Олександра Дем’яненко та Ольга Щербак з допомогою жителів Переяслава зібрали подарунки та необхідні речі для соціального гуртожитку. Розміщується він у селі Гайшин.
Олександра Дем’яненко та Ольга Щербак через соцмережу Facebook зібрали необхідні речі для жителів соціального гуртожитку в Гайшині. Журналісти Інформатора поїхали туди разом із активістами, побачили, як зараз там живеться.
– Першого разу, коли ми приїхали сюди 8 грудня, то привозили фрукти, другий раз ми привезли подарунки та фрукти напередодні Святого Миколая 18 грудня. А ось на третій, 28 грудня, зібрали дуже багато, а саме велосипед, одяг для діток, дитячі подарунки, цукерки, продукти харчування та навіть цілий ящик мандаринів передали, – розповіла Олександра.
– Я дякую жителям Переяслава, які долучилися до акції: Ніні Шкребтієнко, Олексію Ярошу, Марині та Івану Світличним, Юлі Білоусько, Маргариті Демчевській, Анастасії Бабісандрі, Світлані Мормель, Андрію Яковенку, – поділилась активістка Ольга Щербак.
Зараз у гуртожитку непрості часи. Він тримається на плаву завдяки небайдужим людям.
– На сьогоднішній день у гуртожитку проживає троє діток з мамами, дитина-сирота 83-річна бабуся, вона переселенка із Донбасу. Гуртожиток розрахований на 16 осіб, призначений для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, вони до нас приїжджали після ПТУ, ліцеїв – працювали, жили по двоє в кімнаті. Діти можуть проживати в гуртожитку лише до 21 року, – розповідає Віра Шевчук, завгосп гуртожитку. – Зараз у нас така проблема, що на новий рік немає фінансування. Раніше все фінансувалось з обласного бюджету, а зараз я навіть не знаю, як ми будемо у січні платити за комунальні послуги. Для зручного проживання в гуртожитку є все необхідне: теплі затишні кімнати, які обладнані ліжками, шафами, постіль, посуд, душові, пральні машинки, електричні плити, іграшки, речі.
– Є в гуртожитку чергові адміністратори, які приглядають за порядком. Сьогодні на зміні Михайло Кролевець. У зв’язку з коронавірусом мало поселено людей, взагалі їх менше влітку, а взимку кількість збільшується. Але для поселення потрібен медогляд та довідка, яка зазначає, що людина не хвора на COVID-19, – пояснює Віра Шевчук.
Жительки гуртожитку поділились з Інформатором своїми переживаннями:
– Я проживала один рік і три місяці у Фастові в центрі матері і дитини. Потім закінчився термін перебування і мене з маленьким сином привезли сюди. В гуртожитку живеться добре, нас все влаштовує, тут затишно. У нас є чотири адміністратори, соціальний педагог, завгосп. Якщо гуртожиток закриють, нам нема куди йти, – розповідає 19-річна Анна Дола.
– П’ять місяців ми сиділи в підвалах у Горлівці. Через це в мене стався інфаркт і запалення легенів. Мене донька привезла в Київ, підлічилася в Мечникова, а тоді жила у знайомої на квартирі, але до неї приїхала племінниця і мені нема куди діватись. Далі мене направили в Пристроми, а після цього в районі розприділили сюди. Зі мною тут була донька, але потім виїхала на квартиру з чоловіком, але для мене місця там нема, та й ніхто не приїжджає. А мені куди їхати? У свої розвалини, ми ж там на передовій, – мало не плаче 83-річна Віра Папуліна.
Під постом про збір подарунків для соціального гуртожитку колишній заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА Андрій Коркач написав таке: “Цей заклад рішенням останньої сесії Переяслав-Хмельницької районної ради був переданий в місто. РДА отримала лист від Переяславської міської ради про неможливість утримання даного закладу. Тому, скоріш за все, цей заклад залишиться в історії району”. Інформатор слідкуватиме за розвитком подій навколо соціального гуртожитку в Гайшині.
Нагадаємо, що в неділю, 27 грудня, у Переяславі провели благодійний забіг “БІЖИ = ВРЯТУЙ”. Збирали кошти на лікування двох дітлахів.
Оксана Симоненко
Фото та відео: Андрій Дударь