фотомодель.
1979 – Крістіян Альберс, голландський автогонщик, пілот “Формули-1”.
ЩО БУЛО ЦЬОГО ДНЯ в Переяславі РІК ТОМУ?
16 квітня минулого року в Університет Григорія Сковороди в Переяславі у рамках проєкту “Open University” приїжджав відомий український поет, видавець, власник і директор видавництва “А-ба-ба-га-ла-ма-га” Іван Малкович. Він спілкувався зі студентами та присутніми на тему “Українська книга у часі війни”, розповів про Тараса Шевченка і Переяслав, друк книг, роботу видавництва, власний поетичний шлях, а також зачитав кілька віршів із виданих збірок.
Також Іван Малкович зачитав вірші різних авторів із книги “Так ніхто не кохав”, яка стала бестселером, та додав, що зараз 70% найкращих українських книг для всіх видавництв друкуються у Харкові: “Ми зробили перший наклад цієї книги 4 тисячі примірників, який розійшовся за три дні. А люди потім чекали, нарікали, адже на неї була передоплата. А ми не могли швидше їх зробити, адже потрібно привезти шведський папір та голландську тканину у Харків, щоб воно все доїхало, приїхало на митницю, аби поляки те все пропустили. Тепер шлях доброї книги в Україні дуже довгий та непростий”.
Підготувала Ольга Коломієць
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.