ЖИТТЯ

Як легше запам’ятати щось нове: шість корисних порад

Кожного дня нам потрібно щось запам’ятовувати або вивчати, але все не так просто. До початку фіксації нової інформації потрібно підібрати метод, за допомогою якого ви не забудете через п’ять хвилин після заучення.

Інформатор розповість вам декілька методів, які допоможуть краще запам’ятати інформацію.

Будьте емоційні. Для тих, хто вивчає важкі мови: зображайте жестами всі слова і фрази, які вчите. Буквально: якщо вивчаєте відмінювання дієслова “стрибати” – пострибайте. А якщо потрібно вивчити діалог чи складну фразу, розіграйте сценку. Таким чином все запам’ятається швидше.

Повторюйте прочитане. Якщо прочитати текст 10 разів, безперечно, з нього запам’ятається набагато більше інформації. Цей принцип знають усі, особливо на прикладі пісень – спеціально їх не вчите, але після декількох разів прослуховування вони запам’ятовуються самі собою. Проте велику книжку не будете перечитувати 10 разів, для цього можна виділити головні моменти і повторювати лише їх.

Метод локусів. Уявляйте знайому вам кімнату чи вулицю і закріплюйте за кожним об’єктом певну інформацію. Коли вам треба щось згадати, варто лише уявити цей простір, побачити об’єкти, які пов’язані з інформацією, та згадати її. Ця концепція була вдало використана у книзі про Шерлока Холмса, де один з героїв використовував власні “простори розуму”. Якщо у вас яскрава уява (ви митець чи артист), цей спосіб саме для вас.

Навчайте когось. Якщо не вдається змусити себе пригадати інформацію, спробуйте її розповідати комусь іншому і перевіряти, як людина засвоїла її. Формулюючи запитання, ви будете подумки повторювати на нього відповідь, а також будете готові, коли у вас спитають подібне.

Подрібнення інформації. Це процес подрібнення великих шматків інформації на кілька маленьких шматочків, а потім запам’ятовування цих відрізків (але воно повинно бути поступовим, не все одразу). Подібний метод працює, тому що короткострокова пам’ять може вмістити лише 5-6 невеликих речень. Якщо інформації багато, то запам’ятати все не вдасться, а процес запам’ятовування буде складним. Тому розбийте текст на невеликі шматки і вчіть їх поступово – так буде значно легше.

Мапа пам’яті. Ви обираєте центральну думку, яку треба запам’ятати. Уявляєте її в середині, а навколо неї у вигляді діаграми будуєте різні ідеї, слова та інші елементи, які відображають сутність цього слова. Завжди легше сприймається інформація, яка подана у форматі візуального малюнку, замість тисячі складних слів. Крім того, така мапа допоможе трансформувати цей малюнок в необхідні слова, коли потрібно буде щось сказати чи написати.

Нагадаємо, що МОН рекомендувало перевести навчальні заклади на дистанційну форму. Школи в Переяславі дотримуються цих вимог.

Оксана Симоненко

Нагору