Університет Григорія Сковороди в Переяславі один із перших закладів вищої освіти України підписав меморандум з Observatory on History Teaching in Europe. Що це за організація та у чому суть співпраці?
8 травня у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася публічна презентація звіту про участь України в Обсерваторії викладання історії в Європі – Observatory on History Teaching in Europe (ОНТЕ) – міжурядовій структурі Ради Європи, яка аналізує підходи до викладання історії в країнах-членах та формує рекомендації щодо змісту, методики й ролі історичної освіти в демократичному суспільстві. Першими університетами, які підписали меморандуми про співпрацю з Обсерваторією, стали Університет Григорія Сковороди в Переяславі й Київський національний університет імені Тараса Шевченка. Про це повідомили повідомили на сайті УГСП, передає Інформатор.
У 2023 році Україна отримала статус спостерігача при Обсерваторії, а вже з 2024 року приєдналася до неї як повноправна країна-учасниця. До складу організації входить 20 держав, серед яких Франція, Іспанія, Ірландія, Словаччина, Туреччина, Греція, Кіпр.
На зібранні академічні спільноти двох університетів спільно з Міносвіти обговорили покращення якості історичної освіти, що базується на демократичних цінностях, моніторинг викладання історії в країнах ЄС для розуміння спільного минулого та створення правдивих історичних наративів у європейському контексті, – зазначив на своїй Facebook-сторінці ректор УГСП Віталій Коцур.
Ректор окреслив основні аспекти співпраці з Обсерваторією:
- демонтаж “східно-цивілізаційного” ідеологічного нашарування в українській історії та демонстрація європейської цивілізаційної ідентичності України;
- характеристика сфер взаємовпливу між Україною та Європою, які формували унікальну національну традицію та унікальний державницький світогляд багатьох поколінь українців;
- показати, як українсько-європейські історичні зв’язки вплинули на становлення та розпад колоніальних імперій свого покордоння;
- збагатити європейську історію новим пластом унікальної східно-європейської історичної традиції, у якій показати, що Україна – це країна східної Європи, яка має значно глибокі історико-культурні зв’язки й традиції із західною Європою, аніж про це говорить російська пропаганда.
“Університет Григорія Сковороди в Переяславі має велику честь брати участь у цій важливій ініціативі з Ради Європи, яка відкриває нові можливості для співпраці між урядами, університетами, науковцями, викладачами та студентами з різних країн Європи у сфері викладання історії. Наш університет завжди був простором вільної думки й глибокого осмислення, і залишатиметься ним надалі. Ми щиро вдячні OHTE та Раді Європи за підтримку і віримо, що український досвід стане невід’ємною частиною спільного європейського освітнього простору”, – зазначив Віталій Коцур.
Обсерваторія з викладання історії в Європі – це розширена часткова угода Ради Європи, місія якої полягає у сприянні якісній освіті з метою покращення розуміння демократичної культури, йдеться на сайті Міністерства освіти і науки України. Обсерваторія надає чітку картину стану викладання історії в державах-членах на основі надійних даних і фактів про те, як викладають історію, через загальні та тематичні звіти.
Нагадаємо, що Університет Григорія Сковороди в Переяславі має статус містоутворюючого закладу вищої освіти. Що це означає, дізнавайтесь тут.
Фото: Центр комунікацій КНУ ім. Т. Шевченка та Facebook-сторінка Віталія Коцура
Підтримайте Інформатор на Patreon та отримуйте значно більше ексклюзивного контенту. Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.