Переяслав Перейти на сайт

Як правильно спілкуватися з керівництвом: фрази, які говорити не варто

Корпоративна етика всюди різна, але принцип взаємоповаги має діяти завжди. Необережні слова можуть принести чимало шкоди, особливо якщо кажеш їх комусь із керівництва. Які ж це слова?

Інформатор підготував для своїх читачів підбірку фраз, які не варто говорити своєму начальнику.

“Це не входить у мої посадові обов’язки”

Що б ви не мали на увазі, начальник, швидше за все, почує лише про ваше небажання розвиватися. Навіть творча робота з часом перетворюється на рутину, тому для співробітника зі стажем має бути за радість змінити обридлі обов’язки на нові. Тим більше, це допоможе вам у майбутньому претендувати на посади з вищою зарплатою.

Чим замінити. Якщо ви плануєте відмовитися від завдання не через лінощі, а тому що зайняті, поясніть ситуацію і обговоріть, кому ви можете передати частину справ, щоб звільнити час для нових звершень.

“А що мені за це буде?”

Навряд чи вас пошлють розвантажувати фури, якщо ви менеджер. А за виконання поточних завдань ви вже отримуєте оклад.

Чим замінити. Питання про компенсації варто піднімати, коли ви переробляє або список ваших обов’язків не змінився, а розширився. Але для бесіди про підвищення зарплати потрібно підготувати аргументи, які доведуть вашу ефективність.

“Я не можу” або “Це неможливо”

Будь-якій компанії потрібні співробітники, які здатні справлятися з дорученнями. Особливо якщо їм пропонують зробити щось за профілем, а не вкусити лікоть або надягти штани через голову. Тому відповідь про неможливість виконання завдання говорить лише про небажання працювати.

Чим замінити. Деякі завдання справді можуть бути надзвичайно складними або важко реалізовуватися. Тому уважно вислухайте завдання, а потім повертайтеся з аргументами, чому його неможливо виконати, що можна зробити в цьому напрямку і які наслідки можуть бути.

“Ви помиляєтеся”

Так, ткнути боса носом в помилку — це дуже спокусливо. Особливо прилюдно: нехай усі бачать, що на його місці повинні бути ви. Тільки проблема в тому, що він вже займає свій пост, причому, ймовірно, цілком заслужено. І взагалі, людині властиво помилятися, навіть якщо вона начальник. Ви своєї мети не досягнете, а керівник може виявитися злопам’ятним.

Чим замінити. Посилайтеся на авторитетні джерела. Наприклад, можна запитати, чи оперує начальник свіжими даними, тому що в квартальному звіті стоїть інша цифра. Вкажіть на помилку з турботою про спільну справу, а не з викликом.

“Ми раніше не так робили”

Традиції — це прекрасно. Але в будь-якій справі краще шукати нові шляхи, що дозволяють виконати завдання швидше і ефективніше.

Чим замінити. Коли метод керівництва обіцяє проблеми, оцініть ризики і розкажіть про них начальнику. При цьому не забувайте про попередній пункт: не тикайте його носом в помилку.

“Я не знаю”

Якщо ви не на уроці в середній школі, ніхто і не чекає від вас, що ви будете пам’ятати все. Ставлячи запитання, вам доручають з’ясувати відповідь на нього, а зовсім не тестують пам’ять.

Чим замінити. Якщо пошук відповіді вимагає часу, запитайте, як швидко вам потрібно надати ці дані. Потім візьміть паузу, щоб з’ясувати необхідну інформацію.

“…або я звільнюся”

Після цієї фрази варто негайно піти у відставку, тому що інакше незрозуміло, навіщо ви взагалі її вимовляєте. Після пред’явлення ультиматумів переговори зазвичай не ведуть.

Чим замінити. Якщо умови праці несумісні з життям, починайте шукати нову роботу. У разі коли з труднощами ще можна впоратися, обговоріть із керівництвом, що можна змінити без ультиматумів.

“Я не можу працювати з…”

Є проблеми, які повинні вирішуватися керівництвом. Наприклад, коли йдеться про домагання. Але це не поширюється на особисту неприязнь і розбіжність темпераментів. Начальник не вихователь у дитячому садку, він не може поставити кривдника в кут.

Чим замінити. Для скарги може бути одна причина: людина погано працює, через що страждає вся компанія. І це, як правило, можна підтвердити фактами. У вас повинен бути перелік проблем і перелік можливих рішень. Причому не варто вставляти в нього пункт “звільнити”. Якщо ситуація серйозна, начальник сам зробить висновки.

“Я постараюся” або “Я спробую”

Час, коли вам можна було без проблем пробувати і намагатися, закінчився на церемонії вручення дипломів. Зараз від вас чекають результатів. Здається, що фраза “Я постараюся” залишає вам шлях для відступу. Але якщо ви потім прийдете і скажете, що спробували, але у вас нічого не вийшло, нічим хорошим це не закінчиться.

Чим замінити. Домовтеся з начальником, що в міру виконання нового завдання ви будете зустрічатися з ним і ставити питання про те, в який бік рухатися далі. Це допоможе не збитися з курсу і не підвести всю команду.

Нагадуємо, що ми відібрали десятку найпопулярніших публікацій у березні. Ви читали про ДТП та посилення карантинних обмежень.

Юлія Кравченко