Переяслав Перейти на сайт

Сьогодні святкуємо Великдень: що варто знати про 12 квітня

Чим особливе 12 квітня? Розповідає Інформатор.

На 12 квітня цього року припадає Великдень. Про інші події цього дня розповідає Інформатор.

ЯКЕ СЬОГОДНІ СВЯТО?

Великдень. Є символом вічного життя і перемоги над смертю, а також очищенням від гріхів, тому традиційно відзначається всім християнським світом. У цей день християни святкують Воскресіння Ісуса Христа, що сталося на третій день після його смерті, при чому день смерті вважається першим днем. Великдень вважається найважливішим християнським святом, яке виказує радість з приводу перемоги Божого Сина над Смертю та вічним Забуттям. У Воскресінні бачать підтвердження життя після смерті, що і є головним змістом святкування.

Всесвітній день авіації і космонавтики. У цей день, 12 квітня, в 1961 році громадянин СРСР майор Юрій Олексійович Гагарін на космічному кораблі “Восток” вперше в світі здійснив орбітальний обліт Землі, відкривши епоху пілотованих космічних польотів. Він зробив один виток навколо земної кулі, який тривав 108 хвилин.

У КОГО СЬОГОДНІ ІМЕНИНИ?

Василь, Давид, Іван, Сергій, Марфа (Марта), Марія.

ЩО ТРАПЛЯЛОСЯ В ІСТОРІЇ ЦЬОГО ДНЯ?

1204 – Константинополь захоплений учасниками Четвертого Хрестового Походу. Тимчасова ліквідація Візантійської імперії.

1633 – римська інквізиція розпочала формальне слідство щодо праць Галілео Галілея.

1908 – український студент Мирослав Січинський на знак протесту проти шовінізму польських урядовців вбив намісника Галичини графа Анджея Потоцького

1911 – француз П’єр Прієр здійснив перший безпосадковий переліт з Лондона до Парижа на моноплані “Блеріо”

1912 – у Львові українські скаути-пластуни вперше склали Пластову Присягу, утворена молодіжна скаутська організація “Пласт”

1934 – на верхівці гори Вашингтон, США підтверджений найсильніший порив вітру на поверхні Землі (372 кілометри на годину).

1934 – розпочався Авто-Лайт страйк в США. Закінчився 5-денними сутичками між Національною гвардією штату Огайо та 6 тисячами демонстрантів.

1937 – сер Френк Віттл випробував перший повітряно-реактивний двигун в Раґбі, Велика Британія.

1945 – віце-президент Гаррі Трумен склав присягу президента і став 33-м лідером Сполучених Штатів Америки.

1955 – вакцина від поліомієліту, розроблена доктором Джонасом Солком, оголошена безпечною та ефективною.

1961 – космічний корабель “Восток-1” з Юрієм Гагаріним на борту, здійснив перший політ до космосу.

1970 – на сцені Національної опери України дав свій перший концерт Оркестр Народних Інструментів України

1981 – з космодрому на мисі Канаверал (штат Флорида) здійснено запуск першого у світі пілотованого повітряно-космічного апарата багаторазового використання “Колумбія”.

1998 – відбувся землетрус в Словенії в потужності 5,6 балів за Шкалою Ріхтера коло міста Бовец.

1999 – Президент Сполучених Штатів Америки Білл Клінтон звинувачений в нешанобливому ставленні до суду після “зумисних неправдивих свідчень” під час громадського розгляду справи стосовно сексуальних домагань.

2009 – Військово-морські сили США визволили з полону корсарів капітана Річарда Філліпса, вбиваючи трьох та захоплюючи четвертого пірата.

2014 – захоплення міського управління МВС у місті Слов’янськ російським диверсійним загоном під керівництвом Ігоря “Стрєлкова” Гіркіна.

ХТО З ВІДОМИХ ЛЮДЕЙ НАРОДИВСЯ ЦЬОГО ДНЯ?

1839 – Микола Пржевальський, мандрівник, природодослідник, науковець, історик, археолог, знавець семи мов.

1879 – Андрій Лівицький, український громадсько-політичний діяч, Президент УНР в екзилі.

1884 – Отто Меєргоф, лауреат Нобелівської премії з фізіології або медицини.

1885 – Робер Делоне, французький художник. Разом із своєю дружиною Сонею Делоне став засновником нового жанру – орфізму.

1899 – Василь Седляр, український живописець, графік, художній критик, педагог, належав до групи “бойчукістів”. Страчений органами НКВС СРСР 13 липня 1937.

1930 – Мирослав Попович, український філософ, академік НАН України

1946 – Ед О’Нілл, американський актор.

1947 – Том Кленсі, американський письменник.

1950 – Флавіо Бріаторе, італійський бізнесмен і директор команди Формули-1 Рено.

1966 – Ігор Слісаренко, український тележурналіст.

1979 – Дженніфер Моррісон, американська акторка та модель.

2002 – Олег Буяло, офіцер Збройних сил України, учасник російсько-української війни. Герой України.

Підготував Єгор Данильчев

Оперативно читати наші новини ви зможете, якщо підпишитесь на канали в Telegram або Viber.