Переяслав Перейти на сайт

Померла колишня завідувачка дитсадка “Золотий ключик”, Почесна жителька Переяслава Марія Роман

Померла колишня завідувачка садочком “Золотий ключик” Марія Роман. Вона керувала закладом понад 37 років.

8 березня померла колишня завідувачка переяславського дитсадочка “Золотий ключик”, Почесна жителька Переяслава (2014 р.) Марія Роман. Їй був 81 рік. Понад 37 років вона керувала дитсадком. Про це повідомили на Facebook-сторінці ЗДО “Золотий ключик”, передає Інформатор.

У дописі пригадують, що за її керівництва заклад відкривався, розвивася, “ставав на ноги” і досягав висот. Її згадують як розумну і прекрасну людину, виважену, але вимогливу завідувачку, яка користувалася авторитетом у колег, батьків і дітей.

“Вона була хорошим наставником і порадником для молодих працівників. Колективом керувала вміло, добре володіла важелями індивідуального впливу на людей, знаходила підхід до кожного учасника освітньо-виховного процесу. Це була мудра, педагогічно грамотна, досвідчена завідувачка. Життєвий шлях Марії Харитонівни є зразком людяності, гідності, добропорядності та мудрості”, – зазначили у дописі “Золотого ключика”.

Марія Роман після закінчення школи-інтернату в Переяславі (тепер – ліцей “Патріот”) навчалася у місцевому педучилищі, а потім заочно в Київському інституті імені Горького на вчителя початкових класів. Згодом їй запропонували роботу в райкомі комсомолу. Через десять років потрапила до райкому партії, була заввідділом пропаганди та агітації. Через сім років розрахувалася й повернулася до педагогічної діяльності – наприкінці 1983-го очолила “Золотий ключик”. Працювала там до 2020 року.

“У роботі з людьми найголовніше – ніколи не бути над ними. Треба бути з ними разом: щоб вони розуміли тебе, а ти їх. Лише працюючи спільно, можна досягти хорошого результату. І буває, після якогось заходу в садочку йдеш додому і думаєш: “От молодці в мене дівчата”. У мене дуже гарний колектив, стабільний. Ідуть від нас зазвичай лише на заслужений відпочинок”, – розповідала Марія Роман у 2019-му, коли ще працювала в садочку.

Нагадаємо, що у Переяславі побили 20-річного хлопця, поліціянти розпочали досудове розслідування. Деталі – тут.

Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.